Gaz Pedalı sorunu Acil yardım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Gaz Pedalı sorunu Acil yardım

İleti Blackdaimond » 06 Mar 2015, 12:14

arabam gaz yemiyor. gaz pedalına basıyorum motora benzin gitmiyor. izellikle yokusta kalkıs yapamıyorum araba ustada iki gündür bulamadı aracın sıkıntısını. Ümraniye saniyiye götürüyorum Bu civarlarda var mı acaba adam akıllı Fabia yı iyi bilen bi usta. Bıktırdı beni iyice bu arac en sonunda yakacagım ya da atacagım ucurumdan :x

Blackdaimond
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet Şenlik
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia Choice

İleti hetepe » 06 Mar 2015, 16:43

Ucurumdan atmaya gerek yok, araba LPGliyse LPG ciye, değilse boğaz kelebeğine, bujilere ve bobine baktırın.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti Bugra » 06 Mar 2015, 20:24

pendik kurtköy tarafına yolunuz düşecek olursa lider oto Musa usta fabia lardan çok iyi anlar sadece skoda servisidir zaten. Hatta telefonla çok yardımı dokunur bir arayın derdinizi anlatın derim 0542 335 31 75.
Sonra döndüm dedim ki "iyi ki Fabia almışım"
Kullanıcı avatarı
Bugra
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Buğra Yzb
Arabanız: Seat ibiza 1.4 Tdi Stylance 2008

İleti furunotr » 06 Mar 2015, 21:04

Ümraniye de iseniz size yakın olan ve benim zamanında tavsiye ile gidip memnun kaldığım bir usta önerebilirim; özel servistir; mekanı da mütevazi ama sanırım Skoda uzmanlık alanı ve ben şimdiye kadar yaptırmış olduğum birkaç işte memnun kaldım...

Ustamın adı Mustafa Demir; mekan adresi ise Alemdağ Caddesi, Namazgah Mevkii 16-1 Ümraniye olarak geçiyor ; telefonu 0535 629 70 98...

Bununla birlikte Ümraniye Sanayide yer alan Skoda parçası satanlardan usta önerisi isteyebilirsiniz; ben Lada varken de; Skoda'ya geçtiğimde de parçaları hep Parsan Otomotiv'den aldım ve bunlarla da bir sorunum olmadı; buradan da usta tavsiyesi isteyebilirsiniz; sürekli parça işinde oldukları için iyi-kötü bütün ustaları tanırlar...

Adresi ise Birlik Sanayi Sitesi A Blok No:9 Ümraniye; Tel: 0216-412 87 85...

Geçmiş olsun ve kolay gelsin...
furunotr
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Haluk Pirinç
Arabanız: Felicia Combi GLXİ

İleti Blackdaimond » 07 Mar 2015, 07:28

ilginiz ve tavsiyeleriniz icin cok tesekkür ederim. bu günde beceremezlerse alacagım oradan ve önerdiginiz ustalara gösterecegim
Blackdaimond
CLASSIC
CLASSIC

İleti Bugra » 07 Mar 2015, 23:04

Blackdaimond yazdı:ilginiz ve tavsiyeleriniz icin cok tesekkür ederim. bu günde beceremezlerse alacagım oradan ve önerdiginiz ustalara gösterecegim

Gelişmeleri mutlaka buradan yazın merakla bekliyoruz.
Kullanıcı avatarı
Bugra
CLASSIC
CLASSIC

İleti Blackdaimond » 09 Mar 2015, 15:09

araba hala utada bulamadılar bir türlü sorunu alacagım oradan da şimdi iyice sıkıntılı bi arac oldu eskiden yokusta yapıyordu simdi düz yolda bile yapıyor. Nasıl bi ustaysa ortalama bi hafta oldu sorunu çözemediler en son cekici ile aldırıp baska ustaya gösterecegim en son çare o kaldı
Blackdaimond
CLASSIC
CLASSIC

