Fabia choice hakkında bazı sorular.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia choice hakkında bazı sorular.

İleti onder27 » 23 Eyl 2007, 13:46

Merhaba arkadaşlar 2005 model fabia choice aracımız var araçta sanki çekiş problemi varmış gibi hissediyorum 1:Mesela kalkışlarda hiç atak değil 101 bg olmasına rağmen bazen kalkışlarda yığılmalar yapıyor heleki klima açıksa daha fazlaca yapıyor 2:Bunu bu gün denedim araç 5 viteste 3bin devirdeyken hız göstergesi 100 km bu devir ve viteste bu hız normalmi sizce?Aracın tüm periyodik bakımları 10 gün önce yapıldı ve henüz 45000 km de.Birde triger seti 50000 km değişecek sanırım doğrumu biliyorum?Ayrıca bu araçta Asr antipatinaj sistemi var bunun dışında Msr bu sistem ne işe yarar ve nasıl çalışır?Umarım sorularımla sıkmamışımdır:)Tecrübeli arkadaşlar Cevap yazarsa sevinirim..

İyi forumlar..Smile

onder27
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 23 Eyl 2007, 14:26

5.vites 100km/h 3000 devir fazla değilmi 1.4 101 bg için!

benim 1.2 takada zaten bu değer okunuyor..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti AV-2006 » 23 Eyl 2007, 15:47

Triger 90000 de değişiyor..

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti omertcan » 23 Eyl 2007, 17:04

bende de 2004 modeli var 3000 devirde 95 km gösteriyor bende Ouch
ataklığı konusunda görüşler farklı olabilir ,sizin beklentiniz nedir, kitapçığına göre 100km sürate 11 sn de falan çıkıyor diye biliyorum test imkanınız varsa bir deneyin derim.

MSR de bildiğim kadarı ile vites küçültmelerde (kaygan zeminde mesela) tekerleklerin bloke olmasını engellemeye yarayan bir sistem olarak biliyorum.
omertcan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti acer1610 » 23 Eyl 2007, 18:44

MSR: ''Motor Schleppmomenten Regelung''un kısaltması olan MSR,
                  özellikle kaygan zeminlerde, sürücünün ayağını gaz pedalından
                  çekmesiyle oluşacak kaymayı, motor torkunu kullanarak önlemeye
                  çalışır.

acer1610
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabialife » 23 Eyl 2007, 23:35

bende de 2005 model choıce var,
fabiaların genel karekteristiği klima açıkken kalkışta çok zorlanıyor, hatta bazen stop ediyor. bu şikayet bütün fabialarda var.kalkışlarda da bu arabalar beyinli olduğu için gazı telle çalışan arabalar gibi ani tepki vermiyor, yalnız 4000 devirden sonraki performansı inanılmaz.( ben bu arabayla 3.cü viteste araba full yüklü çok dik ve 2-2.5 km lik rampaları defalarca 150-155 km süratle çıktım dediğim zaman kimse inanmamıştı) fabia kullanıyorsan ya çok sakin kullanıp arabanın verdiği tepkiye yani sen arabaya uyacaksın,yada çok devirli kullanıp arabayı kendine uyduracaksın.o zaman tam bir yol canavarı oluyor, tabi şehir içinde bu pek mümkün değil.
ayrıca 5.ci viteste 3000 devirde 100-110 km sürat normal

fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti irfant » 23 Eyl 2007, 23:43

Trigeri henüz elletme...
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti skodacı » 24 Eyl 2007, 00:53

evet elletme ama değişim vakti gelinceyeki bakımlarındada kontrol ettirin,ustanıza...

skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 24 Eyl 2007, 00:56

5 te  3000 d/d 120 km/s
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 24 Eyl 2007, 01:02

yani aracımı benzinliler gibi 6000 devre çıkarabilseydim 240 yapardım...

devir kadranı en son 6000, hız kadranı en son 240.

ama 4500 devir sağlıklı çevirebildiği en yüksek devir. buda 180 km/s yapar. biraz zorlayınca geçiyor iniş aşağı yolda 180 i. Big%20smile
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti lazianke » 24 Eyl 2007, 01:09

[quote="skodacı"]

evet elletme ama değişim vakti gelinceyeki bakımlarındada kontrol ettirin,ustanıza...

[/QUOTE]
zahmetli bir işlemi var mı yoksa kontrolü kolay mıdır? bir de 4 yıla indi ya ömrü benimki ocakta değişecek o zamanne olur ne olmaz baktırayım...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti irfant » 24 Eyl 2007, 10:02

[quote="lazianke"][quote="skodacı"]

[/QUOTE]
zahmetli bir işlemi var mı yoksa kontrolü kolay mıdır? bir de 4 yıla indi ya ömrü benimki ocakta değişecek o zamanne olur ne olmaz baktırayım...
[/QUOTE]

Triger kayışı öyle bakınca görülecek bir yerde değil. Zamanı gelince ya da km'si, özel Skoda servisinde yaptır. Ömrü dolsuktan sonra ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Hiç elletmeyip 200 bin km geçen de var...

Ama süpapların dağılması da işin ucunda...
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabialife » 24 Eyl 2007, 12:36

[quote="lazianke"][quote="skodacı"]

[/QUOTE]
[/QUOTE]
 arkadaşlar bu yaşıma geldim ilk defe triger kayışının yıl ile değiştirildiğini duyuyorum, araba yağımı bu kullan kullanma 4 yılda bir değişsin bu da skoda servislerinin yeni bir kazığımı.?
fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti irfant » 24 Eyl 2007, 13:04

[quote="fabialife"][quote="lazianke"][quote="skodacı"]

[/QUOTE]
[/QUOTE]
 arkadaşlar bu yaşıma geldim ilk defe triger kayışının yıl ile değiştirildiğini duyuyorum, araba yağımı bu kullan kullanma 4 yılda bir değişsin bu da skoda servislerinin yeni bir kazığımı.?
[/QUOTE]

Yeni bir şey değil, kayış ömrü 5 yıldır, Skoda 4'e indirdi, bak bu yeni işte...
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabialife » 24 Eyl 2007, 14:52

[quote="irfant"][quote="fabialife"][quote="lazianke"][quote="skodacı"]

[/QUOTE]
[/QUOTE]
[/QUOTE]

[/QUOTE]

benim ömrümün yarısı sanayide geçti yılla triger kayışı değiştiğini duymamıştım, ( benim bildiğim kayış bakımlarda kontrol edilir,  anormal bir şey olmadığı müddetçe km. si geldiğinde değişir. ) adam 4 yada 5 yılda 20.000 km yol yaptıysa kayışmı değiştirecek, forumda sanayici arkadaşlarda var bakalım onlar ne diyecek.

hadi bakalın skodacı söz sende!
fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti guvenxoca » 24 Eyl 2007, 14:56

kardeş triger kayışı ile triger seti farklı şeyler,kayışı koparsan birşey olmaz alt tarafı yolda kalırsıniama triger setini dağıtırsan motorun elinde kalır, triger seti komple değişecek hatta yanında su pompasıda değişecek kardeş zaten o yüzden pahalı bir işlem...
ayrıca triger setinin kontrolü öyle kolay birşey değil...
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 24 Eyl 2007, 15:03

[quote="fabialife"][quote="irfant"][quote="fabialife"][quote="lazianke"][quote="skodacı"]

[/QUOTE]
[/QUOTE]
[/QUOTE]

[/QUOTE]

benim ömrümün yarısı sanayide geçti yılla triger kayışı değiştiğini duymamıştım, ( benim bildiğim kayış bakımlarda kontrol edilir,  anormal bir şey olmadığı müddetçe km. si geldiğinde değişir. ) adam 4 yada 5 yılda 20.000 km yol yaptıysa kayışmı değiştirecek, forumda sanayici arkadaşlarda var bakalım onlar ne diyecek.

hadi bakalın skodacı söz sende!
[/QUOTE]

Araba lastiği, fren balatası, triger kayışı miyatlı ürünlerdir. Kullanmasan da ömrü biter.

irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabialife » 24 Eyl 2007, 17:07

[]

[/QUOTE]

]

Araba lastiği, fren balatası, triger kayışı miyatlı ürünlerdir. Kullanmasan da ömrü biter.

[/QUOTE]

baştan söyleyeyim sözlerim sana değil irfant kardeş sen alınma da;

peki neden 5 yıldan 4 yıla indirmişler, mantıklı bir açıklaması varmı.? (havalar kurak gittiği içinmi yoksa kayışı daha mı adi yapmaya başlamışlar ) yaklaşık 20 yıldır araba kullanırım arabaya baktığım kadar kendime baksam 150 yıl yaşarım. ama skoda hazretleri triger kayışına 4 yıl ömür biçtiler ve arabam 4 yılı dodurdu diye 20-30 bin km de sapasağlam triğer kayışını 300-400 milyon verip  değiştirmem. ve gönüllü değiştirecek % kaç kişi çıkar merak ediyorum.

yine tekrar ediyorum sanayide triger kayışının, lastik, fren balatası vs.nin yıl miadindan dolayı km sinden önce veya durduğu yerde  değiştireni ömrümde ne duydum nede gördüm. sorun bakalım servis kendi kullandığı araçların kayışlarını 4 yada 5 yılda hiç değiştirmiş mi

bunlar hep servis kazığı

fabialife
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir