fabianın hava yastığı ikaz lambası sönmedi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabianın hava yastığı ikaz lambası sönmedi

İleti YÖRÜKOĞLU » 18 Eyl 2007, 00:15

malum kış kapıdaben de fabişin temizliği hem kolay olsun hemde çabuk yıpranmasın düşüncesi ile  bugün  oto döşemeciye gittim ve aracın altına oto muşambası koltuklara kılf taktırdım.işlem yapılırken koltukları söktüler.sökerken koltukların altında yan hava yastılklarının bağlantı soketleri vardı.ikaz lambası yanınca farkettim hava yastıklarının soketi olduğunu.neyse sorun kontağı çevirdikden sonra diğer ikaz lambaları gibi hava yastığı ikaz lambasıda sönüyor ama aradan 1 saniye geçer geçmez devamlı olarak yanıyor.canım sıkıldı doğrusu.soketleri bin bir güçlükle çıkarıp tekrar taktım ama düzelmedi.arkadaşlar aranızda tecrubesi ve bilgisi olan varmı.yardımcı olun.en yakın servis 200 km

YÖRÜKOĞLU
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ghostman » 18 Eyl 2007, 06:20

Sadece kulaktan dolma birşey söylemek istiyorum koltuklar söküldüğü sıraka eğerki kontak açıldıysa bu problemi yaptığını duymuştum problem soketlerle alakalı değil diye biliyorum...
Tam emin değilim ama sanırım servise gitmen gerekecek...

bilgisi olan arkadaşlar mutlaka sana farklı yönlerini söyleyecektir benimki sadece bir duyum...
ghostman
CLASSIC
CLASSIC

İleti irfant » 18 Eyl 2007, 10:13

Roomi'nin koltuk altındaki fişini söküp yerine taksan bile uyarı ışığı yanıyor. Vag-com'a bağlanıp siliniyor.

Güvenlik kontrolü esnasında Yüce Oto'da farkettim.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir