arıza

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

arıza

İleti micrain » 16 Eyl 2007, 19:48

Merhabalar, Faiba'mda bulunan bir arıza hakkında fikirlerinizi almak istiyorum. Aracım 1.2 Fabia Classic, birkaç gün aracı hemen çalıştırdıktan sonra motor sıcaklığı uyarı lambası yandı. Kenera çekip birkaç dakika bekledikten sonra yeniden çalıştırdığımda uyarı ışığı kayboldu, ben de bunun üzerine fazla ciddiye almadım durumu. Bugün gene aynı şey oldu aracı çalıştırdıktan sonra, gene aracı durdurup yeniden çalıştırdığımda uyarı ışığı kayboldu. Bir süre sonra aracı durdurup yeniden çalıştırdığımda gene uyarı ışığı yandı ve servise gittim. Serviste soğutma sıvısında biraz azalma olduğu ve kaçak olabileceği söylendi. Soğutma sıvısı eklediler ve azalma olursa sıvıda gelmemi söylediler. Servisten geri dönerken uyarı lambası yanmadı. Burada aklıma yatmayan bir olay var, eğer soğutma sıvısında azalma varsa niye ışık sürekli yanmıyordu her çalıştırdığımda? Asıl araç yoldayken yanması gerekmez miydi haznedeki sıvının sisteme dağılması ve buharlaşma yüzünden? Fikirlerinizi belirtirseniz çok sevinirim...

micrain
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti zugor » 16 Eyl 2007, 20:06

sıvı tam sınırdadır eğimli bir yere geldiğinde veya sarsıntıdan yanıyordur biraz daha beklesen yani sıvı biraz daha azalsaydı sürekli yandığını görürdün.Bu arada kaçak muhtemelen fan müşüründendir klasik fabia hastalığı geçen ay benimkindede oldu sanayide 10 ytl'ye hallettirdim müşürü söküp teflon sarıp ısıya dayanıklı silikon sürüp yerine taktıtılar kaçak kesildi.
zugor
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti micrain » 16 Eyl 2007, 23:59

Teşekkür ederim, eğer bir daha yanarsa(inşallah yanmaz) serviste kontrol ettiririm.
micrain
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ErTaN06 » 17 Eyl 2007, 11:55

Daha geçen hafta aynı durum geldi başıma radyatör değiştirdim fakat soğutma suyu serviteyken  normal gözüküordu yola çıktıktan 3 dk sonra 3 kere uyarı sinyali verdi ve lamba yandı yani belli bi seviyenin altına düştükten sonra motorun sıcağına soğuğuna bakmıyo yanıyo
ErTaN06
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ertan TEMEL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 Skoda Fabia Special

İleti BaTeRRiiSStt » 17 Eyl 2007, 12:01

radyatörün değişimi ne kadara maal oldu size?
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti micrain » 22 Eyl 2007, 15:18

zugor kaçak tam dediğin yerdeymiş, servis de bunun fabiaların hastalığı olduğunu belirtti :D
micrain
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ErTaN06 » 22 Eyl 2007, 15:43

[quote="BaTeRRiiSStt"]radyatörün değişimi ne kadara maal oldu size?[/QUOTE]

171 YTL radyatör + 54 YTL işçilik  =225 YTL
ErTaN06
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ertan TEMEL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 Skoda Fabia Special