Aracım Ara Ara Marş Basmıyor..

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Aracım Ara Ara Marş Basmıyor..

İleti mzffrpkr » 13 Ekm 2015, 16:10

Arkadaşlar merhaba, aracımla geçen hafta markete gittim çıktım kontağı çevirdim fakat marş basmadı sonra kapadım tekrar denedim oldu. Sonra 1 hafta bir sorun yaşamadım. Dün evden çıktım yine aynı sorunu yaptı. Yoldan 2 kişiye rica ettim itekledier sağolsunlar vurdurdum çalıştı. Sonra gün içinde başka sorun yaratmadı. Çalıştı hepsinde. çok ters bir yerde kalıcak diye de korkuyorum. Akü geliyor aklıma bitmiş olabilir mi? Bittiğinde buna yakın sorunlar yaparmı? 1 yıldır bu araç bende hiç akü değişimi falan yapmadım bilgimde yok o yüzden akünün bir ömrü varmı yada bitmeye yakınlstıgında böle arızalar vermesi mümküm mü? Yada aküyle alakalı deilse neden yapabilir. Periyodik tüm bakımları 2ay önce yapıldı farklı bir aksanda sorun varmıdır sormak istedim.

Forza Göztepe!!
mzffrpkr
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Muzaffer Peker
Nereden: İzmir
Arabanız: Skoda Fabia

İleti simurg66 » 14 Ekm 2015, 08:54

Hiç marş basmıyorsa birşey diyemeyeceğim fakat marş basıyor da araç çalışmıyorsa bi ara bende de olmuştu, hararet müşürünü değiştirince sorun halloldu.
simurg66
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: bozoklu
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1.4 Choice

İleti mavisel my » 14 Ekm 2015, 10:38

Akünüz sağlam ise gösterge lambaları vs. hepsi yanıyorkende marş yaparken marş'dan hiç ses gelmiyorsa gıv gıv die ses gelmiyorsa marş motoru kömürü bitmiştir. Bildiğim kadarıyla sol ön tekerin orada marş motoru, tamiri 100tl civarı tutar.

Akü zayıflamış olsa marş zor yapar ses gelir ancak zayıf akımdan motoru çalıştıramaz zorlanır çalıştırırken hissettirir. Zaten marş yaparken de gösterge lambaları fln söner giderse böyle ise akü bitik' dir. Yinede bir elektrikçiye ölçtürün 2dk'lık iş.

Anlattıklarınıza göre marş motoru geliyor akıllara sökülüp kömürleri değiştimi sorun giderilir genelde vurdurup çalıştıktan sonra kısa sürede marş ile çalışır ama uzun vade yine eskisi gibi çalışmaz. Çok fazla vurdurmayın siz yinede daha büyük problem çıkartabilir.
Kullanıcı avatarı
mavisel my
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mesut
Arabanız: Fabia 1.4 16V 101BG HB

İleti mzffrpkr » 14 Ekm 2015, 11:30

Marşa basınca bir saniyesinin yarısı kadar sürede calısırken ki gibi bi elektrik alıyor gibi olup gösterge lambaları sönüyor. 2 gündür calısıyor suan sorun yok. elektrik aksanını gösterip aküdenmi yoksa farklı bir sorunmu var bakmam gerekecek sanırım en sağlıklısı için. Akümü bitmiş yoksa dediginiz gibi baska bir sorunmu var anlamıs oluruz. ilginiz için tşk ederim arkadaşlar.
Forza Göztepe!!
mzffrpkr
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Muzaffer Peker
Nereden: İzmir
Arabanız: Skoda Fabia

İleti umutgiray » 14 Ekm 2015, 12:29

problem aküde gibi gözüküyor. aynı şekilde bende yaşadım. hatta aküyü ölçtürdüm sorun yok dediler. aküyü değiştirince sorun çözüldü.
Kullanıcı avatarı
umutgiray
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: SALİH TEMİZ
Arabanız: WW Jetta Comfortline 2011 1.6 TDI Ot.

İleti karatasan38 » 18 Ekm 2015, 15:39

aküyle alakası yok kardeşim. senin sorunun müşürden kaynaklı aynı sorun banada oldu sanayide 50 liraya değiştirirsin.
karatasan38
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Abdulrahim KARATAŞAN
Nereden: Kayseri
Arabanız: skoda fabia

İleti karatasan38 » 18 Ekm 2015, 15:42

ben 2 sene önce 25tl.ye değiştirmiştim.şimdide olsa olsa en fazla 50 olur.ısı yada yakıt müşüründen kaynaklanır..korkmana gerek yok fazla bekleme derim.Geçmiş olsun.
karatasan38
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Abdulrahim KARATAŞAN
Nereden: Kayseri
Arabanız: skoda fabia

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir