Direksiyondan Gelen Cızırtı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Direksiyondan Gelen Cızırtı

İleti kispest » 26 Mar 2013, 16:38

Gaza dokunduğum süre boyunca direksiyondan cızırtı şeklinde bir ses geliyor. Hani temassızlık falan olduğunda çıkar ya bir cızırtı sesi, aynı onun gibi. Araba rölantideyken ya da hareket halinde vitesteyken gaza dokunmazsam bu ses hiç çıkmıyor. Gaza dokunduğum her saniye sürekli bu sesle kullanmak durumunda kalıyorum aracı. Sizce dikkate almamalı mıyım, sıklıkla karşılaşılan tehlikesiz bir şey midir, yoksa bir arıza ya da arıza habercisi midir? Yardımlarınızı bekliyorum.

Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Enes
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Fabia (2005) 1.4 Special 101 HP

İleti sarp85 » 26 Mar 2013, 21:02

100 bini geçtiysen hidrolik yağından dolayı çıkarabilir bunu bir araştır inşallah yağ sorunudur.
Kullanıcı avatarı
sarp85
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: sencer sarp
Arabanız: fabia 1.4 classic

İleti kispest » 26 Mar 2013, 21:30

Yok kardeşim, henüz 44500'de araba.
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti alirıza » 27 Mar 2013, 08:44

vibrasyon olabilir.ses gelmeye başlayınca ellerinle saga sola dokun (plastik aksamlara bastır).kesinlikle bir yerlerden gevşeme vardır.
alirıza
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ali rıza
Arabanız: 2005 tdi fabia 1

İleti Fabian » 27 Mar 2013, 09:23

benim eski fabia da çıtırtı,çızırtı adını sen koy, ses geliyordu araç hareket halindeyken, direksiyon kutusu, keçeler, yağı temizlenip yenilendi, ses ortadan kaybolmuştu...
Fabian
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fabian
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Fabia

İleti kispest » 27 Mar 2013, 20:49

Fabian yazdı:benim eski fabia da çıtırtı,çızırtı adını sen koy, ses geliyordu araç hareket halindeyken, direksiyon kutusu, keçeler, yağı temizlenip yenilendi, ses ortadan kaybolmuştu...

Hocam aynı ses mi bilemiyorum. Mekanik bir ses değil. İşin ilginç tarafı bugün hiç bu sesi duymadım. Büyütülecek bir şey değil zannedersem.

Yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar. :)
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti sarp85 » 27 Mar 2013, 21:49

Enes kardesim arabini goturdugun guvendigin bir usta varmi bende ankaradayim arabayi alali 8ay oldu skodaci pek bulamadim birde arabanda tup varsa habgi marka kullaniyosun?
Kullanıcı avatarı
sarp85
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: sencer sarp
Arabanız: fabia 1.4 classic

İleti kispest » 27 Mar 2013, 23:31

sarp85 yazdı:Enes kardesim arabini goturdugun guvendigin bir usta varmi bende ankaradayim arabayi alali 8ay oldu skodaci pek bulamadim birde arabanda tup varsa habgi marka kullaniyosun?

Valla kardeşim ben de Nisan ayı itibariyle 1 senelik bir Skoda kullanıcısı olacağım. Benden çok daha tecrübeli arkadaşlar var. Ama forumdan Bluedays ve hetepe kullanıcı adlı arkadaşların yönlendirmesiyle Şaşmaz Oto Sanayi'deki Lojistik Skoda'ya gittim iki kez. Alakadan, güleryüzden, iyi fiyattan ve iyi işçilikten şimdilik memnun kaldım. İleride fikrim değişir mi bilmem.

LPG'ye gelince. Arabayı aldıktan hemen sonra OMVL marka LPG kiti taktırdım. Bir tanıdığım vasıtasıyla Başkent Oto Sanayi'de OMVL'nin Türkiye distrübitörü olan Üstün Otogaz'da tertibatı kurdurdum. Ustasından da, işçilikten de, fiyattan da, performanstan da çok memnun kaldım, tavsiye ederim.
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Fabian » 28 Mar 2013, 16:00

kispest yazdı:
Fabian yazdı:benim eski fabia da çıtırtı,çızırtı adını sen koy, ses geliyordu araç hareket halindeyken, direksiyon kutusu, keçeler, yağı temizlenip yenilendi, ses ortadan kaybolmuştu...

Hocam aynı ses mi bilemiyorum. Mekanik bir ses değil. İşin ilginç tarafı bugün hiç bu sesi duymadım. Büyütülecek bir şey değil zannedersem.

Yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar. :)

: )

Mekanik bir ses değil dediğim. Sanki ufak plastik bir parça kırılmış ta, o cızırdıyor gibi bir ses bu. Çıtırdama... Arada sırada geliyordu. Özellikle radyo ve camlar kapalıyken duyuluyor, özellikle de tümsek, kasislerde...

dediğim işlemler yapıldıktan sonra ses kayboldu. Sen yine de büyütme de, aklında bulunsun sadece..
Fabian
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fabian
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Fabia

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir