Rolanti sorununu cozemedim

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Rolanti sorununu cozemedim

İleti yogurtcu » 22 Eyl 2015, 23:56

Arkadaslar 2001 model fabia m var. Aracimdaki sikinti benzinde calisirken rolanti titremesi ve bu titremeden kaynakli olarak stop etmesi. Aracta motor sogukken rolanti problemi olmuyor fakat tüpede gecmiyor. Motor isindiktan sonra rolanti tiremesi basliyor ve gazdan cekince stop ediyor. Bir sure akuden lpg ye elektrik gitmedigi icin sadece benzinde kullandim ve o sirada bu problemi hic yasamadim fakat akudeki elektrik problemini giderdikten sonra tekrar ayni problem ortaya cikti. Bin liraya yakin para harcadim fakat cozemedim problemi. Bilgisi olan varsa Allah rizasi icin yardim etsin arabadan sogudum resmen.
Benzin enjektorlerini temizlettim.
Bujileri degistirdim.
Tup enjektorunu degistirdim.
Bogaz kelebegini temizlettim.
Daha ne yapabilirim bilgisi olan varsa yardim etsin lutfen.

yogurtcu
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Fatih Toptaş
Nereden: Bayburt
Arabanız: Fabia

İleti sainz » 23 Eyl 2015, 11:38

Sıkıntının tüpte olduğu kesin.
Bir arkadaşımızın LPG sistemindeki bir hortum kıvrılarak düzgün gaz geçişine izin vermediği için aracı titreyerek çalışıyordu LPG' de. Naçizane tavsiyem tüm hortum ve bağlantıları titizlikle gözden geçirmeniz.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti simurg66 » 29 Eyl 2015, 08:57

yogurtcu yazdı:Arkadaslar 2001 model fabia m var. Aracimdaki sikinti benzinde calisirken rolanti titremesi ve bu titremeden kaynakli olarak stop etmesi. Aracta motor sogukken rolanti problemi olmuyor fakat tüpede gecmiyor. Motor isindiktan sonra rolanti tiremesi basliyor ve gazdan cekince stop ediyor. Bir sure akuden lpg ye elektrik gitmedigi icin sadece benzinde kullandim ve o sirada bu problemi hic yasamadim fakat akudeki elektrik problemini giderdikten sonra tekrar ayni problem ortaya cikti. Bin liraya yakin para harcadim fakat cozemedim problemi. Bilgisi olan varsa Allah rizasi icin yardim etsin arabadan sogudum resmen.
Benzin enjektorlerini temizlettim.
Bujileri degistirdim.
Tup enjektorunu degistirdim.
Bogaz kelebegini temizlettim.
Daha ne yapabilirim bilgisi olan varsa yardim etsin lutfen.

Benzer sıkıntı bende de var ama çok sık olmuyor. Mesela arabayı çalıştırdım, 4-5 km sonra bi ışıkta durdum o zaman bir kere stop ediyor, çalıştırdıktan sonra bir daha etmiyor. Ben de çok uğraştım bu sorunu düzeltmek için, dediğiniz şeyleri ben de yaptırdım ama sorunu kesin olarak çözemedik. Tavsiyem sizin sorununuz da benim ki gibi sık olmayan bir durumsa pek kafanıza takmayın...
simurg66
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: bozoklu
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1.4 Choice

İleti felicia042 » 29 Eyl 2015, 14:24

Sıkıntı lpg den kaynaklı ama nasıl nerede bilemem benzinde olmuyor demişiniz lpg düzen tutmuyor demekki.... buna benzer fabia varken bende yaşadım. sattım kurtuldum sıfır polo aldım. arabayla ilgili düşüncelerim bitti. diğer işlerime daha fazla vakit ayırmaya başladım. bide bunu deneyin :)
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Nereden: Konya
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti Bugra » 30 Eyl 2015, 17:04

felicia042 yazdı:Sıkıntı lpg den kaynaklı ama nasıl nerede bilemem benzinde olmuyor demişiniz lpg düzen tutmuyor demekki.... buna benzer fabia varken bende yaşadım. sattım kurtuldum sıfır polo aldım. arabayla ilgili düşüncelerim bitti. diğer işlerime daha fazla vakit ayırmaya başladım. bide bunu deneyin :)

süper valla :)
Sonra döndüm dedim ki "iyi ki Fabia almışım"
Kullanıcı avatarı
Bugra
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Buğra Yzb
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Seat ibiza 1.4 Tdi Stylance 2008

İleti mustafas » 01 Ekm 2015, 15:39

bu sorun feliciadada var en azından bende var bu sinir bozucu olay benzinde güzel güzel çalışan araba gazda başlıyor titremeye devir 10 un altına iniyor stop edecek diye korkuyorum param olsa sıfır alırım en azından araçla ilgili birşey olsa benden oldu der anlarım ne olduğunu 2 el araba pimi çekilmiş bomba gibi 1 gün sonra neresinin sorun çıkacağını artık kestiremiyorsunuz gelly chery bakma git 0 al kurtul :=
mustafas
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mustafa sunucu
Nereden: Konya
Arabanız: skoda felicia 1,3 glxi

İleti mustklc » 01 Ekm 2015, 22:17

Hararet sensörü ile buji kablosu kalmış değişmeyen
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/