2008 tdi 1.4 80 bg ACİL YARDIM

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2008 tdi 1.4 80 bg ACİL YARDIM

İleti mustafa60 » 21 Ağu 2015, 10:29

öncelikle herkese hayırlı cumalar... aracım 2008 fabia tdi... iki hafta önce baskı balatayı değiştirdim ve araba rolantideyken arada bi hırıltı sesi çıkarıyo (gırgırgır)... debriyaja basınca ses kesiliyo ne yapmalıyım sorun nedir tokatta servis olmadığı için kimse pek anlamıyor.... birde rolantide çalışırken arada bi araba çok hafif titriyor sebebi ne olabilir ACİL YARDIM

mustafa60
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: mustafa asker
Nereden: Tokat
Arabanız: 2008 fabia tdi

İleti mustklc » 21 Ağu 2015, 22:09

baskı balatayla birlikte set olarak debriyaj bilyası da değişti mi?
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti mustafa60 » 25 Ağu 2015, 13:08

Hayır sadece baskı balatayı değiştirdiler... debriyaj bilyesi bozukmuş sanzımanı değiştircez mecbur ; (
mustafa60
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 25 Ağu 2015, 20:17

Debriyaj bilyasi bozuksa, değiştirilir. Bunun için koca şanzıman değiştirilmez. Kaldı ki Debriyaj baskı-balata-bilya set halinde satılır ve değiştirilir. Ustanızla konuşmanızda fayda var.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti parsanoto » 26 Ağu 2015, 10:22

size nacizane fikrimi ve tecrübelerimi söyleyim.aracınızdan çıkan debriyaja basınca kesilen gırgır sesin debriyaj bilyası ile hiç bir alakası yoktur.kaldıki debriyaj değişirken baskı balata bilya olarak değişir.katıldığım seminerde bu araçlarda çıkan bu sesin kaynağı debriyaj balatasının göbeğinin oynaması olarak açıklanmıştır..bunun sebebide balata prizdireğe oturtulurken prizdirek aparatının kullanılmayıp göz kararı balatanın prizdireğe zorlayarak oturtulmaya çalışılması.bu zorlamayla debriyaj balatasının göbeği oynuyor.Ayrı bir parantez aracınıza takılan debriyaj markası nedir.eğer luk veya sachs ise üretici kodları nelerdir.bunları yazarsanız size daha iyi yardımcı olabilirim.
parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti mustafa60 » 26 Ağu 2015, 15:51

Bana söylenilen arabanın volantı ,oynar volanttan sabit volanta çevrilmiş(ne kadar doğru bilmiyorum) prizdirek bilyası bozulmuş... ustada da bütün bilyalara zarar vermiştir ileride problem acar diye şanzımanı değiştirelim bilya takımları aynı para tutar dedi... usta birazdan gelecek baskı balata markasını yazarım yardımlarınız için çok teşekkür ederim
mustafa60
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti parsanoto » 31 Ağu 2015, 16:48

gittiğiniz usta tahminimce skoda ile ilgili hiç bir bilgisi yok.fabia dizellerde volant oynar değil sabittir.
parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir