skoda nın kalite bezerliği

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

skoda nın kalite bezerliği

İleti hakanerdogan » 02 Tem 2006, 23:24

sayın admin;

1)geçenlerde amcamın 2006 audi A4 2.0 TDI aracı bir haftalığına bende kaldı ve dikkatimi benim 2006 fabia 1.4 TDI 80 hp sedan aracımla bir takım benzerlikler çekti.örneğin sinyal, selektör kolu bana tamamen aynı geldi gerçekten dikkatle inceledim. tamamen aynıydı. ayrıca iki aracı yanyana koyup kaputları açtığımdaki tek fark audinin motorunun biraz daha büyük olmasıydı. çok benzerdi iki motorda. sormak istediğim şey motorlar arasındaki tek fark onun 2 litre 4 silindirli ve 140 hp oluşumudur? yani teknolojik ve elektronik olarak bir fark varmı? ben hiç sanmıyorum resmen aynıydı... sadece biraz büyüktü. 2) merak ettiğim ikinci bir şey ise benim 3 silindirli dizel fabiam 195 newton tork üretiyor. fakat abimin 1.6 16V 115 hp benzinli megane ı çok çok daha düşük bir torka sahip sebebi nedir?(megane benzinli.) şimdiden teşekkürler...

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti yonetici » 03 Tem 2006, 01:25

Abinizin kullandığı megane bence kendi sınıfına göre gayet makul performans değerlerine sahip bir araç. Dizel araçlar yapıları gereği düşük beygir yüksek tork üretirler. Dizel bir araçla benzinli aracı kıyaslamanız doğru değildir.

Fabianın motoru audiden farklıdır fakat elektronik işletim sistemleri ikisindede alman siemens yapımıdır. Fabianın motorlarını volkswagen polo modellerinde birebir görebilirsiniz. Ama genel olarak baktığınızda seat, skoda, auidi ve volkswagen'da birçok ortak parça bulunur. Mesela fabianın arka koltuklarıda audi a3 koltuğudur.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir