2005 Fabia Sürüş halinde anında tekleme ve gaz yememe sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2005 Fabia Sürüş halinde anında tekleme ve gaz yememe sorunu

İleti selim54 » 30 Mar 2014, 14:06

Merhaba Arkadaşlar ve Abilerim,

Yaşım 24 bugüne kadar hiç arabam olmamıştı tavsiyeler üzerine Mart 3 2014 de ilk arabamı aldım hayırlısıyla.
Araba 2005 Fabia classic 101 bg Benzinli + tüplü 130.000 km de

Yolda giderken genelde kırmızı ışıkta durup tekrar kalkış yaptığımda araç ikaz lambası yanıp sönüyor ve araç tekliyor gaza basıp vites yükseltsemde araç gitmiyor,gaz yemiyo.bende uygun bir yer bulunca aracı sağ çekip istop ediyorum sonra tekrar çalıştırıyorum ikaz lambası bu sefer sadece sabit yanıyor ve tekleme sorunu ortadan kalkıyor.Ben Kocaelide yaşıyorum bu sorunun sebebi ne olabilir.Bu konuda bilgi sahibi olan kişilerden bilgi almak istiyorum.

Araç da yeni takılan parçalar
1.Ateşleme bobini( 4 adet bosch takıldı)
2 bujiler değiştirildi.
3.Hararet müşiri takıldı.
4.Egr değiştirildi.

İlginiz için şimdiden teşekkür ederim

selim54
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Selim ULUCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: Fabia 2005

İleti mustklc » 30 Mar 2014, 16:12

olabilecek herseyi değiştirmişsin zaten. benim aklıma gaz kelebeği geldi.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti felicia042 » 30 Mar 2014, 23:36

LPG den kaynaklı bir sorun gibi, benzinle kullan bakalım olacakmı olmuyorsa lpg ayarlarını iyi yaptır.
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Nereden: Konya
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti selim54 » 30 Mar 2014, 23:40

felicia042 yazdı:LPG den kaynaklı bir sorun gibi, benzinle kullan bakalım olacakmı olmuyorsa lpg ayarlarını iyi yaptır.

LPG de ve Benzin de de yapıyor.Arabayı ilk LPG de kullanıyordum.Bu tekleme oldu.Usta benzinde kullan dedi.Benzin de kullanmaya başladım sürekli tekleme yapmıyordu.Fakat şimdi sürekli yapıyor.
LPG de kullanırken kısa sürede tekleme yapıyor benzinde ise daha uzun zaman içerisinde tekleme yapıyor.
selim54
CLASSIC
CLASSIC

İleti felicia042 » 31 Mar 2014, 17:30

bujileri NGK taktır. buji kablolarına baktır. başıma gelmişti böle bişey buji-buji kablosu- bobin değişince düzeldi.. piyasada çin malı bosch bujiler var en güvenlisi NGK..
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Nereden: Konya
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti selim54 » 31 Mar 2014, 17:35

bujileri yeni değiştirmiştim ama dediğiniz doğru olabilir mantıklı geldi bana.Tekleme yaptıkdan sonra ustaya gittiğimde bilgisayardan baktığında 3 numaralı bobinde hata veriyordu.Bobinleri 340 TL ye bosch marka almıştım.Servis 300 TL ye veriyordu bobinleri fakat onların verdiğinin yan sanayi olduğunu söylemişlerdi.Tabi buji kablolarına bakmadık hiç.

İlginiz için teşekkür ederim.
selim54
CLASSIC
CLASSIC

İleti felicia_3437 » 31 Mar 2014, 18:38

arkadaşım sacma gele bilir ama aynısı benı feliştede olmuştu bır zama hararet mürşürünü değişmiştim ben aracın üstünden mavi renkte cıkmıştı bizim taktıhımızın rengi sarı idi ve sarı mürşürü takınca arac sıtop edip gaz yememeye başlamıştı daha sonra bır tamirci ile konuştum durum bu dedim cıkartığın mürüşür atınmı dıye sordu hayır dedım takoonu düzelir dedi gitim aynı renk gını aldım taktım ve sorun ortadan kalktı sadeece gaz da olsaydı gaz ısıtıcısı var sıralı araclarda ondan yapıyor gaz filitresinin orda
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti selim54 » 31 Mar 2014, 21:15

felicia_3437 yazdı:arkadaşım sacma gele bilir ama aynısı benı feliştede olmuştu bır zama hararet mürşürünü değişmiştim ben aracın üstünden mavi renkte cıkmıştı bizim taktıhımızın rengi sarı idi ve sarı mürşürü takınca arac sıtop edip gaz yememeye başlamıştı daha sonra bır tamirci ile konuştum durum bu dedim cıkartığın mürüşür atınmı dıye sordu hayır dedım takoonu düzelir dedi gitim aynı renk gını aldım taktım ve sorun ortadan kalktı sadeece gaz da olsaydı gaz ısıtıcısı var sıralı araclarda ondan yapıyor gaz filitresinin orda

Ben aracı alırken araç ile kısa bir mesafe yol kattettiğimde aracı istop edittiğimde bi 10 dakika beklemem gerekiyordu.Yoksa çalışmıyordu.Hararet müşüründe sorun vardı rengi yeşildi onu değiştim bu sorun düzelmişti.Ama tekleme konusunda etkisi varmıdır.Tam bilmiyorum.Sadece gazda değil benzin de de tekleme yapıyor fakat benzinde daha uzun yol kattettiğimde tekleme oluyor.Gazda ise daha kısa mesafede tekleme oluyor.Bu sorunun neyden kaynaklandığını çözmedim henüz.
selim54
CLASSIC
CLASSIC

İleti selim54 » 09 Nis 2014, 23:51

Gecen gun ustaya gittin lpg yi ayirmak gerekiyo dedi ve iptal ettik benzinde kullaniyorum ancak yine tekleme oluyor
selim54
CLASSIC
CLASSIC

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir