Fabia Direksiyon Arızası

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia Direksiyon Arızası

İleti uh3d » 26 Arl 2013, 16:33

Merhaba;

2 hafta önce 2002 model fabia araç aldım. Direksiyonlarının arızalı olduğunu, sıkıntı çıkardığını bilseydim hiç bulaşmazdım. Aracın ön tarafından sürekli servo motor sesleri geliyor, farklar kırpıştırıyor. Muhtemelem pomba değişecek. Cumartesi günü Ümraniyedeki servisine götüreceğim. Telefonla sordum ortalama 1.500TL diyorlar. Bu parayı verip, orjinali ile değiştirirsem (ki servis çakma takmaz diye düşünüyorum, parçanın 1 yıl garantisini alacağım) sorun çözülür mü? Çok uzun süre binmeyi zaten düşünmüyorum.

uh3d
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: nastran
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: fAbia

İleti fabiatik » 27 Arl 2013, 11:13

Öncelikle geçmiş olsun Evet malesef fabianın kronik arızalarındanmış direksiyon ama yine de servise o kadar para vermeyin dışarda özel de yine garanti veren ve daha uygun fiyata yapan yerler varmış forumdan bazı arkadaşlar yapmışlar biraz araştırırsanız forumdan bulabilirsiniz
2011 FABİA AMBİENTE 1.2
2001 FABİA ELEGANCE 1.4

TRAFİKTE ÖNCE SAYGI VE NEZAKET :)
fabiatik
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet
Arabanız: Skoda Fabia 2001 1.4 ELEGANCE

İleti ihsan » 27 Arl 2013, 13:43

YA HOCAM GECEN GECE BENIM BASIMA GELDI. BİZİM MAHALLEDE U DONUSU YAPACAKKEN YANDA ARAC VARDI GERI GELIP TEKRAR DONEMEM GEREKTİ FAZLA GAZ VERMEDEN DONDUREYİM DEDİM ARAC İSTOP EDECEK GİBİ OLDU O SIRA DİREKSİYON ARIZASI VERDİ VE ODUN GİBİ OLDU DİREKSİYON. SONRA SAG CEKTIM ARABAYI KAPATIP AZ BEKLEDIKTEN SONRA CALISTIRDIM VE SIKINTI YOK . BENCE ELEKTIRIKLE ILGILI PROBLEMDE OLABILIR ARKADASIM
Kullanıcı avatarı
ihsan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ihsan ACAR
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia special 1.4 16v 101hp

İleti uh3d » 27 Arl 2013, 21:35

fabiatik yazdı:Öncelikle geçmiş olsun Evet malesef fabianın kronik arızalarındanmış direksiyon ama yine de servise o kadar para vermeyin dışarda özel de yine garanti veren ve daha uygun fiyata yapan yerler varmış forumdan bazı arkadaşlar yapmışlar biraz araştırırsanız forumdan bulabilirsiniz

Forumdaki açılan bütün direksiyon arızası başlıklı topicleri okudum, bir arkadaşımız opel pompası taktırarak sorununu çözdüğünü söylemiş. Fakat ben bu çözümün güvenli ve sağlıklı olacağı kanaatinde değilim. O nedenle servis garantili olarak değiştirmek istiyorum. Dediğim gibi uzun süreli binmeyi düşünmüyorum, paraya kıyıp serviste değiştirsem aynı arızayı bir yıl içerisinde yine alıp kafayı yer miyim:) bu arada direksiyon pompası TRW tipli olandan.
uh3d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti abdullah_ulusoy » 28 Arl 2013, 23:21

akü altında yağ kutusuna baktın mı direksiyon yağı varmı bende aynı sorunu yaşadım bana da pompa değişecek demişlerdi akü altındaki yağ deposuna bi baktın ki damla yağ kalmamış yağı koydum eski haline döndü
abdullah_ulusoy
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: abdullah ulusoy
Arabanız: fabi II 1.4 tdi elegance

İleti uh3d » 30 Arl 2013, 08:42

abdullah_ulusoy yazdı:akü altında yağ kutusuna baktın mı direksiyon yağı varmı bende aynı sorunu yaşadım bana da pompa değişecek demişlerdi akü altındaki yağ deposuna bi baktın ki damla yağ kalmamış yağı koydum eski haline döndü

Evet Abdullah Bey, yağ kutusu kontrol edildi, eksiklik yok.
uh3d
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir