2012 Fabia 1.2 Ambiente Dynamic Kullanıcı Yorumu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2012 Fabia 1.2 Ambiente Dynamic Kullanıcı Yorumu

İleti Fabia2012 » 12 May 2015, 04:55

İyi günler sitenizi yeni gördüm ve üye oldum, aralık ayında 2012 model Fabia 1.2 Ambiente Dynamic aracımı aldım. Yeni araç almayı düşünenlere yardımcı olabilir düşüncesiyle yorum yapmak istedim. aracımı ilk aldığımda 71.500 km deydi şu an 81.500 e yaklaştı, biraz fazla abartmışım galiba :) BRC marka sıralı sistem LPG li, öncelikle şunu söylemeliyim 1.2 motor araca LPG takıyorsanız kesinlikle performans beklentiniz olmamalı, benim gibi sakin kullanıyorsanız hiç tereddüt etmeyin alın derim, aracın en büyük artısı yakıtı tabi ki, şehiriçinde köprü trafiğinde harcasam gazı bile 23 kuruşu geçmiyor, simit tüp depom 55/60 tl ye doluyor (LPG 2.19 dan alıyorum genelde) Istanbul'da 55 lira ile 320 km yaptım pompacıya inandıramadım, ortalama 18 kuruş yakıyorum, uzun yolda 100 km hızla 14 kuruş 120 km hızla 15/16 kuruş yakıyor, tam bir yakıt cimrisi olmasından da öte çok fazla araç kullanmış biri olarak piyasada daha az yakan bir araç görmediğimi rahatlıkla söyleyebilirim. en fazla 180 km/s hıza ulaşabildim ancak aracımda dört kişiydik ve bagaj da komple doluydu, tekrar fırsatım olursa üst limiti zorlayacağım. 150 / 160 km/s hıza kadar size güven veriyor -ki kendi segmentindeki araçlara kıyasla oldukça iyi olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca şunu da söylemeliyim aracımı almadan önce 2014 model 1.4 benzinli sıfır polo kullandım ve yaklaşık 12.000 km yaptım, ve de Fabia almamın en büyük nedeni bu oldu, vw grubu olduğunu herkes söylerdi ama aracın iç tasarımı, motor kaputunu açtığınızda karşınıza çıkan tablo, motor sesi ve vites geçişleri kesinlikle vw gibi olduğunu gördüm, Fabianın güvenlik yönünden polodan daha iyi olduğunu biliyorum ancak diğer yönleriyle POLO GİBİ olduğunu unutmamak gerek zaten fiyatı da bundan ötürü biraz daha düşük

Fabia2012
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 Ambiente Dynamic

İleti sainz » 12 May 2015, 07:17

Kazasız belasız İnşaallah.
Fabia2012 yazdı:...en fazla 180 km/s hıza ulaşabildim... ...tekrar fırsatım olursa üst limiti zorlayacağım...

Fabrika verisi 168km/s d,ye hatırlıyorum. Çok da fazla zorlamamanızı tavsiye ederim naçizane.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti Fabia2012 » 15 May 2015, 19:54

sainz yazdı:Kazasız belasız İnşaallah.
Fabia2012 yazdı:...en fazla 180 km/s hıza ulaşabildim... ...tekrar fırsatım olursa üst limiti zorlayacağım...

Fabrika verisi 168km/s d,ye hatırlıyorum. Çok da fazla zorlamamanızı tavsiye ederim naçizane.

Bu hızdayken 5.000 devir sınırında oluyor, sıkıntı olmaz inş 6.000'e kadar, yanılıyor muyum
Fabia2012
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 Ambiente Dynamic

İleti sainz » 17 May 2015, 19:35

Fabia2012 yazdı:
sainz yazdı:Kazasız belasız İnşaallah.

Bu hızdayken 5.000 devir sınırında oluyor, sıkıntı olmaz inş 6.000'e kadar, yanılıyor muyum

İzin verilen azamî motor devri 6000d/d ise bir sıkıntı olmaz sanırım ancak yine de o devirlerde uzun süreler kullanmamak gerek diye düşünüyorum.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir