Fabia kalorofer isitmama sorunu !!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia kalorofer isitmama sorunu !!!

İleti Vedatasci » 31 Ekm 2015, 20:31

Merhaba arkadaslar 2001 fabia kalorifer isitmiyor su pompasi damlatiyordu usta soktu kecesini degistirdi damlama kesildi tabi degistirken antifirizi bosaltti tekrar 4 litre antifiriz koydu..simdi damlama falan yok 10 km yol gittim isinmistir diye actim soguk ufluyor 40 km yaptim toplamda motoru durdurmadan hala isinmadi ama pompa tamiri yapilmadan once gayet guzel isitiyordu bu sorunu yasayan var mi acaba usta radyator havasini alalim dedi ama bi sizlere sorayim dedim simdiden tesekkurler

Vedatasci
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Vedat asci
Nereden: Van
Arabanız: Skoda fabia

İleti sainz » 01 Kas 2015, 15:44

Vedatasci yazdı:...pompa tamiri yapilmadan once gayet guzel isitiyordu...

Bu ifadenizden çıkarttığım sonuç kalorifer radyatörünün hava yapmış olması.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti Vedatasci » 01 Kas 2015, 19:35

Ustada havasini alalim dedi ama aslinda bunu ilk yaptiginda neden yapmadi acaba su seviyesi cizginin altina dusebilir duserse su ekle demisti ama dusmedi heralde hava cikmadi o yuzden de dusmemis olabilir yarin gidecegim sonucu yazarim
Vedatasci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti musti038 » 02 Kas 2015, 08:11

Fabiada hava sorunu pek olmaz ama sen yine havayı nasıl aldığını yazarsan seviniriz.
musti038
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Murat Korkmaz
Nereden: Kayseri
Arabanız: SKODA FABİA 1.4 16V

İleti simurg66 » 03 Kas 2015, 11:33

Ben de rölantide kaloriferin soğuk üflemesinden dolayı (özellikle sol taraf) haftasonu sanayide kalorifer radyatörünü kimyasal madde ile temizleyen bir cihaza bağlattım. Bir saat civarı süren işlem sonunda hiçbirşey değişmeyince usta kontrol etti ve bu normal, wolksvagen grubunun ısıtması hep böyledir deyince ustayla biraz tartıştım. O zaman cihazı bağlamadan bakıp bu durum normal deseydin hiç risk almazdım falan dedim. Risk diyorum çünkü bu işlem sonunda radyatörün delinip bir daha işe yaramaması ve komple değişmesi riskini belirtmişti usta ve ben bu riski göze alıp yaptırdım işlemi. Velhasılkelam 120 TL demişti, bu tartışmadan sonra bari 100 TL alalım dedi. Meseleyi firmanın diğer ortağı olan ustaya da anlatınca o zaman ücret almayalım dedi. Sonuçta belli bi emek verdiniz yarı yarıya dahi olsa alın parasını dememe rağmen belki biraz da tepki göstermek niyetiyle para almadılar. İçime sinmedi bu durum ama sonuçta problemim hiçbir şekilde çözülmeden 100 TL vermek daha da ağırıma gideceğinden meseleyi uzatmadım ve ücret ödemeden ordan ayrıldım.
Sonuç olarak gerçekten bana pek mantıklı gelmeyen "wolksvagen grubu rolantide soğuk üfler" ifadesi gerçekçi mi? Bu konuda yorumlarınızı istirham ediyorum.
simurg66
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: bozoklu
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1.4 Choice

İleti sainz » 03 Kas 2015, 11:59

simurg66 yazdı:..."wolksvagen grubu rolantide soğuk üfler" ifadesi gerçekçi mi?...

İstanbul' da araçlar neredeyse durarak yol alırlar trafik nedeniyle ve motorlar ömürlerinin neredeyse dörtte birini trafikte rölantide durarak harcarlar. Eğer ifade doğru olsaydı, trafikte bu şekilde bekleyen tüm VW sürücüleri kışın donarlardı.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti simurg66 » 03 Kas 2015, 12:33

İfadeyi şöyle düzelteyim o zaman, tabii buz gibi üflemiyor ama ısıtacak kadar da üflemiyor diyeyim. Mesela ben fabiadan önce auris kullandım rölantide de giderken de ısıtması hiç değişmiyordu, iyi ısıtıyordu. Sizlerin fabiaların yolda ilerlerken ısıtmasına göre rölantiye geçtikten sonra ısıtması düşüş gösteriyor mu peki?
simurg66
CLASSIC
CLASSIC

İleti musti038 » 03 Kas 2015, 14:47

ARKADAŞDA DİZEL POLO VAR 2006
KALORİFER DEĞİL FIRIN OCAĞI 300 DERECE GİBİ ISITIYOR
EL YAKAR.
musti038
CLASSIC
CLASSIC

İleti fabıa34 » 03 Kas 2015, 16:31

Wolkswagen grubunun hepsi aynı lafı tipik beceremeyen ustanın pes etme yöntemidir.Bende de dizel fabia var rolantide açayım terlersin içerde ya sistemde hava var ki bu büyük bi ihtimal yada hararet yükselmiyor motor tam ısınmıyor
fabıa34
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: xskodacıx
Arabanız: arabam yok

İleti simurg66 » 03 Kas 2015, 16:56

Havayı var mı diye kontrol etti, boşaltmak için uğraştı, hararet ise olması gereken yerde duruyor.
simurg66
CLASSIC
CLASSIC

İleti Vedatasci » 03 Kas 2015, 20:13

Ustadan ustaya degisiyor araba isi sanirim direk parca degisimi diyip kesip atiyorlar olur mu diye yapilir mi diye bakmiyorlar iste bu hafta sonu goturecegim bakalim ne diyecekler pompayi falan yapmadan once gayet guzel isitiyordu biseyi yapip baska seyi bozuyorlar
Vedatasci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 05 Kas 2015, 07:08

bu arabalarda normal çalışan bir kalorifer, lastik paspası bile kokukatacak kadar iyi ısıtır, kalorifer peteği tıkalıysa, termostat arızalıysa ısıtmada problem olur tabii...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti Vedatasci » 07 Kas 2015, 20:20

merhaba arkaşalar bugun ustaya gittim yaptırdım aracı ama yapılış şeklinden bahsedeyim önce usta hava var dedi ordan burdab borular söktü bişeler yaptı olmadı bi kaç boru degiştirdi gene olmadı en sonunda termostatı açtı baktı termostat dagılmıs dedi gerçekten de oyle idi ama ısıtıyordu evvelden neyse yenisini aldı geldi degiştrdi vessalam ısıtmaya başladı araba ama en az 2 3 saat ugrastı sorunu bulmak için demem o ki bu sorunu yaşayanlar ilk önce direk termostada baksın k,i termostatı sız bile degiştirebiilirsiniz sökülmesi ve takılması kolay yerde şimdilik sorun çözüldü toplam 100 tl tuttu 40 termostat 30 3 litre antifiriz 30 da işcilik
Vedatasci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti musti038 » 09 Kas 2015, 09:35

İŞİN RAST GELSİN BİRDE FOTO KOYSANDIN İYİ OLURDU
musti038
CLASSIC
CLASSIC

İleti Vedatasci » 11 Kas 2015, 23:27

En kisa surede fotoda paylasacagim arkadaslar
Vedatasci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Halil42 » 12 Kas 2015, 12:32

tofaşlarda kalorifer ayar yeri var yazlık kışlık diye voswagenlerde varmı bu ayar bilmiyorum kalorifer peteğinin altından ayarlanıyordu eğer voswagenlerdede varsa böyle ayar yeri ondanda olabilir ama rolantide veya dururken ısıtmaz demek saçmalıktan başka bişey değil,asıl dururken araç hararet yapar
Halil42
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Halil CESUR
Nereden: Konya
Arabanız: SKODA FORMAN

İleti Halil42 » 12 Kas 2015, 12:44

Mantıken diyorum ki yürürken ısıtıyorsa motorun aldığı rüzgardan dolayı olmasın, dolayısıyla kalorifer motorun çalışmıyor ve dışarıdan gelen havayı üflüyorda olabilir duruncada haliyle rüzgarlama yok soğuk üflüyor olabilirmi derim
Halil42
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Halil CESUR
Nereden: Konya
Arabanız: SKODA FORMAN

İleti musti038 » 12 Kas 2015, 14:26

FAN ÇALIŞIYOR DURDUĞUN YERDEDE GAZA BASINCA GELİYOR SICAKLIK
HORTUMU SÖKTÜK KALORİFERE GİDEN
HORTUMDAN GAZA BASMAYINCA SU ÇIKMIYOR.
BÜYÜK İHTİMAL TERMOSTAT SANIRIM.
musti038