İleti mavisel my » 09 Mar 2015, 16:29

Skoda yetkili servisine götürün aracı eger iyi bir skoda ustası bulamadıysanız. Yetkili servisde sorunun nereden kaynaklandığını öğrenin fiyat alın size verdiği fiyatı dışarıda özel servislerede sorun fiyat alın hangisi işinize gelirse oraya yaptırın. Yada istanbulda iyi bir usta tavsiyesi olan varsa bu arıza yaparım diyen birisine gösterin...
Kullanıcı avatarı
mavisel my
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mesut
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1.4 16V 101BG HB

İleti Bugra » 09 Mar 2015, 22:39

Benim tavsiye ettiğim ustayı bir arayın derim en azından telefonda bilgi alın tatmin ederse aracı götürün bence sorunu bulacaktır.
Kullanıcı avatarı
Bugra
CLASSIC
CLASSIC

İleti Blackdaimond » 10 Mar 2015, 10:51

arabayı dün aldım sözde yaptılar. egr diye bi parca varmıs o degisti ilk aldım sorun yoktu şimdi hatayı gene verdi aynı sorun devam ediyor. Şimdi bunlara ilave olarak arac rolantideyken stop edecekmis gibi oluyor kafayı yemek üzereyim
Blackdaimond
CLASSIC
CLASSIC

İleti Blackdaimond » 13 Mar 2015, 09:13

Sonunda düzeldi araç ve bende rahatladım zevkle kullanıyorum aracımı. Egr valfinden motor kapagına gitmesi gereken küçük bi hortum var sag olsun bizim ustalar takmamıs onu takınca düzeldi şimdilik bi sıkıntı yok. Lider Oto MUSA usta halletti sag olsun iyi bir usta kendisi. iyi bi ustadan ziyade İYİ BİR İNSAN.. Bugra hocam size de Tesekkür ederim tavsiye ettiginiz icin :)
Blackdaimond
CLASSIC
CLASSIC

İleti Blackdaimond » 13 Mar 2015, 09:16

Bu arada aracımın ruhsatta 75 bg yazıyor: ama musa usta 100 lük oldugunu söyledi çünkü 75 liklerde egr yokmuş. Sanırım vergiden kaçmak icin ilk sahibi kurnazlık etmeye çalısmıs.Kolpacılıkta üzerimize yok anlayacagınız :)
Blackdaimond
CLASSIC
CLASSIC

İleti brkdmr38 » 13 Mar 2015, 10:45

Blackdaimond yazdı:Bu arada aracımın ruhsatta 75 bg yazıyor: ama musa usta 100 lük oldugunu söyledi çünkü 75 liklerde egr yokmuş. Sanırım vergiden kaçmak icin ilk sahibi kurnazlık etmeye çalısmıs.Kolpacılıkta üzerimize yok anlayacagınız :)

Vergi sistemi Beygir gücüne (hp) göre değil motor hacminize göre nitelendirilir.sizle aynı model 1.4 araclarla aynı vergiyi ödersiniz
brkdmr38
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: M-Burak DEMİR
Nereden: Kayseri
Arabanız: Fabia 1.4 TDI CS

İleti Bugra » 15 Mar 2015, 20:52

Blackdaimond yazdı:Sonunda düzeldi araç ve bende rahatladım zevkle kullanıyorum aracımı. Egr valfinden motor kapagına gitmesi gereken küçük bi hortum var sag olsun bizim ustalar takmamıs onu takınca düzeldi şimdilik bi sıkıntı yok. Lider Oto MUSA usta halletti sag olsun iyi bir usta kendisi. iyi bi ustadan ziyade İYİ BİR İNSAN.. Bugra hocam size de Tesekkür ederim tavsiye ettiginiz icin :)

İşin görüldüyse ne mutlu bana inşallah kaza bela olmadan sürersin.
Kullanıcı avatarı
Bugra
CLASSIC
CLASSIC

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir