tdi motor ısıtma buji arıza lambası

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

tdi motor ısıtma buji arıza lambası

İleti UFUKK » 30 Oca 2014, 23:23

merhabalar arkadaslar aranıza yeni katıldım.faydalı olabileceğini düşündüğüm bir konuyu sizinle paylaşmak istedim.gecenlerde aracımda bir arıza lambası sürekli yanıp sönmeye başladı.hemen sanayide bir ustaya gösterdim.usta bana dizel motor ısıtma bujilerinde arıza oldugunda bu lambanın yandığını kendisinin bu işlemi yapmadığını bir elektirkçiye gitmem gerektiğini söyledi .bende tanıdık bir elektrikçi olmadığı için güvenipde gitmek istemedim.forumlarda yaptığım araştırmalarda bu arıza lambasının patlat ampül olduğundada yandığını okudum ve aracımın fren lambalarının ikisininde yanmadığını ampüllerinin patladığını fark ettim.hemen en yakın bir oto yedek parçacıya giderek tanesi 1 tl den iki tane ampül aldım ve değiştirdim..aracımı tekrar çalıştırdığımda arıza lambasınında söndüğünü gördüm.Allah razı olsun forumda paylaşan arkadasa yoksa cok uğrastıracaktı beni..

UFUKK
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ufuk k.
Nereden: Kocaeli
Arabanız: skoda fabia 1.4 tdi

İleti srkn4159 » 17 Şub 2014, 20:42

aynı lamba (sarı kızdırma bujisisi ışığı) yolda seyir halindeyken bendede yanıp sönmeye başladı ve araç gazdan kesti motor kendini korumaya aldı. Sonuç: turbo değişti.
Fabia Combi Scout 1.6 CR TDI (2012) Şeker Beyazı
Kullanıcı avatarı
srkn4159
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: serkan
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Fabia Combi Scout 1.6 TDI

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir