devirdaim kayışı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

devirdaim kayışı

İleti darkram » 22 Haz 2013, 08:57

arkadaslar kolay gelsin herkese bir sorunum var amcamın arabası 1.4 fabia geçen gün yolculuğa gitmişler di döndüklerinde hararet yapmış ve akü ışığı yanmış bugun ben açıp baktığında kayış devirdaim kayışı yani v kayışı herhalde yerinden çıkmış bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim az çok elimdem o kağışın nasıl değişeceği hakkında bilgi verirseniz sevinirim en kötü bir fotograf veya video teşekkürler herkese

darkram
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: skoda favorit 135 l 93

İleti barutoglu » 22 Haz 2013, 12:17

Bir kaç yıl önce kışın bir kedi motor sıcaklığından istifade etmek için bizim fabianın v kayışının oraya yatmış uyumuş. Ben sabah motoru bir çalıştırdım. bir takırtı, sonra motor sesi değişti. baktım v kayışı yerinden çıkmış bir sürü kedi tüyünü yolarak. Neticede o v kayışını kendim taktım. öncelikle motora eğildiğinizde en uzak dişliden başlayarak v kayışını geçirin, ortada v kayışını gergilendirecek bir teker var (sanırm ona rulman diyorlar :)) onun göbeğinde bir civata var onu anahtarla sıktığınızda yerinden bir miktar hareket ettiğini göreceksiniz. sonuna kadar hareket ettirince kayışın sırtı o rulmana gelecek şekilde takacaksınız. tabi nce tüm dişlilerden geçirdikten sonra bu ortadaki rulmanı anahtarla esneterek kayışın oturmasını sağlayacaksınız. bıraktığınızda kayış gerilecek ve yerine oturacak. Foto imkanım yok. Maalesef. Kolay gelsin.
Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

İleti barutoglu » 22 Haz 2013, 12:20

Not: bu anlattıklarım fabia 101 beygir için geçerli. diğerlerinde de aşağı yukarı aynı mantıktır diye düşünüyorum.
Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir