iki fabiam arasinda ki hiz farki yardimlarizini bekliyorum

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

iki fabiam arasinda ki hiz farki yardimlarizini bekliyorum

İleti Brkmrtshn » 25 Şub 2015, 14:12

S.a arkadaslar foruma. Daha once bi kac kez yazmistim.2004 fabia special 101 bg 155000 de olan bi aracim vardi hiz konusunda gosterge 220 ye kadar cikiyordu.ancak bu aracimi satip 2007 model 101 bg 71000 de olan bir baska special modeli satin aldim bu aracim ise 180 i sanki cok zor bi sekilde gidomus hbi gosterio sizce bunum sebebi nedir. Diger aracim bna daha atik geliodu hzilanma konusunda fark var gbi. Yeni aracim icin ne yapmaliyim.yanlis bisiler soylediysem kusuruma bakmayin.yardimci olursaniz cok sevinirim.allaha emanetiniz

Kullanıcı avatarı
Brkmrtshn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia

İleti hetepe » 25 Şub 2015, 15:11

İki motor aynı hacim ve güçte olmasına rağmen motor kodları aynı olmayabilir, bununla beraber her iki aracın kullanım tarzları, bakım durumları, km leri farklı olduğundan aynı performası göremezsiniz, şimdiki aracı etraflıca bakımdan geçirir de, motoru da güzel bir şekilde açarsanız aynı performansı bulursunuz.
devamlı yatan 1.4 punto, benim 1.2 fabiayı hiçbir şekilde geçemiyor mesela, motoru sağır çünkü.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti exe » 25 Şub 2015, 15:23

kullanılan yakıt, aracın tonajı ve daha önce kullanan kişilerin motoru açmaması, temiz kullanmaması, gibi şeyler sizin sorununuza neden olabilir. özellikle tonaj ve yakıt konusunda eski aracınız ile karşılaştırırsanız daha sağlıklık sonuçlar alabilirsiniz.
exe
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kocaeli
Arabanız: Skoda Favorit glx

İleti Brkmrtshn » 25 Şub 2015, 16:31

yardımcı oldugunzu için tesekkürler.ben aracı bı öğretmenden aldım oda bı ögretmenden almıs.arac hıc yıpranmamıs.yılda bır tatıl amaclı uzun yol onun harıcınde ewden okula okuldan ewe bu sekılde olmus bakımlarını felan yaptırdım trıger setı fln aklınza gelebılcek.yakıt olarak lpgde aygaz ve milangaz kullanıyorum.bnm merakım aracımın ılerde acılması konusunda.ins istedıgım sekılde olur tavsıyelrınızı dıkakte alcam cok tesekkurler :)
Kullanıcı avatarı
Brkmrtshn
CLASSIC
CLASSIC

İleti Fabian » 25 Şub 2015, 17:04

Bende aracı ilk aldığımda 205 Km'yi görmüştüm 1,4 TDİ 75 bg. Durduk yere baskı balata değiştirdik usta yüzünden , Aynı hava, aynı yolda 180 'i görünce tebessüm ediyordum,
Aracın baskı balatası, boğaz kelebeği, Manifoltu, Egr Valfi, Hava Akışmetresi vs vs...

Birçok etken var...

Yerinde olsam kafaya takmazdım. O usta senin bu usta benim dolaşırsan, o gördüğün KM'yi de arayabilirsin : )
Fabian
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fabian
Nereden: İstanbul (Avr.)

İleti simurg66 » 25 Şub 2015, 17:08

Fabian yazdı:Bende aracı ilk aldığımda 205 Km'yi görmüştüm 1,4 TDİ 75 bg. Durduk yere baskı balata değiştirdik usta yüzünden , Aynı hava, aynı yolda 180 'i görünce tebessüm ediyordum,
Aracın baskı balatası, boğaz kelebeği, Manifoltu, Egr Valfi, Hava Akışmetresi vs vs...

Birçok etken var...

Yerinde olsam kafaya takmazdım. O usta senin bu usta benim dolaşırsan, o gördüğün KM'yi de arayabilirsin : )

+1
simurg66
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: bozoklu
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1.4 Choice

İleti Brkmrtshn » 25 Şub 2015, 18:50

Galiba haklisiniz bunu takmamaliyim.dusunceleriniz icin tesekkurler:)
Kullanıcı avatarı
Brkmrtshn
CLASSIC
CLASSIC

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir