Far Düğmesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Far Düğmesi

İleti Fabian » 03 Nis 2014, 17:01

Arkadaşlar merhaba,

Benim araçta ön sis farı var. Sis farlarını yakmak için, önce parkları sonra kısa hüzmeli farları açıp, sonra sisleri açabiliyorum, düğmeden dolayı..

Ben parklarla beraber açmak istiyorum mesela sisleri açamıyorum..

Hem ''ön hem arka sis'' yakılabilen far düğmesi alsam aracıma uyumlu olur mu? Tesisatı falan zor iş mi? Yardımcı olursanız sevinirim...

Fabian
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fabian
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Fabia

İleti KorsanKedi » 03 Nis 2014, 20:01

Benim Felicia'da ön sis ve arka sislerin düğmeleri ayrı, göstergedeki yerleri de ayrı. Bu nedenle ön sisleri açtığımda arkadan gelenleri rahatsız etmiyorum. Sizin de düşünceniz bu olmalı herhalde.

Farları açtığımda sisler aktif oluyor, farları kapatıp sadece parklar kaldığında yine yanmaya devam ediyor. Hep böylemiydi yoksa sonradan oynandı mı bilmiyorum açıkçası.
KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: İlhan Alan
Nereden: Bursa
Arabanız: Punto Evo 1.4 2012

İleti hetepe » 04 Nis 2014, 09:05

Fabian yazdı:Arkadaşlar merhaba,

Benim araçta ön sis farı var. Sis farlarını yakmak için, önce parkları sonra kısa hüzmeli farları açıp, sonra sisleri açabiliyorum, düğmeden dolayı..

Ben parklarla beraber açmak istiyorum mesela sisleri açamıyorum..

Hem ''ön hem arka sis'' yakılabilen far düğmesi alsam aracıma uyumlu olur mu? Tesisatı falan zor iş mi? Yardımcı olursanız sevinirim...
Aracınızdaki sis farı sonradan takıldığı için böyle...Fabrikasyon takılsaydı zaten dediğinizi yapabilecektiniz ve göstergede de ön sis lambası yanacaktı.Şimdi yapmanız gereken skoda parçacısından ''ön sis seçenekli'', yani park veya kısa pozisyonundayken iki defa çekilen far anahtarı almanız lazım.(50-100 lira arasında piyasada bulunur)alacağınız anahtar aracınıza tam olarak uyar ama yine arka sisle beraber yanar.Ön sis ayrı yanması için de ön sislere giden kabloyu ayırıp, far anahtarının arkasında ''NL'' yazan çıkışa bağlamanız gerekir, gösterge lambası yanmaz ama fabrikasyona en yakın uygulamayı yapmış olursunuz.Kolay gelsin.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti mustklc » 05 Nis 2014, 09:13

Benim fabrikasyon far anahtarı bozulunca, çift sisli far düğmesi almıştım, 100 küsüre.
Eskisinde sadece kısaları yakınca sis yanıyordu,

Yenisinde ise parkları açınca hem ön sisi hem de arka sisi açabiliyorsun.

Eski bozuk olanı geçen tamir ettim, geri yerine taktım.

Yeni aldığım da boşa çıktı. isteyen olursa 50 TL ye bırakırım. Yeni ve orjinal. parça nosu: 6y1941531

sadece içerdeki düğme var. resimlerini foruma eklerim
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti skodaizm » 05 Nis 2014, 11:22

Sis farı anahtarı aynı zamanda aracın iç gösterge ışıklandırmasının da parlak veya az yanmasını da sağlayan dimmer özelliğine sahiptir.

Aracınız 2004 üstü ise: hem bu özelliği kullanır, hem de sis farı kablolarını hiç değiştirmeden sadece soketi yeni düğmeye sokarak otomatikman çalışır.

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir