2001 skoda fabia cam sorunu.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2001 skoda fabia cam sorunu.

İleti MknsT » 13 Nis 2013, 11:32

Merhaba arkadaşlar 2001 model skoda fabia elegancem olduğunu kendimi tanıtırken belirtmiştim.
Şuan aracımda ufak bir sıkıntım var, bütün kapı düğmelerinden cam indirmede sıkıntı yok ama kaldırırken sadece söför tarafından sıkıntısız kalkıyor arkalarda sorun yoktu şimdi arkalarda kaldırmıyor arasıra basılı tutunca kalkıyor ama oda nadir sadece şöför tarafını kullanıyorum. bunun bir çözümü varmıdır yada ne arızalıdır basına gelen arkadasım varmı

MknsT
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Erdinç ŞAHİN
Nereden: Sivas
Arabanız: 2001 FABİA ELEGANCE

İleti onurson » 15 Nis 2013, 07:44

bende de aynı aracın 2002 si vardı. tam 10 yaşına gelince. bir iki ay ara içinde benimde 4 cam bozulşmuştu. Mekanizma ömrü o kadarmış sonucu çıktı :) ankarada olduğumuzdan belki biraz şanslıyız. iyi bir usta bulup yaptırmıştım. eskisinden sağlam yaptı. kapı başına 50 - 70 tl arası yaptırılabiliyor. elinde iş varsa ustanın sıra varsa pazarlık şansın azalır. hafta içi sinek avladıkları bir dönemde gitmen tavsite edilir.
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Nereden: Ankara
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti osman25 » 15 Nis 2013, 13:00

kapı içlerinde camı kaldıran çelik teller var, makaralı, bu teller zaman la saç teli gibi dağılıyor ve yuvasından (makaradan) çıkıyor, dolayısıyla pencere çıkmıyor.

Sitede göresel anlatımı var yapabilirsen, yapamassan maliyet kappı başın a min 70 mak 12 tl arasındadır.
osman25
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: osman atı
Nereden: Erzincan
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 Comfort

İleti formika » 16 Nis 2013, 00:00

bendede 2001 elegans var arkadaşın sorunu elektiriksel anlattığına göre benimde şöför kapısından bazen tutukluk yapıyor normalde her kapı kendi butonundan açılıp kapanıyor fakat bu devamlı değil bu yüzden elektiriksel diyorum yani mekanik olsa örneğin tel makaradan çıksa cam yerinde kalır yanlış anlamadıysam.. bu konuda en yakın zamanda iyi bir elektirikçiye gidecem sağlıklı çözüm olursa paylaşacam..
Kullanıcı avatarı
formika
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ali şirin
Nereden: Sakarya
Arabanız: skoda fabya 2001

İleti MknsT » 16 Nis 2013, 16:32

Mekanik bir sıkıntı oldugunu düşünmüyorum çünkü sofor tarafından kumandada bir sıkıntı yok. Sorunsuz çalışıyor diğer kapılarda kumandada sıkıntı yaşıyorum
MknsT
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Erdinç ŞAHİN
Nereden: Sivas
Arabanız: 2001 FABİA ELEGANCE

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir