Duran Aracıma Çarptılar ..

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Duran Aracıma Çarptılar ..

İleti mzffrpkr » 07 Ağu 2015, 09:36

Arkadaşlar merhaba, sabah saat 7.30 civarı evimin zili çaldı ve aracıma birisinin çarptığını haber verdiler. Aşağıya indim Park halindeki aracıma şirket arabasıyla bir bayan arkadaşımız çarpmış. Sokağa dönmeye çalışırken öle bi dönmüş ki ağlarsın 10 metre yolda sol arka tamponu almış . Her neyse telaşlı zaten eşini aramış geldi oda zaten ön apartmanda oturuyorlarmış. Bayan telaşlı biz yaptırırız kusura bakmayın falan modunda dedim sağlık olsun olan olmuş cana gelmesin diye. Ehliyetlerin ruhsatların sigortaların fotokopilerini aldım tutanak tuttuk duran araca çarptığına dair. Karşı tarafın bir haklı çıkartması yok duran araca vurdukları için hatanın kendisinde olduğunu biliyorlar. O haldeyken resimlerini çektik tutanaklar tamam, şimdi aradılar bir nüshasını vericm tutanagın yanıma gelicekler. Şimdi ben arabayı her hangi bir servistemi yaptırıcam yoksa kendi servisindemi eskpertizi yada servisi nasıl karar verick tampon değişecekmi yoksa vakumlanıp boyamı atılacak ödemesi karşı taraftan olacak sonuçta işleyiş nasıl oluyor ne yapmalıyım nasıl yaptırmalıyım daha öncesnde kaza durumu hiç yaşamadım bilgim yok yanlıs bir durum yapmıyayım. İzliyeceğim yol nasıl olmalı arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim. 2004 fabia 1.4 16v aracım izmirdeyim bende.

Forza Göztepe!!
mzffrpkr
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Muzaffer Peker
Nereden: İzmir
Arabanız: Skoda Fabia

İleti blauzahn » 07 Ağu 2015, 10:07

Öncelikle geçmiş olsun. Dediğiniz gibi cana gelmesin. Bildiğim kadarıyla sigorta ile çalışan bir kaportacıda dosya açtırıyorsunuz sonra eksper geliyor ne olacağına karar veriyor. Burada değişim ya da tamir işine eksper karar veriyor. Yalnız eksper tamir masrafını karşılarsa ve içinize sinmezse aradaki farkı ödeyip tampon değişimine gidebilmelisiniz diye biliyorum. Tekrardan geçmiş olsun.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti teksamet » 07 Ağu 2015, 10:19

tekrardan geçmiş olsun.

gidin yetkili servise, zaten suç sizde değil komple her şeyi değiştirsinler.

uydur kaydır servisler ile uğraşmayınız, üstüne boya atar altını iyi yapmaz 3 ay sonra şişer kalır boya vs vs işte.

gidin yetkili servise karşı tarafın sigortası veya kaskosu bu işi halleder. cebinizden hiçbir şey çıkmaz.
teksamet
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ünal tek
Arabanız: roomster

İleti mzffrpkr » 07 Ağu 2015, 10:25

Öncelikle teşekkür ederim arkadaşalar servise verirsemde sanırım bi 2haftaya kadar uzatıyorlar yerine göre arkadaşlarımın başına gelmişti servisler çok geç çıkartıyormuş. Eksper geliyor vsvs derken. Kendi şirket arabam benim pek vaktimde yok serviste öyle 2 hafta falan kalmasına bir kaç yerle görüşeyim o zaman ben yinede ona göre bir yol izliyeyim.
Forza Göztepe!!
mzffrpkr
CLASSIC
CLASSIC

İleti blauzahn » 07 Ağu 2015, 10:50

Bir yöntem de şu; her şey tamamlandıktan sonra aracın değer kaybına ilişkin veya masraflarınıza ilişkin asliye ticaret mahkemesine dava açabilirsiniz. Hatta şirket aracı olduğunu söylüyorsunuz, ticari kaybınızda olacaktır burada. Bunları ispatlayan belgeler işinizi görecektir ama dava 1,5 - 2 seneden önce sonuçlanmaz.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Arabanız: Honda Jazz

İleti mzffrpkr » 07 Ağu 2015, 10:58

O kadarına gidersem kazayı yapan arkadaşı işinden etmiş olurum. Hem o kadar büyük bir hasar yok hemde servisi çabuk yapıcak bir yerde yaptırırsak benim maddi kaybım çok olmaz. Kazayı yapan arkadaş işinden olmasın, büyük bir sorun olsaydı o zaman uğraşılırdı muhakkak fakat şuan bir an önce yapılsın araba çok serviste yatmasın yeter :)
Forza Göztepe!!
mzffrpkr
CLASSIC
CLASSIC

İleti mustklc » 07 Ağu 2015, 15:47

Geçmiş olsun. Vuran size geldiyse şükredin. Arabama kaç kere vurup kaçtılar. Bir tanesi mobese kamerasının tam önünde oldu. Polise gittim ilgilenmedi bile.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

Fabia