fabia yığılma sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabia yığılma sorunu

İleti mataramasukoy » 18 Oca 2015, 15:18

arkadaşlar klima kapalıyken sorun yok ancak açtıgımda arabada vites değişrirken özellikle 1 den2 ye geçişte bir yığılma oluyor .. debriyaj a bastıgımda devir daha çabuk düşüyor ve araba şehir içinde durmaya çalıştıgımda stop ediyor .. kelebek bogazını temizlettım ama sorun devam ediyor.. lambda sensöründen kaynaklanabilirmi veyahut baska bişeyden klamanın ısıtma soğutmasında problem yok uzun yolda sıkıntı çıkarmıyor sadece şehir içi stop etme ve yıgılma hissediyorum ..

mataramasukoy
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: AD
Nereden: İzmir
Arabanız: skoda fabia special

İleti toyota » 18 Oca 2015, 15:56

Araç benzinli lpgli mi yoksa dizel mi?
Gökteki yıldızı ALLAH yerdeki yıldızı Almanlar bulmuştur.
Kullanıcı avatarı
toyota
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Skoda Felicia

İleti 101hp » 18 Oca 2015, 17:05

bir sorun yok fabialarda böyle benim 101 likte aynısı klimayı açınca ''klimayı kapat'' diye bağırıyor resmen
101hp
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hakan kahraman
Nereden: Diyarbakır
Arabanız: fabia elegance

İleti lestat » 19 Oca 2015, 22:10

yapmaması lazım bende öyle bir sorun yok. Benim 101lik bir tek 1den 2ye geçişte devir çok düşerse (1500 civarında). gaz yemiyor ve toplamakta zorlanıyor o kadar; ama 2000-3000 devirarası sorun yok. zaten o kadar deviri düşürmediğim içi nsıkıntı da yok. ama sizin arızanız bir tuhaf. normalde böyle bir şey yapmamsı lazım bir baktırın derim.
Kullanıcı avatarı
lestat
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Hakan ÖZLER
Arabanız: Fabia Elegance

İleti mataramasukoy » 25 Oca 2015, 14:30

toyota yazdı:Araç benzinli lpgli mi yoksa dizel mi?

benzinli araç ..

valla götürmediğim usta kalmadısorun çözülemedi .. sensör veya valf arızamı anlamadım
mataramasukoy
CLASSIC
CLASSIC

İleti berat555 » 25 Oca 2015, 23:57

bence normal...
berat555
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Adana
Arabanız: fabia II 2008 1.6 Elagance

İleti blauzahn » 26 Oca 2015, 00:30

Sorun bizim araçlara özel olmayacağını düşünerek bir iki yere baktım. Birinde şöyle denmiş; park halinde iken klima açık vaziyette araca 4000 devire kadar gaz verip aniden bırakın demişler. Bu şekilde yapınca araç stop ediyorsa klima gazı azalmıştır teşhisi koymuşlar. Bir diğer durumda akü zayıflığından bahsetmişler ama ben pek ihtimal veremedim. İnceletmekte fayda var yinede.

Edit: Bir başka yerde de oksijen sensörü sıkıntısıymış çözdük bilgisi edindim. Bilginize.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti toyota » 26 Oca 2015, 07:13

Bu konu hakkinda pek bilgim yok ama map sensorunu temizletin emme manifolunda bagli olur hava filitresindeki degil.Gaz kelebegi temizlenip kalibrasyonu yapilmitir sanirim.Ayrica katilazator ve egzos susturucularinin ic tarafi dagalip dagilmadigina da baktirin yakit filitreniz bujileriniz hava filitreniz yani peryodik bakimlari eksiksiz olarak kabul ediyediyorum.Bir klima ile ilgili boyle bir problem varsa motor performansinda da dusme vardir.
Gökteki yıldızı ALLAH yerdeki yıldızı Almanlar bulmuştur.
Kullanıcı avatarı
toyota
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Skoda Felicia

İleti mataramasukoy » 02 Şub 2015, 20:26

teşekkürler cvplar için kelebek temizliği ve rutin bakımlar yapıldı klima gazı değişti akü şarj bakıldı .. klima açıkken devir normalden daha hızlı düşüyor bin devirin altına geldiğinde dalgalanma oluyor kimi zaman topluyor kimi zaman stop ediyor .. motor gücü kalkarken yarı yarı ya düşmüş gibi hissediyorum bu kadarı normal olmaz diye düşünüyorum.. o2 sensöründen kıllanıyorum ama bilgisayara bağlamada hiç sorun çıkmıyor .. bi ara kendi servisinde usta bilmem ne valfi arıza lı duruyor yakında motor arızası verir demişti sallamamıştım para koparacaklar diye .. bu parçalarda 50 -100 tl değildi yenisini alıp değiştirelim
mataramasukoy
CLASSIC
CLASSIC

İleti thevahsi » 14 Şub 2015, 10:50

akünün amperi kaç bakarmısın aküsü düşük amperli olabilir bende fabia yok olanlar standart ı neyse onabaksınlar bence senin akün zayıf oyuzden klimayı açınca araç bian enerji kaybolması yaşıyor ve ateşlemene vs vs engeloluyor sen akünü kontorl et araca küçük voltajlı akü takılmış olabilir ucuzolsun diye odaolmadı biyerden ödünçakü alıp tak dene
şimdi sorarsaınız akü ile nealaka diye lütfen sormayın siz yapın
thevahsi
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: murat
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: palio

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir