SKODA FABİA 1.4 TDİ AMBİENTE 102.000KM kullanıcı yorumları

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SKODA FABİA 1.4 TDİ AMBİENTE 102.000KM kullanıcı yorumları

İleti mr.Karahan » 08 Nis 2013, 20:15

Daha önce hiç skoda kullanmadım.. 2. el-Rommster Alkmak istiyordum Fakat Bütçemi aşıyor. ilandaki araçla ilgili fikirlerinizi almak istiyorum esirgemeyiniz lütfen.. Hayırlı FORUMLAR

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 0014/detay

mr.Karahan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ömür KARAHAN
Nereden: Adana
Arabanız: Rommster

İleti erginbkr » 08 Nis 2013, 21:33

araba bence makul...alınabilir...ilan sahibinin söylediklerinin doğruluğu teyit edilmek kaydıyla... ;)
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti mr.Karahan » 08 Nis 2013, 22:39

erginbkr yazdı:araba bence makul...alınabilir...ilan sahibinin söylediklerinin doğruluğu teyit edilmek kaydıyla... ;)
Teşekkürler fiyatı da 17,750 e indirdim.
mr.Karahan
CLASSIC
CLASSIC

İleti mr.Karahan » 08 Nis 2013, 22:41

Tavana düşen cisim olayı kafamı çok karıştırıyor. satarken problem çıkartır mı acaba ? yani genel görünüm olarak araç temiz.
mr.Karahan
CLASSIC
CLASSIC

İleti erginbkr » 09 Nis 2013, 00:19

araç temizse alınır...sonuçta kaza bela geçirmemiş...sahibi fotoğrafla olayı kanıtlıyorsa sorun yok...sizde satarken aynen satarsınız...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti Skoda Daima » 09 Nis 2013, 00:36

Öncelikle araca takılmadana araç hakkında bilgi vereyim. Bu aracın sedanını 250 bin km kullanmış birisi olarak eğer servis bakımları iyi ise, DOĞRU YAĞ KULLANILMIŞ İSE (Bu turbo sağlığı açısından son derece önemli) temiz mazot ile kullanılmış ise rahatlıkla 500-600 bin km leri deviren bir makina. Ben artık zamanı geldiği için sattım ve Octavia'ya geçtim. 90.000 , 180.000 bakımları ağır bakımlardır. 180 bin de yağ pompası da değişiyor 2011 yılında kampanyalı 1500 TL tutmuştu. Beni hiçbir zaman üzmedi ve yolda bırakmadı. Şehir trafiğinde son derece güvenli ve sağlam bir araç. Allah göstermesin ancak kazaya karıştığında kendisinden çok diğer araçları üzüyor. Konforu bana göre oldukça iyiydi. Yol tutuşu ve kullanımı zevkli bir araç. 200 - 4000 devir arasında tam bir canavara dönüşüyor motor ve gücü son derece iyi. Rahatlıkla 160 - 180 leri görüyor ve hatta aşıyorsun. Tüketimi şehir içinde akıllı uslu gidersen 4,5 lere kadar iniyor. Allah ne versiyse modunda gidersen de 7-7,5 litre civarı yakıyor 100 km de. Uzun yolda Ankara - Istanbul arasını Cruise 90 km sabitleyerek 3,7lt /100 km ile ben gittim.

Araç temiz duruyor ve belirttiğin indirimi de aldıysan makul bir araç. Hayırlısı olsun derim. Pişman olmayacağın bir araç.
Skoda Daima
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Murat Şerif Keçik
Arabanız: Octavia 1,6 TID DSG

İleti hakanerdogan » 09 Nis 2013, 01:23

İki kez kazalı olan 1.4 TDI Ambiante 2006 model Fabiamı ben 18.300'e verdim.

17.750 ve daha altları güzel fiyat.

İlk sahibiydim, yeni bir araç aldıktan sonra 3 ay daha beklettim ilkin belki durabilir diye düşündüm ama gereksiz görünce sattım.

Eşşek gibi bir araba, sağlamdır. Ama konforlu falan diyemem. Gürültülü bir makinedir ve vibrasyonludur. Motor güçlüydü lafım yok. Arka koltuk diz mesafesi benim için sıkıntı idi, gerçi segment belli yine emsalleri içinde idare eder.

Pek turbo kroniği olan bir makine değil. Daha ziyade direksiyon pompasından emin olun tamir görmüş mü, şanzımanda ses var mı, turbo hortumuna cepheden bakınca solundaki bağlantı yerinde kelepçeden yağ veriyor mu baktırın.

Bir de sigorta tablasına bakın, 3-4 adetten çok orjinal olmayan sigorta var mı özellikle yüksek amperli olanlara bakın, ben bir kaç elektriksel sorun yaşamıştım.

Haricinde pek sıkıntılı bir araç değil.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Fabian » 09 Nis 2013, 11:36

Alınabilir kanımca. Fiyat güzel gibi görünüyor..

Geçen yıl aynı sezonda bu aracı 21 Bin liradan aşağı alamazdınız. Bu yıl fiyatlar çok ölü gibime geliyor..aynı model birkaç parça boyalı TDI Classic fiyatları 19-21 arasıydı geçen yıl...

Boya takıntısından çok (1-2 değişenden fazlası yoksa), mekanik durumunu kontrol edin veya ettirin..

1.Enjektör değerleri : 3 enjektöründe 0.00 'a yakın değer vermesi gerekmektedir. 1.00 'ın üzerinde ise tavsiye etmem..
2.Motorun çalışması : Eğer kaputa vururcasına sert çalışıyorsa motor fazla yıpranmıştır.
3.Şanzıman
4.Turbo
5.Direksiyon Pompası
6.Egr valfi, Hava akışmetresinin durumu.
7.Yakıt durumu ( Anlık tüketim ve ortalama tüketimi mutlaka kontrol ediniz. Gittiğiniz yolun durumuna göre muhakeme yapınız ) Araç : Ş.dışı : 4,0-4,1 yakan bir araç..

+ Araç servis bakımlıdır diyor :

Amaa ağır bakımı yapılmış mı? Yapılmadıysa ne gibi masrafınız olacak iyi değerlendirin :

1.Debriyaj seti
2.Triger seti

+

Elektronik aksamı mutlaka kontrol edin :

1.Silecekleri ön/arka çalıştırın
2.Radyo ve Cd'yi çalıştırın, düğmelerini kontrol edin
3.Camları açıp kapatın,
4.Gösterge ışıklarını açıp kapatın.
5.Kapıları açıp kapatın. (tavan lambasını kontrol edin)
6.Klima/fan'ı mutlaka çalıştırıp, soğutma, ısıtma yapıyor mu, fan harıltılı çalışıyor mu kontrol edin...

Bunları tek tek yazarak araç almaya gidin, unutmayın. En azından araç başında size söylenmeyen bir arıza varsa tespit edip, aracı almaya niyetliyseniz Fiyattan indirim yapılmasını bekleyebilirsiniz...
Fabian
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fabian
Arabanız: Fabia

İleti mr.Karahan » 09 Nis 2013, 11:41

bu forum yüzünden inanın skodadan başka bir araç almamaya karar verdim.. Özverisi iyi niyeti ve sabrı için herkeslere teşekkürler.. inşallah bir skoda kullanıcısı olursam bende yeni gelecek olan arakadaşlara yardımcı olacağım...
mr.Karahan
CLASSIC
CLASSIC

İleti fabıa34 » 09 Nis 2013, 14:11

aynı aracın sedanını 2011 aralık ayında takasla 21500 e aldım araba 250000 devirmiş ve gayet memnunun inanın gören herkes yepyeni bu araba nerden aldın diyorlar...Ve yakıtı yakmıyor koklamıyor sadece bakıp yoluna gidiyor o kadar ekonomik diyebilirim..sağlammı sağlam eşşek gibi araba yarısı bagaj...ve servis bakımlı eski sahibiyle konuştum kendimden çok arabama baktım dedi gerçekten alalı 2 yıl olmak üzere daha bi çivi çakmadım sadece yağ bakımını yapıp kullanıyorum...İlandaki arabada fiyat olarak makul ağır bi darbe kaza yoksa tavanın boyası pekte önemli değil tabi resimleri gör ikna ol ve resimleri sen alki yarın satarken aynı durumu izah edesin..tavsiye ederim biraz pazarlıkla uygun fiyata alınır ve sorunsuz binilir bir araç...
fabıa34
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: xskodacıx
Arabanız: arabam yok

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir