FABİA HAKKINDA YARDIM

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FABİA HAKKINDA YARDIM

İleti YCL20 » 20 Kas 2014, 23:10

Arkadaşlar 1 hafta önce fabia choice aldım. Bazı konular hakkında yardımlarınızı bekliyorum.
1. Aracım 2004 model 60 binde ama trigeri hiç değişmemiş bende değiştirmeyi düşünüyorum yetkili serviste 1950 tl ye sanayi de 530 tl ye değiştiriyorlar sanayide yaptırmamın sakıncası olur mu?
2. Choice modeline hız sabitleyicisi takılıyor mu ? Bu konuda bilgisi olan var mı?
3. Kol dayama için önerebileceğiniz model var mı?

YCL20
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Denizli
Arabanız: FABİA CHOİCE

İleti ugur2834 » 21 Kas 2014, 01:37

YCL20 yazdı:Arkadaşlar 1 hafta önce fabia choice aldım. Bazı konular hakkında yardımlarınızı bekliyorum.
1. Aracım 2004 model 60 binde ama trigeri hiç değişmemiş bende değiştirmeyi düşünüyorum yetkili serviste 1950 tl ye sanayi de 530 tl ye değiştiriyorlar sanayide yaptırmamın sakıncası olur mu?
2. Choice modeline hız sabitleyicisi takılıyor mu ? Bu konuda bilgisi olan var mı?

merhaba foruma hoşgeldiniz maşallah arabanız orjinal km deyse çok temiz olmalı güle güle kazasız belasız binin inşallah
1. sorunuza gelirsek triger setini bir ustaya kontrol ettirin derim çünkü devir daimi 160 bini deviricek konumda fabia ların ve kayışlarıda gayet sağlamdır değişdircek bi durum teşkil etmeye bilir ama skoda beş yılda bir kontrol edilmesini gerekirse değiştirilmesini öneriyor kayışlar çok para tutmaz zaten ben geçen hafta değiştirdim sanayide değiştir yetkili servise götürmenize gerek yok işinin ehli bi ustaya yaptırın derim benim toplam maliyetim 250 tl triger seti+100 lira işçilikle 350 liraya mal oldu tabi işcilik konusunda baya pazarlık yaptım triger setinin alırkende bi 35 liracık indirtebildim pazarlık tanıdık felan filan derken gates marka triger seti taktırdım aracıma parçayı güvenilir orjinal parça satan bi yerden siz alıp ustaya taktırın derim

2. sorunuza cevap ise model ayrımı olmaz bildiğim kadarıyla hız sabitliyici konusunda tabi bilgisi olan arkadaşlar daha yardımcı olur

3.sorunuza gelince kol dayama konusunda
kendin-yap/fabia-kolcak-montaji-resimli-t11403.html
şu konuyu incelemeniz yeterli olucakdır sanırsam
ugur2834
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ugur
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2005 FABİA SPECİAL 1.4

İleti mustklc » 21 Kas 2014, 10:33

Trigerin km olarak değil de yıl olarak miladı dolmuş, değiştirilmesi yerinde olur. Setin fiyatı motora göre değişir. TDI motorların sadece set 350 TL civarında. İşcilik de 150 tl alırlar.

Hız sabitleyici de motor koduna göre takılır-takılmaz diyorlar. yetkili servisten sormak en mantıklısı
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti hetepe » 21 Kas 2014, 14:20

YCL20 yazdı:Arkadaşlar 1 hafta önce fabia choice aldım. Bazı konular hakkında yardımlarınızı bekliyorum.

1- km ye bakmaksızın, geçmişi bilinmeyen bir arabanın triger kayışının değişmesi gereklidir, eli yüzü düzgün, özel serviste yaptırmak madden mantıklı.
2- hız sabitleyici takılabilir, yine de şasi no vererek yetkili servise bir sorun...bazen farklı bir tip konfor ünitesi çıkıp, uyumsuz olma durumu olabilir. Hız sabitleyici parça numarası (BEA 400 002)
3- Golf 4, Bora, Octavia A4 orjinali(200-300tl) , çıkması(100-150tl) ya da replicası (50-80tl) olan tipi kullanabilirsiniz ama işi bilen bir döşemeci de bulmanız gerek.Konuyla ilgili paylaşımım var, forumda arama yapıp, bakabilirsiniz.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti YCL20 » 21 Kas 2014, 18:12

Teşekkür ederim arkadaşlar trigerin dayanma konusunu servise ve birkaç ustaya sordum gözle bilinemeyeceğini söyledi pazartesi özel bir serviste değiştirmeyi düşünüyorum. Hız sabitleyicisi 600 700 liraya mal oluyormuş galiba olup olamayacağı serviste belli oluyormuş. Kol dayama da bugün aksesuarcıdan baktım çok uyduruk geldi biraz daha araştırmak istiyorum.
YCL20
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Denizli
Arabanız: FABİA CHOİCE

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir