Kronik olan direksiyon sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Kronik olan direksiyon sorunu

İleti faruk_sakarya » 11 May 2015, 21:34

SsS yazdı:merhaba bu hafta itibariyle bende 2001 1.4 comfort fabia aldım,yalnız kronik sorunlara dair bişeler gözlemledim ve aracı ustaya bıraktım.
- zor vites geçişleri
- lpgde aşırı çekiş düşmesi ve uyumsuzluk
- alt takıımlar
- elektrk tesisatı
bunlar yapılacak ve 1000 tl bir masraf çıkıyor.
aracın performansından hiç memnun değilim hele birde lpg de eşek gibi oluyor aracımın kaç valf ve kaç beygir olduğunu nasıl anlayacağım ?

Hocam ruhsatın da aracın kaç kW olduğu yazar.1.36 ile carparsan beygir gücünü verir.74 kW 'lar 101 beygire (yaklaşık)tekabül ediyor.

CnF
faruk_sakarya
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: FARUK DELERGEÇER
Nereden: Sakarya
Arabanız: SKODA FABİA ELEGANCE 101 HP

İleti 61zola » 12 May 2015, 00:24

faruk_sakarya yazdı:
SsS yazdı:merhaba bu hafta itibariyle bende 2001 1.4 comfort fabia aldım,yalnız kronik sorunlara dair bişeler gözlemledim ve aracı ustaya bıraktım.
- zor vites geçişleri
- lpgde aşırı çekiş düşmesi ve uyumsuzluk
- alt takıımlar
- elektrk tesisatı
bunlar yapılacak ve 1000 tl bir masraf çıkıyor.
aracın performansından hiç memnun değilim hele birde lpg de eşek gibi oluyor aracımın kaç valf ve kaç beygir olduğunu nasıl anlayacağım ?

Hocam ruhsatın da aracın kaç kW olduğu yazar.1.36 ile carparsan beygir gücünü verir.74 kW 'lar 101 beygire (yaklaşık)tekabül ediyor.

Bence ruhsata da inanmayın çünkü benim ruhsatta 74. Yazmıyor bunun en garanti yolu bagaj paspasının altındaki etikette yazar
61zola
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2001 skoda fabia elegans 1.4 16v 101 bg

İleti cehesto » 12 May 2015, 14:26

Arkadaşlar 2001 model 1.4 comfort fabiam var.

aynı sorunları ben de yaşıyorum. Aracı bir müddet çalıştırmayıp sonra calıstırdıgımda araç çalıştıktan sonra farlarda ve lambalarda göz kırması oluyor. aynı zamanda araç durur halde iken direksiyon sertleşiyor. ve cik cik ses geliyor. Fakat araç çalışıp biraz zaman geçince tüm bu problemler çözülüyor.

Ankarada birçok sanayiye götürdüm fakat bir tane anlayan usta oldu. o da açı sensörü dedi. Aracımın direksiyon pompasını benden onceki sahibi 2012 yılında değiştirmiş. Bakan usta pompa yeni değişmiş onda bir problem yok dedi. Açı sensöründen olabilir ama çıkması yok dedi. parçayı bulursam değiştireceğim. umarım çözülür.
cehesto
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Ö.
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1.4 Comfort

İleti hetepe » 12 May 2015, 15:30

Ruhsattaki güç bilgisini referans almayın, benim araba 80 BG; 80 KW yazmışlar...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti orucogluali » 22 Haz 2015, 00:37

Blackdaimond yazdı:herkese selam aranıza yeni katıldım. Fabia cok begendigim ve severek aldıgım bir arac. Ama aldıgım kişi sag olsun hevesimi kursagımda bıraktı iyi niyetimi suistimal edip beni kandırdı neyse ALLAHından bulsun. Benim sorunum su aracım ilk calıstıgında direksiyon cok zor dönüyor ancak kontagı kapatıp açtıgımda düzeliyor acaba nedendir :(

merhaba benim araçta da oldu öncelikle açı sensörünü kontrol ettir bence yoksa pompa da yanıyormuş
orucogluali
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ali Oruçoğlu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia

İleti orucogluali » 22 Haz 2015, 00:41

cehesto yazdı:Arkadaşlar 2001 model 1.4 comfort fabiam var.

aynı sorunları ben de yaşıyorum. Aracı bir müddet çalıştırmayıp sonra calıstırdıgımda araç çalıştıktan sonra farlarda ve lambalarda göz kırması oluyor. aynı zamanda araç durur halde iken direksiyon sertleşiyor. ve cik cik ses geliyor. Fakat araç çalışıp biraz zaman geçince tüm bu problemler çözülüyor.

Ankarada birçok sanayiye götürdüm fakat bir tane anlayan usta oldu. o da açı sensörü dedi. Aracımın direksiyon pompasını benden onceki sahibi 2012 yılında değiştirmiş. Bakan usta pompa yeni değişmiş onda bir problem yok dedi. Açı sensöründen olabilir ama çıkması yok dedi. parçayı bulursam değiştireceğim. umarım çözülür.

bendeki araçta aynı model açı sensörünün kablosunu çıkardık bu problemler olmuyor şimdi
bu sensör yüzünden pompa da yanıyor bilginize
orucogluali
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ali Oruçoğlu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir