DİREKSİYON LAMBASI VE AİRBAG LAMBASI SORUNU

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

DİREKSİYON LAMBASI VE AİRBAG LAMBASI SORUNU

İleti 06kry84 » 27 Tem 2014, 15:41

Arkadaşlar merhaba..

ben kendi arabamı maddi sıkıntılarımdan kaynaklı sattım ve geçicı bir süreliğine arkadaşımın boşta kullanmadığı 2003 model fabia 1,4 mpi tüplü aracını emaneten kullanıyorum.aracı düzgün bir şekilde emanet araç olduğunu gözeterek biniyorum ama malesef geçenlerde uzun yolda ilerlerken bir anda airbag lambası ile direksiyon lambası yanıp yanıp sönmeye başladı.bu yanıp sönme göz kırpma gibi,sanki bi kablo varda temas ediyo etmiyo gibi bişey.sonra bi anda ikiside direk yanmaya başladı ve direksiyon sertleşti.bunu 1 hafta boyunca böyle göz kırpma şeklinde yaptı ve sonrasında airbag lambası direk yanmaya başladı.direksiyon lambası yine aynı şekilde göz kırpmaya devam etti ve bir süre sonra oda direk yanmaya başladı ve direksiyon çok sertleşti.artık arabayı çalıştırdığımda airbag ve direksiyon direk yanıyor.seyir halindeyken direksiyon arada bir sönüyor ve direksiyon sertliği normalleşiyor.ama sonrasında tekrar yanıyor.yani airbag lambası direk yanıyor direksiyon lambası yanıp sönüyor. :(

bu sorunla alakalı bir akıl verirseniz sevinirim.arkadaşıma karşı çok mahçup olcam :( bu arada bir kaç tane servise gittim bişey diyemediler.yetkili servis çok sorumluluk almıyo ve direk direksiyon pompası diyor.sanki bana kalırsa elektrikle alakalı bi sorun olduğunu düşünüyorum.çünkü yanıp sönmeler göz kırpma şeklinde düzensiz yanıyor sanki bir kablo temas edip etmiyormuş gibi.yardımcı olursanız çok sevinirimm..

06kry84
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ankara

İleti lestat » 31 Tem 2014, 21:29

Emin deĝilim fakat sorun elektrik sistemi kaynaklı görünüyor sigortaların bulunduĝu sigorta tablasını aküyü ve kutup bașlarını bir kontrol edin. Oksitlemeden dolayı temasızlık yapabiliyor. Temizleyin olmadı. Serviste vag com ile kontrol edildi mı edildiyse araç ne hatası verdi.
Direk direksiyon lambası yaksa dicem direksiyon pompası ama belirtiler bir yerde temassızlık olduğuna işaret.
Çok geçmiş olsun emanetin canı tez olurmuş derler. İnşallah en kısa sürede çözersiniz
Kullanıcı avatarı
lestat
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Hakan ÖZLER
Nereden: İzmir
Arabanız: Fabia Elegance

İleti 06kry84 » 01 Ağu 2014, 08:36

hakan bey öncelikle ilginize teşekkür ederim.evet şimdi formda yazılanlara göz attığım kadaraıyla bi takım işlemler yaptırıyorum sırasıyla.öncelikle sigortalara baktırdım. malesef orda her hangi bir sıkıntı yok.cihaza bağladılar,haliyle ışık yanıkken cihaz pompa arızası veriyor.bende ustaya pompa arızası olsaydı pompa hiç çalışmazdı dedim.çünkü bu ışık arada bir sönüyor ve direksiyon gayet iyi durumda yumuşak oluyor.tabi bi süre sonra ışık yanınca sertleşiyor.dikkatimi çeken airbag artık direk yanmaya başladı.hadi direksiyon lambası arada bir yanıp sönüyor ama bu hiç sönmüyor.birde ön takımda arıza vardı ses geliyordu.araba sola çekiyordu.birde direksiyon düz durmuyor sola doğru kaçıktı.şimdi ön takımları değiştirip direksiyonun duruşunu düzelttirdim belki ondan kaynaklı olabilir düşüncesiyle.çünkü direksiyonun düz durmayışı açı sensörünü etkileyebilir dediler.bakalım böyle bir denicem .benimki deneme yanılma yöntemiyle olacak malesef biraz.çünkü direk bunun sebebi şu diyen usta çıkmadı malesef. buda olmazsa sıra açı sensöründe, artık oda olmazsa pompa olcak haliyle malesef.
06kry84
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ankara

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir