Frenden ses geliyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Frenden ses geliyor

İleti SKODA ATEŞİ » 20 Eyl 2007, 18:46

merhaba arkadaşlar aranıza yeni katılmama rağmen bakıyorumki herkaze her türlü konuda yardımcı oluyosunuz bende sizlere bi soru sorayım dedim. bende (1.4 MPI fabıa comfort) var.Trafikte ilerlerken ani firen yaptım lastikleri kilitleyecek kadar değil firenden gup diye bi ses geldi sanki arabanın tekerine bişi çarpmış gibi. sonra bunu tekrar yaptım ve aynı sesi gene duydum bunun sebebi ne olabilir sizin fabıa lardada ayı şey oluyormulütfen yardımcı olurmusununz  CryCryCryCryCryCryCryCry

SKODA ATEŞİ
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BaTeRRiiSStt » 20 Eyl 2007, 19:02

Aracınızda ABS varmı ? Abs nin devreye giriş sesi olmasın o ?
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti lazianke » 20 Eyl 2007, 19:26

zayıf bir ihtimal ama belki olabilir. bende de aynı ses oluyordu. sonradan farkettim bagajdaki cam silme suyunun bidonu oraya buraya çarpıyordu.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti fabia2004 » 20 Eyl 2007, 19:42

Paniğe gerek yok ABS devreye giriyor. Ben de faiba yı ilk aldığımda nedir bu ses diye panik yapmıştım. Sonrasında ABS olduğunu öğrendim.

fabia2004
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti slamy » 21 Eyl 2007, 00:21

[quote="SKODA ATEŞİ"]

merhaba arkadaşlar aranıza yeni katılmama rağmen bakıyorumki herkaze her türlü konuda yardımcı oluyosunuz bende sizlere bi soru sorayım dedim. bende (1.4 MPI fabıa comfort) var.Trafikte ilerlerken ani firen yaptım lastikleri kilitleyecek kadar değil firenden gup diye bi ses geldi sanki arabanın tekerine bişi çarpmış gibi. sonra bunu tekrar yaptım ve aynı sesi gene duydum bunun sebebi ne olabilir sizin fabıa lardada ayı şey oluyormulütfen yardımcı olurmusununz  CryCryCryCryCryCryCryCry

[/QUOTE]

İLK DEFA FABIA KULLANIYOSAN DEBRIYAJA VE FRENLERE ALIŞMAN BIRAZ ZAMAN ALIYOR. ÖZELLIKLE ARACIN SIFIRSA. FRENE BIRAZ FAZLA BASINCA ABS YAPIYOR O SESI AMA NORMAL BIR SES ABS NIN GOREVI BU Big%20smile BENDE ILK ABS LI MEGANE KULLANMIŞTIM ONDA ATTIM ACEMILIGI TIPODAN SONRA FRENE ALIŞMAK ZOR OLMUŞTU Big%20smile
slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti SKODA ATEŞİ » 21 Eyl 2007, 11:53

arkadaşlar arabamda abs yok 2001 model  hepinize teşekkür ederim...sorun çözüldü herhalde arabanın rotundan gelen bi sesmiş ayar çekti usta sapasağlam oldu hepinize kazasız belesız sürüşlerHug
SKODA ATEŞİ
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti şimşek2334 » 21 Eyl 2007, 19:26

evt rottan benim arabdada vardı boşluk yapıyor 1.viteste biraz ani kalkış yapar gibi yapıp ani frene basıınca dışarıdan lastiğe bakan kişi bile net görüyor lastik 1cm kadar hareket ediyor ileri geri oda boşluktan 
şimşek2334
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir