fabia'mın kalorifer/klima çalışmıyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabia'mın kalorifer/klima çalışmıyor

İleti fkilinc » 08 Ağu 2015, 18:08

Merhaba arkadaşlar. fabia'mın kalorifer/klima ayar düğmesi 1. 2. 3.ve 4. kademelerde çalışmıyor.Gecen gün yolda giderken klimayı açtım biraz çalıştı sora durdu ondan sonra çalışmadı.şimdi ne klima nede kalorifer çalışıyor.ne yapmam gerekiyor,bir zararı olurmu.yardımcı olursanız sevinirim

fkilinc
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: fatih kılınç
Nereden: Malatya
Arabanız: Fabia

İleti mavisel my » 08 Ağu 2015, 20:04

Kalorifer kademe rezistansı bozulmuş daha dogrusu rezistans ucunda bir direnç var o bozuluyor ondan çalışmıyor yapmanız gereken ya komple rezistansı degiştireceksiniz yada o ucundaki direnç yerine bi kablo lehimleyeceksiniz.
Rezistans torpidoyu sökünce kalorifer motoru yanında yer alıyor.
Googledan fabia kalorifer rezistansı yazarsanız parçanın resimlerini görebilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
mavisel my
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mesut
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1.4 16V 101BG HB

İleti fkilinc » 11 Ağu 2015, 17:26

mavisel my yazdı:Kalorifer kademe rezistansı bozulmuş daha dogrusu rezistans ucunda bir direnç var o bozuluyor ondan çalışmıyor yapmanız gereken ya komple rezistansı degiştireceksiniz yada o ucundaki direnç yerine bi kablo lehimleyeceksiniz.
Rezistans torpidoyu sökünce kalorifer motoru yanında yer alıyor.
Googledan fabia kalorifer rezistansı yazarsanız parçanın resimlerini görebilirsiniz.

teşekkürler.Dün Elektrikçiye uğradım.Sigortası atmış.Sigortayı değiştirdim oldu.İlginiz için teşekkürler
fkilinc
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: fatih kılınç
Nereden: Malatya
Arabanız: Fabia

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir