kendi kendine gaz yemesi..

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

kendi kendine gaz yemesi..

İleti ugurgeylani » 12 Tem 2006, 21:26

iyi günler.arkadaşımın skoda octavıa a5 inde kendi kendine yani rölantide gaz yeme sorunu var.aracını servise götürdüğünde ilk etapta gaz pedalını benzer bir araçtan söküp aracına takmışlar fakat sorun gene de çözülmemiş.daha sonra götürdüğünde ise gaz kelebeğinin değişime karar vermiştir,fakat sorun gene devam etmiş.özellikle kırmızı ışıkta araç durduğunda bu sorun yaşanıyor.siz değerli arkadaşlarımdan bu sorunun çözümü için fikirlerinizi almak istiyorum...saygılarımla...

ugurgeylani
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti octavia58 » 12 Tem 2006, 21:47

slm arkadaşım bende de octavia tour var hiç boşuna uğraşmayın aynı sorun bende de var ancak arızayla alakası yok normal bişey yaz günleri oluyorsa ve aracı devirsiz kullanırsanız bu sorun ortaya çıkıyor
octavia58
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 13 Tem 2006, 12:41

[quote="ugurgeylani"]kendi kendine yani rölantide gaz yeme sorunu var.[/QUOTE]

Burada ne kasteddiğinizi anlamadım. Rölantideki devir titremesinden mi bahsediyorsunuz.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti irfant » 13 Tem 2006, 13:35

Şu aralar benim 1.2 Fabia da rölantide titreme yapıyor. Önce rölanti devri mi düşük diye baktım ama hep aynıydı, 2 yıldır (motor sıcakken 900 d/d civarı).

Ben de aracı devirsiz kullanırım, ekonomik olması sebebiyle. Bu kullanım tarzı neden böyle bir titreşime yol açar?

İlk aldığımda enjektör arızası ile 3. enjektör değişmişti, yüne bu titreme vardı. Enjektör değişince titreme bitmişti. Şimdi yine var  :(

irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti ugurgeylani » 13 Tem 2006, 21:14

rölantide devrin yükselmesini kasettim.sürekli olmuyor bu durum,özellikle kırmızı ışıklarda duruduğumda tespit edebiliyorum...
ugurgeylani
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 13 Tem 2006, 23:49

Mekanikten elektroniğe kadar bu duruma yol açabilecek sebep gerçekten çok fazla. Öncelikle yakıta enjektör temizleyici katkı atıp durumu gözlemleyin. Sorun düzelmez ise yakıt aldığınız istasyonu ve hatta markayı değiştirin. Buda yeterli olmazsa EGR valfini komple sökrürüp temizlettirin (Yetkili serviste pahalıya malolur)
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir