Fabia 1 sol önkapı cam otomatiği

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia 1 sol önkapı cam otomatiği

İleti selim54 » 11 Tem 2015, 16:26

Merhaba Arkadaşlar,Abiler;

Aracım 2005 fabia class

Araçla giderken sol öncamı kaldırayım derken otomatik içerisinde ki çelik tel koptu.
Kendi uğraşlarımla o halatları 15 tl ye aldım sorunu giderdim.Aradan 3 gün geçti tekrardan bozuldu.
Son çare ustaya gidip 80 TL bayıldım hiç istemeyerek.Usta yaptı 3 gün sonra cam yine aynı.Makara değiştirildi.Camı yukarı kaldırırken mekanizma yerinden çıkıyor.Böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu hiç ?

Teşekkürler

selim54
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Selim ULUCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: Fabia 2005

İleti teksamet » 12 Tem 2015, 02:07

hocam,

öncelikle geçmiş olsun.

iç takımın komple sıfırını al raylarını da yenile. sıfır gibi olsun bir soru işareti kalmasın aklında.

kolay gelsin.
teksamet
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ünal tek
Nereden: Ankara
Arabanız: roomster

İleti selim54 » 22 Tem 2015, 15:17

Başımın belası olan cam otomatiğini sonunda yaptım.Ustalar bu iş için 80 ile 150 TL arası ücret istiyor.halbuki taktıkları parçaların değeri 20 TL.
Tel takımı 15 TL
Makara 5 TL
Bu parçaları aldıktan sonra kapıyı sökün.Aldığınız tel ile makaraları eskisi ile değiştirin.
Sorun çözülmüş olacaktır.
Benim yaşadığım ayrıca bir sorun camı kaldırırken çelik telin ucundaki topun plastikden çıkıp mekanismanın bozulması idi.
Onuda çelik telin ucunda ki topun plastik parçaya takıldığı yeri farklı bir teli ısıtıp o alanı deldim ve teli oraya bağladım.
Bu şekilde camı kaldırırken tel plastikdeki yuvadan taktığım diğer tel sayesinden çıkmıyor ve şuan için hiç bir problem yok.Aynı sorun ile karşılaşan arkadaşlara yardımcı olabilirim.
selim54
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Selim ULUCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: Fabia 2005

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir