hararet gösterge simgesi kırmzı yanıyor..yardım...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

hararet gösterge simgesi kırmzı yanıyor..yardım...

İleti eminc » 15 Arl 2014, 00:11

arkadaşlar merhaba,

2010 model fabia 1.2 kullanıcısıyım . 3 ay oldu aracımı alalı. bugun 1-2 km lik çok kısa bir yol yaptım. fakat egsozdan normal yoğun beyaz duman geldiğini farkettim. önce soğuktandır dedim ama işimi görüp tekrar arabaya binip 400 metre sonra indiğimde egzozdan gelen dumanın normal olmadığını farkettim. az da olsa koku da vardı ...ayrıca asfalta da az da olsa benzin attığını farkettim,asfalt yağlanmıştı çünkü...sonra arabaya bindiğimde ilk kontak çevrdiğimde yanan hareret işareti(mavi olan) ın yanmadığını direk kırmızı yandığını farkettim .o da hemen söndü ..sonra yağını suyunu kontrol ettim. motor tarafında hiç bir koku ya da problem göremedim...hararetle ilgili bir sorun gibi ama egsozla bağlantısını anlayamadım ? neden olmuş olabilir acaba?

eminc
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: emin çiçek
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: skoda fabia classic 1.2 htp 2010

İleti asigolu » 30 Arl 2014, 19:19

bana göre radyatör suyuna antifiriz eklemelisin kardeş. gece havanın eksilere düşmesi sonucu öyle bir durum oluşmuştur sen radyatör suyuna antifiriz eklet.
asigolu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: alaattin
Nereden: Aydın
Arabanız: fabia 1.4 combi 16v

İleti furunotr » 30 Arl 2014, 22:21

Büyük ihtimalle motor kapak contası gitmiş; sanırı bir şekilde hararet yaptırılmış araca; tanıdığınız iyi bir usta mevcutsa kesin teşhis için göstermenizi önerebilirim; bu arada aracı bu şekilde kullanmamak; hatta hiç çalıştırmamak gerek...

Işıklar çalıştırdıktan sonra sönmüş; üstteki yorumu geçersiz sayın; yine de anlayan bir ustasına göstermekte yarar var...
furunotr
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Haluk Pirinç
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Felicia Combi GLXİ

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir