Fabıa LPG Uyumu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabıa LPG Uyumu

İleti 7Salıh » 01 Eyl 2014, 02:02

Merhaba arkadaşlar bizde 2006 fabıa 1.2 htp sedan var sıfır aldık aldığımızdan beri lpg taktırmadık şu anda 47 binde şu sıralar lpg araştırıyoruz bu konuda 2 sorum olacaktı cevaplarsanız sevinirim
1)Uyum sağlayabiliyor mu yani herhangi bir sorun çıkarıyor mu. (Sorun olarak boşa alıp frene basınca stop ediyor diye bir forumda okumuştum)

2)İkinci ise şöyle biz arabayla 12 saat temmuz sıcağında yolculuk yaptık (7.saatte mola verdik yaklaşık 45 dk) maşallah hararet ibresi yerinden oynamadı zaten şu ana kadar hiç oynadığını da görmedim:) soruya gelecek olursak lpg takınca hararet olma olasılığı artıyor mu çünkü lpg yanma ısısı yüksek olduğu için aklıma öyle birşey geldi.Cahillik ettiysem bağışlayın daha lpg ile ilgili çok birşey bilmiyorum :)

Zaman ayırıp cevap verenlere şimdiden teşekkür ederim.

7Salıh
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Salih
Nereden: Antalya
Arabanız: Skoda Fabia 2006 1.2 HTP Classic Sedan

İleti Kırmızı23 » 01 Eyl 2014, 13:47

ÖNCELİKLE MERHABA..
BENİM 2011 FABİA 1.4 ÜM VAR. 33000 DE ALDIM.. LPG TAKTIRDIM. ŞU ANDA 50000 DE HİÇ BİR SORUNLA KARŞILAŞMADIM.
HENÜZ BEN KONTAĞI KAPATMADAN STOP ETMİŞ DEĞİL..
ARTI OLARAK Ş.İÇİ 0.23, Ş.ARASI 0.19 KURUŞA KADAR DÜŞÜYOR..
2. SORUNA GELECEK OLURSAK NE YAZIK Kİ BENİM ARABADA HARARET GÖSTERGESİ YOK.. :) BU KONUDA YARDIMCI OLAMAYACAĞIM.
Kırmızı23
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ERSİN İLTER
Nereden: Elazığ
Arabanız: FABİA 2

İleti 7Salıh » 01 Eyl 2014, 17:41

Merhaba Kırmızı23 verdiğiniz bilgilendirici cevap için çok teşekkür ederim.Birde uzun yol yapıp yapmadığınızı öğrenebilrsem çok iyi olur lpg nin uzun yoldaki durumu hakkında fikir sahibi olmak için.
7Salıh
CLASSIC
CLASSIC

İleti serhat_a89 » 01 Eyl 2014, 19:10

Kırmızı23 yazdı:ÖNCELİKLE MERHABA..
BENİM 2011 FABİA 1.4 ÜM VAR. 33000 DE ALDIM.. LPG TAKTIRDIM. ŞU ANDA 50000 DE HİÇ BİR SORUNLA KARŞILAŞMADIM.
2. SORUNA GELECEK OLURSAK NE YAZIK Kİ BENİM ARABADA HARARET GÖSTERGESİ YOK.. :) BU KONUDA YARDIMCI OLAMAYACAĞIM.

ilk defa hararet göstergesi olmayan araç duydum, ee nasıl oluyo bu durumda hararet yükselse nerden bileceksiniz?
Kullanıcı avatarı
serhat_a89
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serhat
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: Felicia Safeline(satıldı)

İleti gunmetgunduz » 01 Eyl 2014, 21:25

7Salıh yazdı:Merhaba arkadaşlar bizde 2006 fabıa 1.2 htp sedan var sıfır aldık aldığımızdan beri lpg taktırmadık şu anda 47 binde şu sıralar lpg araştırıyoruz bu konuda 2 sorum olacaktı cevaplarsanız sevinirim
1)Uyum sağlayabiliyor mu yani herhangi bir sorun çıkarıyor mu. (Sorun olarak boşa alıp frene basınca stop ediyor diye bir forumda okumuştum)

2)İkinci ise şöyle biz arabayla 12 saat temmuz sıcağında yolculuk yaptık (7.saatte mola verdik yaklaşık 45 dk) maşallah hararet ibresi yerinden oynamadı zaten şu ana kadar hiç oynadığını da görmedim:) soruya gelecek olursak lpg takınca hararet olma olasılığı artıyor mu çünkü lpg yanma ısısı yüksek olduğu için aklıma öyle birşey geldi.Cahillik ettiysem bağışlayın daha lpg ile ilgili çok birşey bilmiyorum :)

Zaman ayırıp cevap verenlere şimdiden teşekkür ederim.

2006 1.2 htp şuan 192 binde.3yıl önce 120binde iken kme marka kit taktırdım.bahsettiğiniz problemlerin hiçbirini yaşamadım.hararet problemim hiç olmuyor.canavar gibi maşallah.birde ben üstüne üstlük lpg taktırdıktan sonra 10w40 yerine 5w30 castrol edge tam sentetik koydurmaya başladım.190bin bakımımda ise 0w30 castrol tam sentetik koydurdum.maşallah hiç eksilttini görmedim.kmden anlaşılacağı üzere devamlı uzun yolculuklar yaparım.arkadaşın bahsettiği gibi şehirler arası 17-18 kuruş şehir içindede maxsimum 23 kuruş yakar.birtek şu zengir -fakir karışımı uyarısı motor uyarısı yanıyor.belli bir süre sonra gözünüz alışıyor.lpg candır.ama uzun yol yapıyorsanız tabiiki.....
gunmetgunduz
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: fabia 1.2 12 v

İleti 7Salıh » 01 Eyl 2014, 23:03

Merhaba gunmetgunduz açıklamanız için çok teşekkür ederim.Kafamdaki soru işaretleri sayenizde bir bir gitmeye başlayor gerçekten çok teşekkürler.Bu arada araştırmalarımda bir yerde rast gelmiştim BRC servisi motor bloğunu delmeden (ya da öyle bir şey tam bilemiyorum :) ) lpg montajı yaptıkları için o motor işareti çıkmıyormuş bunu da paylaşmış olayım.Allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin.
7Salıh
CLASSIC
CLASSIC

İleti lestat » 01 Eyl 2014, 23:08

serhat_a89 yazdı:
Kırmızı23 yazdı:ÖNCELİKLE MERHABA..

ilk defa hararet göstergesi olmayan araç duydum, ee nasıl oluyo bu durumda hararet yükselse nerden bileceksiniz?

Opel astra H lerde de yok diye biliyorum. Yol bilgisayarından bakılıyor onlarda. Gerçi araç hararet çok yükseldiği zaman uyarı veriyor.
ama benim içim gene de rahat etmiyor. ölür müydünüz kardeşim oraya bir hararet göstergesi koysanız. Yok dış sıcaklık yok menzil yok saat; ama bir hararet göstergesi yok. Araçtaki en önemli birimlerden birini izliyemiyorsunuz. Çok saçma
Kullanıcı avatarı
lestat
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Hakan ÖZLER
Nereden: İzmir
Arabanız: Fabia Elegance

İleti Kırmızı23 » 02 Eyl 2014, 08:53

7Salıh yazdı:Merhaba Kırmızı23 verdiğiniz bilgilendirici cevap için çok teşekkür ederim.Birde uzun yol yapıp yapmadığınızı öğrenebilrsem çok iyi olur lpg nin uzun yoldaki durumu hakkında fikir sahibi olmak için.

DAHA 15 GÜN ÖNCE 3000 KM YE YAKIN YOL YAPTIM..
ELAZIĞ-İSTANBUL-AYVALIK. SON OLARAK ELAZIĞ OLACAKTI..
TABİ DÖNERKEN BALIKESİR BURSA ARASINDA KAZA YAPTIM O AYRI MESELE..
AMA UZUN YOLDA ÇOK İYİ.. BİR DEPO İLE "88 TL " 470 KM YOL YAPTIM..
ORTALAMA 0.19 KRŞ YAKTI..
Kırmızı23
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ERSİN İLTER
Nereden: Elazığ
Arabanız: FABİA 2

İleti BatuhanK » 02 Eyl 2014, 10:59

Yeni kasa 1.2 70 beygirliklerde herhangi bir sıkıntı var mıdır lpg de? Subap erimesi vs gibi..
BatuhanK
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Batuhan Kılıç
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2006 Ford Fiesta TDCI

İleti 7Salıh » 02 Eyl 2014, 14:19

Kırmızı23 yazdı:
7Salıh yazdı:Merhaba Kırmızı23 verdiğiniz bilgilendirici cevap için çok teşekkür ederim.Birde uzun yol yapıp yapmadığınızı öğrenebilrsem çok iyi olur lpg nin uzun yoldaki durumu hakkında fikir sahibi olmak için.

DAHA 15 GÜN ÖNCE 3000 KM YE YAKIN YOL YAPTIM..
ELAZIĞ-İSTANBUL-AYVALIK. SON OLARAK ELAZIĞ OLACAKTI..
TABİ DÖNERKEN BALIKESİR BURSA ARASINDA KAZA YAPTIM O AYRI MESELE..
AMA UZUN YOLDA ÇOK İYİ.. BİR DEPO İLE "88 TL " 470 KM YOL YAPTIM..
ORTALAMA 0.19 KRŞ YAKTI..

Teşekkür ederim.Kaza için de üzüldüm geçmiş olsun Allah birdaha göstermesin.
7Salıh
CLASSIC
CLASSIC

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir