trigeri bedavadan değiştik

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

trigeri bedavadan değiştik

İleti formika » 03 Nis 2013, 17:47

bügün özel serviste 2001 model 60.000'de olan aracımın trigerini değiştirdim yok öyle olur yok böyle olur dediler bizde aman birşey olmasın diye ustaların sözüyle değiştirdik çıkan kayışa ve parçalara baktım daha üzerindeki orjinal yazıları duruyor ve kayış abartmıyorum bi 60.000 daha gider yazık bu soygun değilde ne? dicem arkadaşlar sebep olmıyayım ama değişmeyi düşünenlere bir fikir olsun karar sizin benim içim bügün cız etti verdiğim paraya değil o parçaların bana göre gereksiz değişmesine üzüldüm birde set devirdaim popası artı işçilik 450 tl nasıl?

Kullanıcı avatarı
formika
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ali şirin
Nereden: Sakarya
Arabanız: skoda fabya 2001

İleti kispest » 03 Nis 2013, 17:56

Triger kayışını kilometresinden dolayı değil de yaşı itibariyle değiştirmişlerdir. Kayışa bakarak da pek anlayamazsınız ne kadar ömrü olduğunu. Kayış bir atsa motoru kucağınıza alırsınız. Üzülmenize gerek yok, kafanız rahat eder en azından.
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Enes
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Fabia (2005) 1.4 Special 101 HP

İleti kispest » 03 Nis 2013, 17:58

Ek olarak, parçanızı internetten sipariş ederseniz daha ucuza gelir. Aklınızda bulunsun.
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Enes
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Fabia (2005) 1.4 Special 101 HP

İleti hakanerdogan » 03 Nis 2013, 18:07

Kayış, zaten bir anda atar, emare vermez. Çatlama, uzama falan yapmaz, yapsa zaten.... :D

Koptuğu yerde de çaresizce kalıp, çekiciyle ustaya götürürsünüz ve motor açılır, subaplar falan değişir. Zor bir işlem değil yani ama, azıcık pahalı :lol:
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti frostbite19 » 03 Nis 2013, 18:47

kispest yazdı:Ek olarak, parçanızı internetten sipariş ederseniz daha ucuza gelir. Aklınızda bulunsun.

İnternetten parça alabileceğimiz siteler güvenli mi peki? Örneğin benim arkadaşım unluoto diye bir siteden buji ve buji kablosu aldı, kablolar adiydi resmen, ama orjinal diye aldı. . . Bujilerden birisinin de tırnağı eğikti. . .

Sİte güvenilir olması lazım; bir hata çıkarsa kabul etmesi lazım falan..

?Life is a tale told by an idiot

-- full of sound and fury,

signifying nothing.?

William Shakespeare
Macbeth Act 5, scene 5, 19?28
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Fahri
Nereden: Konya
Arabanız: Octavia Ambiente Combi 2004

İleti formika » 03 Nis 2013, 18:54

sağolun arkadaşlar içimi ferahlattınız yorumlara bakarsak değiştiğimiz iyi olmuş herkese kocaman t.ş.k.l.r
Kullanıcı avatarı
formika
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ali şirin
Nereden: Sakarya
Arabanız: skoda fabya 2001

İleti mataramasukoy » 03 Nis 2013, 19:40

ben 2005 model aracımı 45 binde değiştirdim hocam yıl onemli bide rutubetli şehirde yaşıyorsan şehir içi daha çok kullanıldıysa ömrü azalmıştır demektir .. ben işçilikle 600 vermiştim kople devir daim le beraber
mataramasukoy
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: AD
Nereden: İzmir
Arabanız: skoda fabia special

İleti phenomx3 » 03 Nis 2013, 20:46

frostbite19 yazdı:
kispest yazdı:Ek olarak, parçanızı internetten sipariş ederseniz daha ucuza gelir. Aklınızda bulunsun.

İnternetten parça alabileceğimiz siteler güvenli mi peki? Örneğin benim arkadaşım unluoto diye bir siteden buji ve buji kablosu aldı, kablolar adiydi resmen, ama orjinal diye aldı. . . Bujilerden birisinin de tırnağı eğikti. . .

Sİte güvenilir olması lazım; bir hata çıkarsa kabul etmesi lazım falan..
Aldığınız siteye bağlı. İyi güvenilir siteler var. Ben otostart.com'dan aldım sorun yaşamadım. Sanalpazar aracılığıyla otoyedekparçacım'dan aldım sorun yaşamadım. Otosüpermarket.com'dan aldım ertesi gün aradılar ürün elimizde yok iptal ediyoruz siparişinizi dediler. Kardeşim stokta var yazıyordu onun için sipariş verdim dediğimde bi hata olmuş siparişinizi iptal ediyorum dedi dinlemedi bile. İntenetten alışveriş aynı ürünü daha ucuza bulabildiğiniz için avantajlı ama dediğim gibi siteyi iyi seçeceksiniz. Aks körükleri değişmişti 1 sene geçmeden yırtılmıştı usta orjinalini takalım diğeri 10 TL ise orjinali 20-25 civarı dedi. Ben otoyedekparçacımdan orjinalini 15 TL'ye aldım. Örneğin Kuzenim Bulaşık makinesi alacaktı Teknosanın mağazasında 1050 tl'ye alacakken ben internette Kliksa.com da aynı ürünü 890 TLye sipariş verdim 160 TL kuzenimin cebine kaldı. İnternetten alışverişten korkmayın sadece biraz araştırma ve güvenilir sitelerden alışverişte sorun yaşamazsınız.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti mustklc » 03 Nis 2013, 21:36

elimizde yok demeleri de iyi birsey. hepsi burada .com ürün elinde yoksa bir ay bekletiyor sanki gökten inecek
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

Fabia