gazda iken tekleme ve çekişden düşme

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

gazda iken tekleme ve çekişden düşme

İleti serhatskodam » 06 Tem 2015, 12:58

Arkadaslar 135 bin km de2008 fabiam var.aracım gaza iken tekliyor özellikle sollama esnasında yada rampa çıkarken gaza yüklendiğimde tutup bırakıyor.benzindeyken bu sorun olmuyor.2 ustadan 3 kez basınç ayarı gaz ayarı falan yaptırdım. Gaz Filtresini 2 bin km önce değiştirdim.Lpg araca 60 bin km önce takılmış.en Son ki usta bobinleri temizledi oksitleme var diye ama 50-60 km sonra yine tekledi.gerçi doğru dürüst temizlemedi sanki.arkadaşlar 10 gün sonra uzun yola cikacam fabiam çok guveniyordum ama bu sorun iyice bunaltti beni.yardımlarınızı bekliyorum.

serhatskodam
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: sinankuş
Nereden: Ağrı
Arabanız: skoda fabia

İleti mavisel my » 06 Tem 2015, 14:41

Lpg takıldıktan sonra ateşleme bobinleri değiştimi hiç? belli bi km den sonra ateşleme bobinleri patlıyor 4 bobinide yenilemiştim aracımda.
Kullanıcı avatarı
mavisel my
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mesut
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1.4 16V 101BG HB

İleti teksamet » 06 Tem 2015, 21:52

bujilerinizi ve ateşleme bobinlerinizi kontrol ettirin.

tavsiyemdir iridium buji taktırın, çünkü benzini ateşlemek çok kolaydır, gaz benzine göre çok daha zor ateşlenir.

eğer gaz bobinleri ile ilgili bir sıkıntı yoksa, ki muhtemelen yok gaz 60.000 km önce takılmış ne marka bilmiyorum ama en adisi bile bu kadar sürede bozulmaz.
teksamet
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ünal tek
Arabanız: roomster

İleti serhatskodam » 07 Tem 2015, 01:00

Teksamet bey tüp atıker marka geçen gün bobinleri ve bujilere kontrol ettirdim usta oksitlenmis deyip bezle temizledi ve sprey sıktı ama pek temiz yapmadı işini. Olmazsa iyi bir ustadan bi daha baktiriyim.ilginiz için teşekkürler
serhatskodam
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serhatskodam » 07 Tem 2015, 01:03

Mavisel my kardeş bobinleri büyük ihtimalle hiç değişmedi. En iyisi ben bi daha baktirayim şu bobinlere ilginiz için teşekkürler
serhatskodam
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti teksamet » 07 Tem 2015, 01:18

bezle buji temizlenmez ki yaaau o eskidendi zımparala sentil ayarı yap geri tak.

sen elektrot ile tırnak arasındaki 0.9mm boşluğu bi ayarlayama ne ateşleme kalır nede başka bişey, bırak arabanın gitmemesini bobinlere de zarar verir pistonlara da
linkteki buji ye bir bak
http://www.ozenticaret.com.tr/asp/produ ... um-Iridium

bun tavsiye ederim aracın lpg li ise 30.000 km de kullanırsın. ama bujileri usta birine taktır, ne fazla sıksın nede az sıksın. tam torkunda sıksın. özellikle tork anahtarı yoksa başka ustaya git. çok çok önemli buji montajı. baktın gene aynı bobinleri de değiştir. bende eski fabia dan 2 tane sıfır bobin vardı orj. bulabilirsem yerini sana veririm.

kolay gelsin
teksamet
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ünal tek
Arabanız: roomster

İleti Aysel » 27 Ağu 2015, 18:14

Arkadaşlar meraba bende yeni aldım arabamı fabia 2011 1.2 ambiante aracı ilk aldım aldığımdan bu yana sıkıntılı egzoz gazı kontrol sistemi göstergesi daima yanıyor ve uzun yolda özellikle 5. Viteste bi süre sonra yanıp yanıp sönüyo ve gazı boşa çıkıyor ve araç hiç gaz yemiyor ancak arabayı durdurup çalıştırınca kendine geliyor. Aynı zamanda yakıtıda çok fazla. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim.
Aysel
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Mehmet aslan
Nereden: Gaziantep
Arabanız: Skoda fabia 1.2

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir