Ön konsoldan ses geliyor. nedenki?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Ön konsoldan ses geliyor. nedenki?

İleti kkorkmazz » 25 Eyl 2007, 15:36

merhaba,

2007 kasım ayında aldığım fabia'da ön konsoldan ses giliyor. bu ses bazen bir demir bir paranın ön cama çarpması gibi, bazen de yaprak hışırtısı gibi oluyor. üstelik sesin geldiği yer ön konsolda hep değişiyor. bazen sol, bazen sağ ve bazen ortadan geliyor. sizce sebebi nedir ve servise gitsem ön konsolu sökmeye kalkarlarsa bu na değer mi?

cevaplarınız için şimdiden telekkürler.

kkorkmazz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 25 Eyl 2007, 15:42

Rahatsız edici bir ses ise açtır serviste, ama keyfe keder ise hiç elletme derim.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti necx28 » 25 Eyl 2007, 20:25

göstergelerin önündeki plastik parçadan geliyorsa o fabiaların klasik hastalığı benim fabiada da var.
necx28
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BaTeRRiiSStt » 25 Eyl 2007, 20:43

yaw bu fabıaların da ne cok klasık hastalıgı var allah askına neresı saglam bu arabanın? yok sensor arızası yok on konsol tıkırtısı , cam aparatı kırılır aman kirli benzin alma motor arıza verir.. iyice sıkıldım bu arabadan. en kısa zamanda değiştiricem Allah nasip kısmet ederse.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti hakanerdogan » 25 Eyl 2007, 21:49

[quote="BaTeRRiiSStt"]yaw bu fabıaların da ne cok klasık hastalıgı var allah askına neresı saglam bu arabanın? yok sensor arızası yok on konsol tıkırtısı , cam aparatı kırılır aman kirli benzin alma motor arıza verir.. iyice sıkıldım bu arabadan. en kısa zamanda değiştiricem Allah nasip kısmet ederse.[/QUOTE]

ben daha ne konsoldan bi ses, ne bi motor lambası, ne bi arızasını gördüm. taş gibi, ne taşı, kaya gibi araba kaya....  

bi arka kapıları gıcırdadı, menteşelerine kilidinin oraya bi sefer yağ döktüm, tozunu aldım kesti.

havalandırmadan yada bi yerden içine bişey kaçmıştır, yada sesin sebebi herhangi bi dış etkendir belkide.

güzel kullanın ve bazı ufak noktalara itinalı yaklaşın bişey olmaz.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti demirhan » 26 Eyl 2007, 00:44

walla kardeş bu sıkıntı fabıaların bir çogunda war benim araçtada war daha önce form da ben bu konuyu açtım ama bi çaresini bulamadık ben alıştım sende alışırsın benim arçtada ortada teybin altından geliyor ama rahatsız edici değil hiç dokunma derim rahatsız edici değilse bide araç dizel mi?
demirhan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabialife » 26 Eyl 2007, 17:15

[quote="BaTeRRiiSStt"]yaw bu fabıaların da ne cok klasık hastalıgı var allah askına neresı saglam bu arabanın? yok sensor arızası yok on konsol tıkırtısı , cam aparatı kırılır aman kirli benzin alma motor arıza verir.. iyice sıkıldım bu arabadan. en kısa zamanda değiştiricem Allah nasip kısmet ederse.[/QUOTE]

arkadaşlar bu forum skoda forumu olunca dolayısıyla skodaların arızaları tartışılıyor.  başka araçlarda bu tür sıkıntılar yokmu sanıyorsunuz. ön konsoldan gelen bu seslerin oraya birşeyler düşmesinden kaynaklanabileceğini düşünüyorum. ben 3 yıldır skoda kullanıyorum hiç bir şikayetim yok üstelik astra, vectra, toyota ve honda kullanıp sattıktan sonra fabiayı aldım. iddaa ediyorum bu araba ( forumda bazı arkadaşlar japon arabası tavsiye ediyor, hiç kullandılarmı bilmiyorum ) toyotoya da( 1997 1.6 corolla GLİ ) hondaya da (1999 1.6 civic İES ) fark atar. her iki arabada versiyonunun en fulu idi.

japon arabalarının iyi tarafı motor ve klimaları çok sağlamdır, kolay kolay problem çıkartmaz konforu iyidir direksiyonu ve süspansiyonları yumuşaktır.

ancak kaporta, yol tutuş, fren dedinmi bence yanına yanaşma nerede duracağı belli olmaz, alman arabaları gibi yol tutmaz. kaportaları teneke (koskoca honda civic 1.6 125 begir en full araba 1035 kg idi; fabia 1065 kg ) japonlar da hatalarını farkettiler şimdi çıkan aynı seğment arabaların ağırlıkları 1200 kg mın üzerinde.

unutmayın ki bir araçta en önemli şey her zaman güvenliktir. oda skodalarda fazlasıyla var. her zaman söylüyorum aynı  paraya bu kadar güvenli hiç bir markada aynı seğmentte araba bulamazsınız

üç beş kişi şikayet belirtiyor diye arabanızdan soğumanıza gerek yok arabanızın kıymetini bilin.
fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti fabialife » 26 Eyl 2007, 17:25

sayın yönetici ?,
sizden rica ediyorum eğer mümkünse forumda skoda hakkında bir araba için önemli olan iç dizayn, dış dizayn, işçilik, ferformans, yol tutuş müşteri memnuniyeti vb. maddeleri açarak bir anket düzenleyebilirmiyiz. herkes oylasın notunu versin. biraz kapsamlı olursa iyi olur,

çoğunlukla şikayet türü şeyler yer aldığı için yeni girip forumu sürekli takip etmeyen kişiler kötü bir marka sanacaklar.
fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti sozer45 » 27 Eyl 2007, 01:37

ANTALYA 'DAN fabailife arkadaşa katılıyorum...
sozer45
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AV-2006 » 27 Eyl 2007, 07:12

Kaputu açınca menteşelerin orda küçük siyah (KARE ŞEKLİNDE) plastik parça var.Onları yağlayın olayı çözün.

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti BaTeRRiiSStt » 27 Eyl 2007, 11:59

3-5 kişi değil bu sorunları yasıyanlar. çoğu fabia kullanıcısı yasıyor forumda görebilirsin. ayrıca 2002 toyota kullandım cok da guzel arabaydı. isteyen istediği araca biner .. sırf bu sensör arızaları yuzunden iş yerındekı 3 arkadasıma aldırmadım bu arabayı .. bu kadar hassas motor yapısı olmaz .
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti suppiluliuma » 27 Eyl 2007, 12:49

[quote="BaTeRRiiSStt"]3-5 kişi değil bu sorunları yasıyanlar. çoğu fabia kullanıcısı yasıyor forumda görebilirsin. ayrıca 2002 toyota kullandım cok da guzel arabaydı. isteyen istediği araca biner .. sırf bu sensör arızaları yuzunden iş yerındekı 3 arkadasıma aldırmadım bu arabayı .. bu kadar hassas motor yapısı olmaz . [/QUOTE]

Motor yapısı Skoda'ya has bir durum değil, tüm VW grubu otomobillerde aynı motorlar kullanılıyor. VW ürünleri tüm dünyada kalitesi ve dayanıklılığı ile tanınır, taktir edilir. VW grubu biliyorsunuz ki sadece Seat, Skoda, VW değil, Audi, Porsche, Lamborghini markalarını da bünyesinde bulunduruyor. Herhangi bir yanlış anlama ihtimaline karşı söylüyorum, tabi ki VW grubunun 1.4 litrelik motorları Porsche'de kullanılmıyor, ben konuyu marka kalitesi açısından genelliyorum. Sorun çıkmaz mı tabi ki çıkar, Mercedes, BMW, Toyota, Honda'da ne kadar çıkarsa VW grubunda da çıkar. Benim bir arkadaşım Doğuş Oto'da çalışıyor. Bir toplantı esnasında, Porsche marka sorumlusu olan şahıs tüm VW grubu içinde en sağlam ve kaliteli otomobilleri Skoda'nın ürettiğini söylemiş. Tabi ki bu da onun kendi fikridir. Ben kendi adıma herhangi bir markanın diğerlerinden üstün olduğuna dair bir iddiada bulunmam çünkü bu çok kişisel çok subjektif bir görüştür. Hep şunu derim, bazı istisnalar dışında tüm markalar kaliteyi yükseltti. Örneğin Hyundai'nin, Kia'nın ülkemizde olumsuz bir imajı var. Ama bizim şirketteki tüm araçlar Hyundai olduğu için ben deneyimlerimle biliyorum ki Hyundailer gayet iyi arabalar. Yine bu forumda bir yerde Fiat markası için "dandik" kelimesinin kullanıldığını gördüm. Kuş serisi ve sonrasında Tofaş üretimi ilk Palio türevleri için belki böyle söylenebilir, ama hiç bir orjinal Fiat markası dandik değil arkadaşlar. Hatta yeni Paliolar bile. Grande Punto NCAP'de 5 yıldız almış, daha ne olsun. Diğer taraftan Toyota Corolla tüm zamanların en çok müşteri memnuniyeti sağlayan markası olarak tescillenmiş durumda. Bu da önemli bir referans. Ama bunların hiç birisi Toyota'sı, veya Fiat'ı, hatta Mercedes'i olup ta sorun yaşamayan bir kimse yoktur anlamına gelmez. Dolaysıyla 22 Haziran'dan beri Fabia sahibiyim, henüz hiç bir şikayetim olmadığı gibi, önceki kullandığım markalara göre bir sürü üstünlüğünü sıralayabilirim. Eksikliğini de tabi. Bu iş böyledir yani. Bu konuyla örtüşen birbirine zıt iki atasözümüz var : 1 - Kargaya yavrusu kuzgun görünürmüş, 2 - Komşunun tavuğu komşuya kaz görünürmüş. Tesadüfen hep kuşgillerden teşbih yapılmış, ama her iki söz de bariz bir şekilde kişiselliği vurguluyor...bu yazdıklarım da benim şahsi görüşüm tabi ki Smile Saygılar.
suppiluliuma
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ErTaN06 » 27 Eyl 2007, 14:59

Yan aynalara bak bi etrafındaki çıtadan gelebiliyo bazen

ErTaN06
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ertan TEMEL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 Skoda Fabia Special

İleti yonetici » 27 Eyl 2007, 15:57

[quote="fabialife"]sayın yönetici ?,
sizden rica ediyorum eğer mümkünse forumda skoda hakkında bir araba için önemli olan iç dizayn, dış dizayn, işçilik, ferformans, yol tutuş müşteri memnuniyeti vb. maddeleri açarak bir anket düzenleyebilirmiyiz. herkes oylasın notunu versin. biraz kapsamlı olursa iyi olur,

çoğunlukla şikayet türü şeyler yer aldığı için yeni girip forumu sürekli takip etmeyen kişiler kötü bir marka sanacaklar.
[/QUOTE]

Anket düzenleme özelliği üyelerimize açık. Kendiniz forumda böyle bir anket açabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti fabialife » 27 Eyl 2007, 17:45

[quote="?"][quote="fabialife"]sayın yönetici ?,

[/QUOTE]

Anket düzenleme özelliği üyelerimize açık. Kendiniz forumda böyle bir anket açabilirsiniz.
[/QUOTE]

SAYIN BAŞKAN BENİM ÖYLE BİR BECERİM YOK ONUN İÇİN YAPAMIYORUM. İLGİLENEN ARKADAŞ OLURSA SONUCUNDA HERKES BİLGİ SAHİBİ OLUR.
fabialife
CLASSIC
CLASSIC

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir