Aracımı satıyorum. Tavsiyeleriniz varmı?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Aracımı satıyorum. Tavsiyeleriniz varmı?

İleti cirmak » 21 Oca 2015, 14:54

Herkese merhabalar,
çok sevdiğim, hiç bir masraftan kaçınmadığım, 2002 model elegance fabia mı satıyorum.
Yerine
* Otomatik vites (1. şart)
* Bagajı biraz daha büyük (Çok devasal olması önemli değil)
* Az yakan çok kaçan :) şaka bir yana yakıtı da normal bir seviyede olan araç (Benzinli tercihim lpg den dolayı)
* Km si 100 bin altı

özelliklerinde bir araç arıyorum. 3 araç var şuan aklımda Octavia , Honda civic, Ford Focus HB ,
Konularında uzman arkadaşlardan tavsiyeler bekliyorum.

Bütçe Maximum 40.000 TL

Şimdiden çok teşekkürler.

cirmak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Cem
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1.4 74 kw Elegance

İleti toyota » 21 Oca 2015, 16:45

Tup ile kullanicaginiz honda veya toyota oneririm on takim klima gibi arizalarla karsilasmazsiniz.otomatik olmasi en onemli unsur ise kesinlikle honda akmanizi tqvsiye ederim.
Gökteki yıldızı ALLAH yerdeki yıldızı Almanlar bulmuştur.
Kullanıcı avatarı
toyota
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Skoda Felicia

İleti blauzahn » 21 Oca 2015, 17:44

Eğer tipini beğenirseniz Honda Jazz beğenmem derseniz Honda Civic önerimdir.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Arabanız: Honda Jazz

İleti mavisel my » 21 Oca 2015, 17:58

2009-2012 OCTAVİA AMBİENTE-AMBİTİON OPTİMAL 1.6 BENZİNLİ MPİ MOTOR VEYA 1.6TDİ AMBİENTE AMBİTİON OPTİMAL CLASSİC 40 BİN TL CİVARINA BULABİLECEGİNİZ UYGUN MODELLER HONDA YERE ÇOK YAKIN OLDUGUNDAN ŞAHSİ FİKRİM UYGUN GÖRMÜYORUM KALABALIK VE YÜKE FAZLA GELMİYOR FORD VE OCTAVİA DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ
Kullanıcı avatarı
mavisel my
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mesut
Arabanız: Fabia 1.4 16V 101BG HB

İleti kispest » 21 Oca 2015, 19:09

Otomatik vites ve geniş bagaj... Bir eş müdahalesi var gibi geldi bana. :D

Tavsiyem: Mitsubishi Lancer... Beklentilerinizin tamamını ve hatta daha fazlasını vaat eden bir araç.
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Enes
Arabanız: Skoda Fabia (2005) 1.4 Special 101 HP

İleti ugur2834 » 22 Oca 2015, 01:29

Merhaba bende geçen ay 2005 fabia mı sattım forumdada konu açmıştım belki denk gelmiştirsiniz iki hafta öncede 2006 model bir renault megane aldım otomatik vites expiressin plus mı ne diye geçio aracım cam tavan hariç ful yani far sensürü yağmur sensörü digital klimasına hız sabitleyicisine kadar aranan her özellik var diye bilirim tek dertlendiğim tarafı cam tavanı olmamasıydı oda olsa müthiş olucakdı öncelikle şunu söyliyeyim benim megane 1.6 110 bg ve gerçekten çok seri ve güzel kaçıyo aracım lpg li şehir içi 35-40 krş arası bişey yakıyo ama oda hep kısa mesafe kullanmamdan kaynaklı araba ısınmadan bi daha stop ediyorum araç çok güzel makam arabası gibi içi ferah bagajı gerçektn yeterince büyük çokta konforlu önerebilirim size bi düşünün derim
ugur2834
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ugur
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2005 FABİA SPECİAL 1.4

İleti cirmak » 22 Oca 2015, 08:51

toyota yazdı:Tup ile kullanicaginiz honda veya toyota oneririm on takim klima gibi arizalarla karsilasmazsiniz.otomatik olmasi en onemli unsur ise kesinlikle honda akmanizi tqvsiye ederim.

Şuan için honda ağır basıyor gibi. Tavsiye için çok teşekkür ederim.
cirmak
CLASSIC
CLASSIC

İleti cirmak » 22 Oca 2015, 08:54

blauzahn yazdı:Eğer tipini beğenirseniz Honda Jazz beğenmem derseniz Honda Civic önerimdir.

+1 :)
cirmak
CLASSIC
CLASSIC

İleti cirmak » 22 Oca 2015, 08:56

mavisel my yazdı:2009-2012 OCTAVİA AMBİENTE-AMBİTİON OPTİMAL 1.6 BENZİNLİ MPİ MOTOR VEYA 1.6TDİ AMBİENTE AMBİTİON OPTİMAL CLASSİC 40 BİN TL CİVARINA BULABİLECEGİNİZ UYGUN MODELLER HONDA YERE ÇOK YAKIN OLDUGUNDAN ŞAHSİ FİKRİM UYGUN GÖRMÜYORUM KALABALIK VE YÜKE FAZLA GELMİYOR FORD VE OCTAVİA DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ

Octavia pek bulamadım. Genelde baktığım modeller dolu olan donanımlardı. Keza şuan sattığım aracım öyle.
Tabi koltuk ısıtma felan aramıyorum. :)
Ford un çokkk yatığını söylediler. Hatta dayımda var oda öyle söylüyor.
Çok teşekkürler tavsiyeniz için
cirmak
CLASSIC
CLASSIC

İleti cirmak » 22 Oca 2015, 08:58

kispest yazdı:Otomatik vites ve geniş bagaj... Bir eş müdahalesi var gibi geldi bana. :D

Tavsiyem: Mitsubishi Lancer... Beklentilerinizin tamamını ve hatta daha fazlasını vaat eden bir araç.

Enes hocam çok spesifik bir araba söylediniz. :)
Hiç ama hiç aklıma gelmemişti. Bugün inceleyeceğim.

Eş konusuna gelince. Sadece vites konusunda müdahale var. Aslında bende otomatiği seviyorum.

Çok teşekkürler.
cirmak
CLASSIC
CLASSIC

İleti cirmak » 22 Oca 2015, 09:01

ugur2834 yazdı:Merhaba bende geçen ay 2005 fabia mı sattım forumdada konu açmıştım belki denk gelmiştirsiniz iki hafta öncede 2006 model bir renault megane aldım otomatik vites expiressin plus mı ne diye geçio aracım cam tavan hariç ful yani far sensürü yağmur sensörü digital klimasına hız sabitleyicisine kadar aranan her özellik var diye bilirim tek dertlendiğim tarafı cam tavanı olmamasıydı oda olsa müthiş olucakdı öncelikle şunu söyliyeyim benim megane 1.6 110 bg ve gerçekten çok seri ve güzel kaçıyo aracım lpg li şehir içi 35-40 krş arası bişey yakıyo ama oda hep kısa mesafe kullanmamdan kaynaklı araba ısınmadan bi daha stop ediyorum araç çok güzel makam arabası gibi içi ferah bagajı gerçektn yeterince büyük çokta konforlu önerebilirim size bi düşünün derim

Uğur hocam,
şuanki yelpazede Megan 3, Honda Civic zorda kalırsam Ford Focus görünüyor. Keşke Octavia felan alabilsem.
Renault konusunda biraz çekincelerim var sadece. Abimin Renault Senice vardı. Araba bisiklet gibi gidiyordu. Tekere taş değse gaz pedalında hissediyordun. Tabi anlattığım araba öyle diye tüm renaultlar öyledir demiyorum. Yanlışda olurdu zaten. Ama ufak bir soru işareti yokda değil.

Çok teşekkürler.
cirmak
CLASSIC
CLASSIC

İleti ugur2834 » 22 Oca 2015, 11:02

Valla ne yalan söyliyeyim ben wolksvagenciyim ama bi anda bu arabayı bulunca alalım bide bunu deneyelim dedim gerek yükekliği gerek özellikleri gerek seri oluşuyla hoşuma gitti araç megane 3 de olabilir dediğiniz gibi renault da zamanla açıklarını görerek kapatmaya çalışıyo gördüğüm kadarıyla ama kendi arabam için şunu söyleyebilirim gayet konforlu güzel yani tabi kronik sorunları var insanı illet eden şunu söyliyeyim bütçeniz iyi acele etmeden araştırıp alın derim ucuza güzel arabalar kapatabilirsiniz toyota corolla düüşünün derim bence gayet güzel arabalar
ugur2834
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ugur
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2005 FABİA SPECİAL 1.4

İleti toyota » 22 Oca 2015, 14:20

Otomatik viteste almanlari ve japonlari iyi karsilastirin ariza bakimindan.
Gökteki yıldızı ALLAH yerdeki yıldızı Almanlar bulmuştur.
Kullanıcı avatarı
toyota
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Skoda Felicia

İleti fabıa34 » 22 Oca 2015, 15:03

Ben olsam ne alırdım diye düşündüm.Evet fordun yakıtı çok bu doğru.Honda yıda pek beğenmiyorum kocaman araba teneke gibime geliyor.O zaman yine a5 kasa makyajlı octavıa derimki o parayada bulunur ve alınır ama acele etmemek lazım tabi.
fabıa34
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: xskodacıx
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: arabam yok

İleti lestat » 22 Oca 2015, 23:53

astra h easytronic olabilir. o da alman karakteristiğine sahip bir araç. o yüzden çok yabancılık çekmezsiniz diye düşünüyorum.
fakat
easytronic robotize sistemdir. düzgün kullanılmışını bulmak lazım; ama diğer şanzımanlarta nazaran daha aekonomik davranır onu söyliyeyim. Ayrıca manuel kullanmak gibi şansınız da var.
eğer lpg düşünüyorsanız. twinportlarından uzak durun veya düzgün takılmış mı ona bir bakın. bizim bazı mal ustalar twinportlara lpgyi pek düzgün takamıyorlar çünkü.

seat leon da bakabilirsiniz. ama seatlar biraz dar ve serttir.

focus'un çok yattığı eleştirisi bana biraz tuhaf geldi doğrusu. focus sınıfında en iyi yol tutan araç olarak anılır halbuki.
Kullanıcı avatarı
lestat
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Hakan ÖZLER
Nereden: İzmir
Arabanız: Fabia Elegance

İleti superb2009 » 23 Oca 2015, 09:31

cirmak yazdı:
toyota yazdı:Tup ile kullanicaginiz honda veya toyota oneririm on takim klima gibi arizalarla karsilasmazsiniz.otomatik olmasi en onemli unsur ise kesinlikle honda akmanizi tqvsiye ederim.

Şuan için honda ağır basıyor gibi. Tavsiye için çok teşekkür ederim.

Merhaba,

Benzeri konuyu yakın bir arkadaşım için araştırmıştık. Honda otomatik vites hususunda kendini kanıtlamış bir marka imiş. Özellikle yeni nesil CVT şanzıman sorunsuz,vites geçişlerini hissettirmeyen ve verimli imiş. Ben de VW grubu araçların tamamına daha sempatik bakıyorum zira arkadaşımızın dediği gibi japon araçları hafif ve iç dizaynda özentisiz geliyor bana. Ancak motor sesleri ve araç içi yalıtımları çocukluğumdan beri dikkatimi çeken ve sempati duyduğum ayrı bir konudur :) DSG, sistemini bilmediğim ve kullanmadığım halde nedenini bilmediğim bir sebepten beni çıktığı ilk günden beri korkutuyor. Japon araçlarının LPG uyumu piyasada neredeyse her kullanıcı tarafından bilinen bir durum. Ford bana soğuk gelir genelde ve içeriye aldığı lastik sesinden bir çok arkadaşımın keyifle kullanmadığı araç grubudur. Kanıtım olmamakla birlikte çok yaktığına inancım tamdır :) Gerek LPG uyumu, gerek otomatik vites memnuniyeti gerekse arka diz mesafesi ve bagaj genişliğinin (bizim skodalar kadar olmasa da :D ) mevcut aracınızı aratmayacağını düşündüğüm için donanımlı bir Honda Civic tercih ediyor olurdum sanırım. Şimdiden hayırlı olmasını dilerim :)
Hayatı gereksizlerden ayrıştırdığınızda kalan kısım yaşanabilirlikle ifade edilebilir kanaatindeyim...
Kullanıcı avatarı
superb2009
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kayseri
Arabanız: Superb II 1.4 TSI-Fabia'03 Elegance 68 Hp

İleti cirmak » 24 Oca 2015, 23:35

Herkese merhaba,
Tüm tavsiye ve bilgi birikimleriniz için çok teşekkür ederim.
2002 fabia elegance 186000 km aracımı 20.500 e sattım. 20.000 kredi çektim.
Ve maksimum 3 gün içinde araç alacağım. Tüm tavsiyeleri kendi içimde yorumladım. Etrafımdaki arkadaşlardan, kendi bilgi birikimimden bir karar verme aşamasındayım.
Açık konuşmak gerekirse Megan III Hb 2011 (Privilage donanım) , Honda Civic 2011 Elegance düşünmekteyim.

Tekrar herkese teşekkür ediyorum. Yine forumu takip edeceğim ;)
Yine bir skoda sahibi olarak döneceğim ....
cirmak
CLASSIC
CLASSIC

İleti superb2009 » 26 Oca 2015, 18:03

cirmak yazdı:Herkese merhaba,
Tüm tavsiye ve bilgi birikimleriniz için çok teşekkür ederim.
2002 fabia elegance 186000 km aracımı 20.500 e sattım. 20.000 kredi çektim.
Ve maksimum 3 gün içinde araç alacağım. Tüm tavsiyeleri kendi içimde yorumladım. Etrafımdaki arkadaşlardan, kendi bilgi birikimimden bir karar verme aşamasındayım.
Açık konuşmak gerekirse Megan III Hb 2011 (Privilage donanım) , Honda Civic 2011 Elegance düşünmekteyim.

Tekrar herkese teşekkür ediyorum. Yine forumu takip edeceğim ;)
Yine bir skoda sahibi olarak döneceğim ....

Hayırlı olsun inşallah temiz bir aracınız olur ve keyifle binersiniz.

Son cümlenizi içten söylediğinizi hissedebiliyoruz :)
Hayatı gereksizlerden ayrıştırdığınızda kalan kısım yaşanabilirlikle ifade edilebilir kanaatindeyim...
Kullanıcı avatarı
superb2009
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kayseri
Arabanız: Superb II 1.4 TSI-Fabia'03 Elegance 68 Hp

Sonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir