Fabia 1 Arka Hoparlörler

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia 1 Arka Hoparlörler

İleti darkbiohazard » 31 May 2014, 22:19

arkadaşlar 2005 model ambiante fabiamın arka kapılarda da hoparlör kısmı var ama oralardan ses gelmiyor. Acaba benim araçta arka hoparlörlere ses mi gitmiyor ya da orda hoparlör yok da sadece boş kalmasın diye mi koymuşlar onu oraya

darkbiohazard
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: salih geliş
Nereden: Tokat

İleti hetepe » 02 Haz 2014, 07:36

Choice ve bazı elegance versiyonlarında arka kapılarda tweeter ve arka konsolda da hoparlörleri var.
Sizin aracınızda oralara hat cekilmesi gerekir.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti tafes » 02 Haz 2014, 22:23

Hocam ben bagaj bölmesindeki yere 2 adet 10cm pioneer hoparlör aldım hiç istediğim performansı alamadım. Kolonlara verdiğim 70TLye acıdım. Acaba benim kulağım mı önlere alıştıda garip geliyor dedim 3 tane tesisatçıya götürdüm bu ses normal abi bundan fazlasını alamazsın dediler.
tafes
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SEFA TURAL
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: SKODA FABİA 1.4TDI

İleti hetepe » 03 Haz 2014, 07:51

Kesinlikle doğru...ilk yaptığımda ben de oralara takmıştım hoparlörleri...sadece surround (çevreleme) sağlıyor ama yine de iyiydi, bunların da iyisi, kötüsü var, mesela marka olup, RMS gücü 50-60w lıklarından takarsanız ses bayağı güzel çıkıyor., sonrasında bagaj pandizotuna 380 W lık oval pioneer hoparlör takınca araba resmen diskoya döndü, bunda ana ünitenin de önemi var, mesela orjinal sistemi MS402 kasetçalarken çok iyi değildi ama symphony cd çalarını takınca süper ses aldım, hâla kullanıyorum keyifle.
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti darkbiohazard » 04 Haz 2014, 22:45

arkadaşlar siz beni yanlış anladınız ben diyorum ki :
nasıl ki öndeki kapıyı açma kolunun üstünde hoparlör varsa arka kapı açma kolunun üstünde de hoparlör var yeri de var.
ama ses gelmiyor sağdan da soldan da.
ben diyorum ki burada hoparlör var da mı ses gelmiyor yoksa orda hoparlör koyma yeri koymuşlar ama hoparlör mü koymamışlar
darkbiohazard
CLASSIC
CLASSIC

İleti erginbkr » 05 Haz 2014, 01:26

hoparlör yeri var ama kendisi yok...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti hetepe » 05 Haz 2014, 07:16

hetepe yazdı:Choice ve bazı elegance versiyonlarında arka kapılarda tweeter ve arka konsolda da hoparlörleri var.

Zaten orası hoparlör değil, tweeter yeridir, sadece tıslama sesi çıkar yeri dolu olsaydı...kablosu da yok haliyle...ilk mesajımda da belirtmiştim ''hat çekilmesi gerek'' diye...
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti onurson » 05 Haz 2014, 08:29

hey gidi fabiam özledim ya. hepsi başımdan geçmişti. Bu arada Engin abinin arabanın sesi süperdir.
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti hetepe » 05 Haz 2014, 13:13

Senin arabaya da yapacaktık bişeyler ama sattın kia cı oldun...:)
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti darkbiohazard » 05 Haz 2014, 19:41

arkadaşlar o choicelerdeki elegancelerdeki gibi arkadaki boş olan hoparlör koyma yerine o dediğiniz tweter mıvitır koysak kaça patlar :))
darkbiohazard
CLASSIC
CLASSIC

İleti simurg66 » 06 Haz 2014, 09:01

hetepe yazdı:
hetepe yazdı:Choice ve bazı elegance versiyonlarında arka kapılarda tweeter ve arka konsolda da hoparlörleri var.

Zaten orası hoparlör değil, tweeter yeridir, sadece tıslama sesi çıkar yeri dolu olsaydı...kablosu da yok haliyle...ilk mesajımda da belirtmiştim ''hat çekilmesi gerek'' diye...

Benim araba Choice. İlk aldığımda arka taraftan hiç ses gelmiyordu, teypçiye götürdüğümde arka hoparlörlerin kablosunun kesilmiş olduğunu farkettik ve yeniden taktık, şu an çalışıyor. Ama arka kapı açma kolunun üzerindeki tweeter yerinden de ses gelmiyor, teypçi oranın içi boştur dedi. Sizin dediğinize göre choice modelde orasının da çalışması lazım. Acaba oranında mı kablosu kesilmiş?
simurg66
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: bozoklu
Arabanız: Fabia 1.4 Choice

İleti hetepe » 06 Haz 2014, 13:13

Muhtemelen müdahale etmişlerdir, choicenin donanımında 8 adet hoparlör (2 adet ön ayna hizasında, 2 adet ön kapılarda, 2 adet arka kapı kolu hizasında, 2 adet de arka konsolda olmak üzere) var, bizimkilerde 4 adet.
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti darkbiohazard » 08 Haz 2014, 20:06

4 tane daha taktırsak kaça mal olur acaba
darkbiohazard
CLASSIC
CLASSIC

İleti Skoda Daima » 09 Haz 2014, 15:43

darkbiohazard yazdı:4 tane daha taktırsak kaça mal olur acaba

Bütçen ne kadar bilemiyorum ancak evvelki sene aracı satmadan ben araca yaptığım değişikliği söyleyeyim: Orjinal kaset teybi LG DVD player özelliği olan tek DIN bir teyple değiştirdim. önlere dokunmadım zaten yeterince iyi. arkaya pandizot altına orjinal yerine sığan 13 cm lik Soundmagus komponenet sistem midlerini taktım. Belirttiğin kapı yerlerine de oraua uyan JBL tweeter yerleştirdim. Sistemi sorunsuz beslesin ve adam gibi ses versin diye de Edisson 4 kanallı amfi alarak teybin arka preamfi out çıkışına bağlattım. Son derece güzel bir sistem oldu. 2012 fiyatları ile maliyeti aşağı yukarı şöyleceydi:

LG Teyp: 270 TL (hepsiburada.com)
Soundmagus component set: 120 TL (Sahibinden.com ancak adama gidip elden nakit aldım)
JBL Tweeter: 30-40 TL (Soundmagus'un tweeterları bölmeye sığmadı büyük kaldı bu nedenle JBL almıştım)
Edisson Amfi: 140-150 TL (gittigidiyor.com)
Amfi kablo seti: 50-60 TL (gittigidiyor.com)
Bağlantı işçilik: 150 TL

işçilik için bu forumda daha önce paylaşılmış Topkapı Otosanayi de bir ustaya gittim. adamın işçiliği ve arjinalliğe saygısı gerçekten süperdi.

Sistemi bir çift arka kafalık monitörü ile de tamamlayabilirsin eğer istersen çünkü DVD li sistem alırsan görüntü de alabiliyorsun sistemden.
Skoda Daima
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Murat Şerif Keçik
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Octavia 1,6 TID DSG

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir