Yakıt tasarruf cihazı hk.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yakıt tasarruf cihazı hk.

İleti redfox09 » 24 Ekm 2013, 14:58

Skoda fabia 1.2htp aracım var. şehiriçi yakıt tüketimini fazla bulduğum için e101 yakıt tasarruf cihazı takmayı düşünüyorum. Aracıma bir zararı var mı? içindeki maddelerin manyetik alan oluşturduğu yazılı. elektrik elektronik sisteme zararı var mı?

redfox09
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Aydın
Arabanız: skoda fabia 1.2 htp

İleti furunotr » 24 Ekm 2013, 19:09

Ben bu tür şeylere inanmıyorum; hele manyetik bir alan yaratarak yakıtın azalacağına hiç inanmıyorum...

Otomotiv sektöründe bu kadar marka ve aralarında bu kadar rekabet var iken; bu adamların yıllardır birikmiş teknolojileri ve şu anki mevcut mühendis v.s. tecrübeli personelleri ve argeleri var iken; böyle bir durum olsa öncelikle otomobil markaları bulur ve satışlarını muhtemelen ikiye katlarlardı...
furunotr
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Haluk Pirinç
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Felicia Combi GLXİ

İleti kispest » 24 Ekm 2013, 20:07

furunotr yazdı:Ben bu tür şeylere inanmıyorum; hele manyetik bir alan yaratarak yakıtın azalacağına hiç inanmıyorum...

Otomotiv sektöründe bu kadar marka ve aralarında bu kadar rekabet var iken; bu adamların yıllardır birikmiş teknolojileri ve şu anki mevcut mühendis v.s. tecrübeli personelleri ve argeleri var iken; böyle bir durum olsa öncelikle otomobil markaları bulur ve satışlarını muhtemelen ikiye katlarlardı...

Katılıyorum.

Tasarruf cihazlarının faydası olmadığı gibi zararının da olacağını düşünmüyorum. Denerseniz bizimle de paylaşırsınız.
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Enes
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Fabia (2005) 1.4 Special 101 HP

İleti Bluedays » 25 Ekm 2013, 10:46

redfox09 yazdı:Skoda fabia 1.2htp aracım var. şehiriçi yakıt tüketimini fazla bulduğum için e101 yakıt tasarruf cihazı takmayı düşünüyorum. Aracıma bir zararı var mı? içindeki maddelerin manyetik alan oluşturduğu yazılı. elektrik elektronik sisteme zararı var mı?

En iyi yakıt tasarrufunu ancak siz yapabilirsiniz.

Aracı kullanım şeklinizle %10-15 arası tasarrufta bulunabilirsiniz.

Bu tarz şeylere aldanmayın.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti hetepe » 25 Ekm 2013, 15:18

O mıknatısların benzerini (HDD den çıkma) dedikleri şekilde taktım, şu konuyu okuyunca hatırladım taktığımı...unuttuğuma gore bir kârı olmamış çekişe ya da tüketime...ona vereceğiniz paraya yarım depo benzin alın, YB anlık tüketimi açın, gaz verirken 8 leri görmeyin, daha tasarruf edersiniz...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti redfox09 » 28 Ekm 2013, 14:16

Cihaz doğru yere mi takılmış? Karbüratöre en yakın nokta yazıyordu
Eklentiler
Fotoğraf0088.jpg
Fotoğraf0087.jpg
redfox09
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Aydın
Arabanız: skoda fabia 1.2 htp

İleti ayhani » 28 Ekm 2013, 20:30

redfox09 yazdı:Skoda fabia 1.2htp aracım var. şehiriçi yakıt tüketimini fazla bulduğum için e101 yakıt tasarruf cihazı takmayı düşünüyorum. Aracıma bir zararı var mı? içindeki maddelerin manyetik alan oluşturduğu yazılı. elektrik elektronik sisteme zararı var mı?

Yaaa arkadaşlar Allah rızası için şunlara inanmayın ya! Bu tasarruf cihazlarının alayı kandırmaca.

Şu basit soruyu sorun kendinize!
Koscoca otomobil firmaları akıl iki mıknatısı benzin borusuna takmayı akıl edemiyor mu?

Siz yakıttan tasarruf cihazı alıp tasarruf edecem diye beklerken, sizi dolanrıan dolandırıcalar 3000-5000 motorlu ciplere biniyor.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hetepe » 29 Ekm 2013, 08:06

Ayrıca fabia'da karbüratör yok, çok nokta püskürtme var...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir