2002 fabia da ekrandaki cıkan işaretler nedir? ACİL YARDIM!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2002 fabia da ekrandaki cıkan işaretler nedir? ACİL YARDIM!!

İleti Metlayn » 16 Ağu 2015, 09:54

Slm arkadaslar bende yeniyim benim 2002 fabia da iki gündür bi degişik bişeyler cıktı bunun anlamı nedir acaba sol tarafda direksiyon işareti ve sag altta km nin oldugu yerde servis insp yazıyor bu nedir acaba

Eklentiler
image.jpg
Metlayn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Metin kökten
Nereden: Karabük
Arabanız: Fabia

İleti mavisel my » 16 Ağu 2015, 10:43

INSP aracın bakım zamanının geldigini gösteren uyarıdır. Bakım yaptırdıysanız sorun olmaz resetlendiginde 10 bin km kadar sonra tekrar yanar ve size bakım zamanını hatırlatır. Kontak kapalı iken km sıfırlamaya basılı tutun kontagı açın gösterge lambaları yandıktan sonra saga dogru çevirin yazı kaybolur resetlenir yada bilgsayardan da halledilir.

Sarı renkte yanan direksiyon lambası ise direksiyon sisteminde bir arıza oldugunu bildiriyor direksiyonda sertleşme varsa direksiyon pompasında vs sıkıntı olabilir. en basitinde akü üstündeki sigorta kutusundan sigortada atmış da olabilir çok farklı bir durumda olabilir kesin bir şey için bilgisayara baglatıp bulabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
mavisel my
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mesut
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1.4 16V 101BG HB

İleti Metlayn » 16 Ağu 2015, 10:48

bu şekil de binmemek mi lazım yani az işim varda şimdi sanayiye gidecek vaktim yok ta acil bi arıza mı acaba direksiyon işareti bilginiz varmı yolda bırakırmı beni
Metlayn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Metin kökten
Nereden: Karabük
Arabanız: Fabia

İleti karatasan38 » 18 Ekm 2015, 16:56

S.a mavisel :service insp güzelce anlatmış kardeşim 10bin km. gelen bakımı ifade eder.Aracının bakımı gelmiş.diğer uyarı ise eğer direksiyonunda hafiften sertlik yada aracın rolantide iken tam sağ yada sol yap motor sesini dinle çok hafif bir değişiklik oluyorsa hidroliğin az kaldığını söylüyor.eğer bu şekilde oluyorsa aracına fazla binmemeye gayret göster.yoksa pompoyı bozarsın buda sana pahalıya maal olur.:Direksiyon hidroliğini bi kontrol et.:Motorun şöfor tarafında farın arkasında yere doğru bak mavi kapağı görürsün. oradan direksiyon hidroliğini tamamla belli bir süre sonra seste gider ışıkta söner direksiyonunda yumuşar düzelir.Eğer bunlar olmuyorda ışık yanmaya devam ederse iyi bir ustaya göster derim.şimdiden geçmiş olsun..
karatasan38
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Abdulrahim KARATAŞAN
Nereden: Kayseri
Arabanız: skoda fabia

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir