2002 skoda fabia direksiyon sertleşmesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2002 skoda fabia direksiyon sertleşmesi

İleti ali0606 » 29 Mar 2013, 16:45

s.a bnde bıtane 2002 model 1.4 skoda fabıa var ılk zamnlar cok nadır bı sekılde dıreksıyon sertlesıodu ama 3 gn once dıreksıyon tamamen sertlestı ve kazık gıbı oldu dıreksıyon lambası falnda yanmıyo bilgisayara baglattım acı musuru hatası verıo fakat usta musurde skntı olmayabılır cnku hatayı sıldıgmz an tekrar gerı verıo dedı skntı neden kaynaklarnabılır fıkrı olan varmı ??

ali0606
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ali bostan
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda fabia

İleti Bluedays » 29 Mar 2013, 18:14

Skoda'nın baş belası, her ne kadar firma bunu kabul etmesede kronik arızası.

1- Direksiyon hidrolik yağına baktırın.
2- Akü kontrolü yaptırın.
3- Sigortaları kontrol edin.
4- Açı sensörü kontrolü,
5- Direksiyon pompasını değiştirin... (Maalesef tamirini yapabilen usta bulunamıyor.)
Eğer 5. şık çıkarsa, en iyisi arabayı değiştirin. Büyük masraf çıkartıyor. Yaptırdıktan sonra arabaya seve seve binebileceğinizi sanmıyorum. (Tabi yaptırdıktan sonra, yada pompa ücretini düşerek, satmaktan bahsediyorum.)
Şimdi buradan çıkıp, etiğe aykırı diye yorumlar gelebilir. Bu sebeple belirtme ihtiyacı hissettim, yoksa size akıl vermek değil niyetim.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir