yetkili servislerin çözemediği sorunuma yardım bekliyorum

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

yetkili servislerin çözemediği sorunuma yardım bekliyorum

İleti abdullah_ulusoy » 15 Arl 2013, 19:46

Aracim 3 ay once uzun yola ciktigimda hararet sifirlara kadar dusuyordu. Servise gittim termostat dediler Degistirdim sorun duzeldi. Gecen hafta aracim 70 derecelerin uzerine cikmiyordu yine servise gittim ısi müsürü dediler değistirdim. Sorun duzelmedi radyator tikanmistir dediler hem kalorifer hem radyatör petegini temizlettim duzelmedi.termostat yine arizali olabilir dediler tekrar degistirdim ama sorun duzelmedi. Gostergede hararet hep 70 derecede. Kafayi yedim artik baska ne yapmaliyim.yardimlarinizi bekliyorum canlar

abdullah_ulusoy
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: abdullah ulusoy
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: fabi II 1.4 tdi elegance

İleti isnilgiz » 16 Arl 2013, 01:28

Gostergenizi daha once hic kurcaladiniz mi? Düsuk bir ihtimal de olsa gosterge ignesinin kaydigi veya kaydirildigi durumlar olabiliyor.
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti abdullah_ulusoy » 16 Arl 2013, 03:38

Yok hayir oynamadim. Bunun icin ne yapmam lazim nerede yapilabilir
abdullah_ulusoy
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: fabi II 1.4 tdi elegance

İleti ÖZÇELİKLER SKODA » 16 Arl 2013, 08:29

günaydın.

aracınızı makinaya bağlattığınız zaman göster saatindeki derece ile cihazda ki dereceyi kontrol ettirdinizmi.
göstergenin bozuk olup olmadığını burdan anlayabilirsiniz. cihazdaki değer her zaman gerçek değerdir.

eğer sorun yoksa. su pompasını kontrol ettirmenizde fayda var.

saygılarımızla.
ÖZÇELİKLER SKODA
CLASSIC
CLASSIC

İleti wassmert1976 » 19 Arl 2013, 22:55

aracın tüm suyunu bosaltın veya antfirizi sonra aracı calıstırın ve tam antifiriz doldurun ( susuz yani su eklemeyin) arcı calıstır vaziyette tutun 40 drc üstüne cıktımı arcınızı kullanın problem cözülecektir büyük ihtimalle termostata kilitli kalmıs su akısı sabitlenmiş tam ısısmaya gecmiyordur bu arcta fazla su oldugunu gösteriyor antfiriz oranını yükseltin termostatada düzgün calısma antfiriz oranınla esdegerdir hele hele kışın o rac ısı müsürü sadece okudugu gösterge paneline yansıtır aracınızın göstergesinin problemli oldugunu sanmıyorum :idea: :D
wassmert1976
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mert yıldırım
Nereden: İzmir
Arabanız: skoda fabia 1.4 16v comfort stysn seat leon cupra

İleti abdullah_ulusoy » 12 Oca 2014, 20:48

TSK SORUN ISI MÜŞÜRÜYDU DEĞİŞİTİRDİM DÜZELDİ TESEKKURLER
abdullah_ulusoy
CLASSIC
CLASSIC