ARACIM SÜREKLİ MOTOR SUYU EKSİLTİYOR NEDEN OLABİLİR?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ARACIM SÜREKLİ MOTOR SUYU EKSİLTİYOR NEDEN OLABİLİR?

İleti potitocuk » 25 Eyl 2013, 10:49

Arkadaşlar Merhaba;

2005 model 1.2 fabia sahibi oldum geçen ay :) çok rahat ve konforlu bir araç (hede dacia dan inip buna binince vaaaaaaaaooooooowww dedim)

Benim sıkıntım aracın sürekli su eksiltmesi. hergün yarım çay bardağı kadar su eksiltiyor ve sürekli su ekliyorum. ustaya götürdüm su haznesinin kapağını değiştir dedi değiştirdim hala devam ediyor. Neden olabilir bu sıkıntı ve Ankarada konu ile ilgili önerebileceğiniz usta var mı?

potitocuk
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Fabia

İleti favorit55 » 25 Eyl 2013, 11:21

potitocuk yazdı:Arkadaşlar Merhaba;

2005 model 1.2 fabia sahibi oldum geçen ay :) çok rahat ve konforlu bir araç (hede dacia dan inip buna binince vaaaaaaaaooooooowww dedim)

Benim sıkıntım aracın sürekli su eksiltmesi. hergün yarım çay bardağı kadar su eksiltiyor ve sürekli su ekliyorum. ustaya götürdüm su haznesinin kapağını değiştir dedi değiştirdim hala devam ediyor. Neden olabilir bu sıkıntı ve Ankarada konu ile ilgili önerebileceğiniz usta var mı?

eger radyotör veya hortumlarda kaçak yoksa conta yakmış olabilir.
favorit55
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Nereden: Samsun
Arabanız: favorit

İleti potitocuk » 25 Eyl 2013, 11:25

eğer dediğin gibi bir durum varsa bunun maliyeti bana nekadar ? ve ayrıca suyunu tamamlayrak devam etsem çok büyük işler açarmı başıma ?
potitocuk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Bluedays » 25 Eyl 2013, 12:13

potitocuk yazdı:Arkadaşlar Merhaba;

Bu sıkıntıyı bende yaşadım. 1 sene çözmekle uğraştım. Konu ile ilgili tecrübeliyim. :) Şimdi çözüm önerilerine geçelim.

1- Bu sıkıntıyla ilgili aracı ilk götürdüğün usta radyatör girişindeki plastik boruya bakıyor. Sıkıntı olsun, olmasın, değiştiriyorlar, benim sıkıntım çözülmemişti.
2- Forumdan araştırdığımda konunun lpg ile alakalı olabileceği söylendi. LPG montajı yapılırken, su boruları kesiliyormuş. Düzgün montaj olmamış ve oradan kaçırıyor olabilir dediler, lpg ustama gittim. Herhangi bir sıkıntı yoktu.
3- LPG'ciler beni motorcuya yönlendirdiler. Motorcuya durumu anlattım, çocuk direkt olarak dediki ismini tam hatırlamıyorum ama hatırladığım kadarıyla fan müşürü olabilir dediler. Kaldırıp, baktılar, hakikaten öyle. Islak.
Benim umudum yoktu ama çocuk bana dedi ki, abi bu araçlarda bu sıkıntı yaşanabiliyor. Bu parçayı söküp, bir parça bir madde sürüp, tekrar sarıp, takacağız.
Dediği gibi yaptı 30 TL verdim, tabii 3 lt. antifriz de koydurdum ayrıca ücretini ödeyerek (eğer senin antifriz yeniyse motordan boşalttıkları suyu temiz bir kovaya boşalttırıp, geri doldurtabilirsin.)
O gün bu gün hiç bir azalma olmadı. Yapılmadan önce 10 günde bir su ekliyordum.

Motorcuların adını hatırlamıyorum fakat Mocan Otogaz benim lpgcim. Mocan'ın adresini internetten bulursun.
Karşıyaka mezarlığı yolundan, Aski Spor salonu tarafına dönüyorsun oralarda bir yerde.
Bu motorcu arkadaşı onlar sana tarif ederler. Zaten 2 dükkan yanında yer alıyor.

Bilgine.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti potitocuk » 25 Eyl 2013, 12:24

Çok teşekkür ederim hafta sonu gidip bende dediğiniz yerlere baktıracağım. aracı alalı 1 ay oldu antifiriz yok su var su eksiltme sıkıntısını hafta sonu çözerlerse antifirizide koydurur keyfime bakarım artık :)
potitocuk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Bluedays » 25 Eyl 2013, 15:03

potitocuk yazdı:Çok teşekkür ederim hafta sonu gidip bende dediğiniz yerlere baktıracağım. aracı alalı 1 ay oldu antifiriz yok su var su eksiltme sıkıntısını hafta sonu çözerlerse antifirizide koydurur keyfime bakarım artık :)
Umarım sıkıntı budur, çözümü basit...Bu arada, antifrizi ilk aşamada koydurmamanızı tavsiye ediyorum. Su doldursunlar, bi 15 gün binin, eksiltmiyorsa antifriz ekletirsiniz. Yazık olmasın paranıza.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti paranoia » 25 Eyl 2013, 23:43

potitocuk yazdı:Çok teşekkür ederim hafta sonu gidip bende dediğiniz yerlere baktıracağım. aracı alalı 1 ay oldu antifiriz yok su var su eksiltme sıkıntısını hafta sonu çözerlerse antifirizide koydurur keyfime bakarım artık :)

Küçük bir yerden cidden kaçırıyorsa antifriz koyduğunuzda muhtemelen kireç falan çözüleceği için büyüyüp artacaktır ve koyduğunuz antifriz yabana gidecektir. Ben de Bluedays'e katılıyorum. Önce normal suyla deneyin sonra eklersiniz. Kolay gelsin.
paranoia
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Nuri Şalk
Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia 1.6 TDI DSG Otomatik 2011 Makyajlı Ambient

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir