Arkadaşlar çok acil yardım!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Arkadaşlar çok acil yardım!!

İleti Storm31 » 09 Haz 2014, 09:43

Yaw bi araba aldık başıma açmadığı dert kalmadı Fabia 1.4 tdi araba 101 binde aldık bin kilometre yapmadan motor yedi ve kia servisinden aldık arabayı bütün bakımları skoda servisinde yaptırılmış bir araba ilk sahibinden aldık motoru değiştirdik 5800 tlye sineye çektik sadce enjöktörler ve turboyu değiştirmedik usta enjöktörleri kontrol ettirdi bişeyi yok dedi turboda sağlam dedi onun haricinde a'dan z'ye bütün parçaları değiştirdik tanıdık bir usta volkswagen servisi yıllardır bu işi yapıyor arabam beyaz duman atıyor ve yağ yakıyo turbodan dolayı diyor inanınki bıktım arabayı sanayiye götürmekten bundan önceki arabalarımdan bıkmıştım model yükseltim kaliteli araba alayım dedim buda bitirdi beni turbolarda 1500 civarı diyolar arabam 2005 model daha önceleri sizin başınıza geldi mi böyle bişey lütfen yardım edin ben motoru yaptırdığım ustaya mı götüreyim servise mi fiyat farkı tahmınen ne olur veya bu iş turbodan mı kafayı yemek üzereyim

Kullanıcı avatarı
Storm31
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet UYGUR
Nereden: Hatay
Arabanız: Skoda FAbia 1.4 tdi Hatchback

İleti skoda53 » 09 Haz 2014, 12:45

eğer yağlanmadan dolayı motorunuz arızalandıysa turbo da zarar görmüştür.turbo hortumunu söktüklerinde yağ verirse zaten durum ortaya çıkar.öte yandan beyaz duman atması turbo dışında başka sorunları da işaret edebilir.üst kapak, conta,enjektör vb.Bu durumlarda yüzde yüz problem ve çözüm şu deyip çözen görmedim.hep deneme yanılma yoluyla yapıyorlar.
2006 tdi fabiaya 10000 tl masraf ettim, üç yıl bana bindi bu araç.durumunu saklamadan sattım.alan memur arkadaş 20000 km sorunsuz binip kar ederek sattı.ben motor ve turbo ile sorunu çözmüştüm.serviste yaptırmıştım.ikinci elde dizel araba adamı filozof eder.ilk arabamda arabanın anatomi uzmanı oldum:piston,segman,üst kapak,turbo vb...ben de durumu zorlayıp sıfır araç aldım.ikinci elde benzinli araç daha karlıdır.en azından tüpünü sen takar, baskımlarını aksatmazsın.
eğer turbo alacaksanız istanbuldaki güven turbodan fiyat alın derim...
Allah yardımcınız olsun.
skoda53
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Rize
Arabanız: 2013 toyota corolla d4d mm

İleti mustklc » 09 Haz 2014, 13:28

sen arabayı yeni almıştın değil mi?

hatta yaşlı birinden aldım çok memnunum falan diyordun.

TDİ motorlar kolay kolay arıza vermez. 120 bin km dir kullanıyorum, hiç sıkıntı yaşamadım.

bu kadar arıza olması için, arabayı aldığın kişi ya devirsiz kullandı, turboyu zorladı, turbo durmadan istop etti falan.
ya da yağını vs hiç değiştirmedi.

bu durumda bile alırken ucundan kulağından sinyal verirdi araç aslında, turbosu öterdi, gitmezdi vs.

aracı alınca ilk işiniz yağ değiştirme olmalıydı, hiç yağına baktınız mı?
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

Fabia