Fiyat Konusunda Yardımcı Olabilecek Var mı ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fiyat Konusunda Yardımcı Olabilecek Var mı ?

İleti skodacandir » 27 Kas 2015, 09:27

Merhabalar,
Foruma yeni katılıyorum. Çünkü 2006 model 1.4 TDI Fabia Ambiente alalı henüz 2 hafta oldu. Bu arada aracı bir arkadaşım kullandı. Kendisi araba konusunda epey ihtisas sahibi. Aracı biraz acele aldığım için almadan önce onunla birlikte gitmek aklıma gelmedi.

Lafı uzatmayayım. Aracın bakımının yapılması gerektiğini ve bir iki tamirlik işi olduğunu söyledi. Skoda'dan anladığını söylediği bir arkadaşına gittik sanayide. Bize aşağıdaki masrafı çıkardı. Ben de bir düşüneyim derken internetten size sorayım istedim.

Araç 105 binde periyodik bakım (motor yağı, yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi için 250 tl

işçilik için 250 tl

motor filtresi için 50 tl

debriyaj setinin ömrü bitmiş onun için 500 tl

kaloriferin motorunda sıkıntı varmış 50 tl

viraj demir lastikleri aşınmış 50 tl

silecekler için 50 tl

çamurlukta 2-3 santimlik bir kısımda hafif bir darbe vardı düzeltilmesi için 50 tl

fiyat çıkardı.

Hafta sonu gitmeyi düşünüyorum. Sizden de fikir alayım istedim.

Herkese iyi günler...

skodacandir
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Muhammed Said
Nereden: Giresun
Arabanız: Fabia

İleti mzffrpkr » 27 Kas 2015, 10:47

Hayırlısı olsun ilk önce kazasız belasız binmek nasip olsun inşallah. Bende de 2004 fabia var yaklasık 3-4 ay önce bu saydıklarına yakın değişiklikleri yaptım hepsini bilemicem ama ben o saydıgın filtreleri ve debriyaj setini kendim aldım dısarıdan öyle yaptırdım filtre ve debriyaj için 750lira istemiş senden işçilik hariç olarak 750yi bile bulmayan şekilde işçilikte dahil yaptırmıstım.. Yine diğer arkadaşlarda yardımcı olur size. Tekrardan görüşmek üzere. Hoşgeldiniz aramıza.
Forza Göztepe!!
mzffrpkr
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Muzaffer Peker
Nereden: İzmir
Arabanız: Skoda Fabia

İleti mavisel my » 27 Kas 2015, 11:41

Motor yagı(dizellerde 5w30/5w40) yag filtresi hava ve polen filtresi mazot filtreside(Mann Marka) dahil 250 tl uygun
Baskı balata debriaj yani parça fiyatı 400-500 arasında diye biliyorum dikkat edin markası luk,valeo,sachs olsun genelde luk öneriliyor.
Baskı balata (debriaj balatası) degişimi için işçilik 250 tl yazmış sanırım biraz indirimle 200 tl olabilir sonuçta bir çok iş yaptırıyorsunuz hepsine ayrı ayrı işçilik vermeyin.
Kalorifer motorunda ne gibi sıkıntı var? ses yapıyorsa temizlenip yaglanıp takılacak elinizden gelirse kendiniz yapın.Tamir tat dökmüyor
Silecegin neresini degiştiriyor ona 50 tl yazmış sadece silecek lastikleri yada muz silecekse 5 er den 10 tl muz silecek. yok demir koluyla beraberse bilemem degilse 50 tl çok fazla. ölçüler sol 55 sag 45 ölçülerinde.
Çamurluktaki düzeltme ve viraj demir lastikleri de fiyat normal gibi.
Motor filtresi içinde 50 tl demişsiniz neyin nesi anlamadım 250 tl lik yag bakımına dahil olmalı hepsi yağ+4filtre(yağ-hava-polen-mazot)
Sonuç olarak 850 - 1000 tl gibi rakama hallolur biraz pazarlıkla dahada uygun olabilir ama verilen fiyatta fena sayılmaz. silecek ve kalorifer motorunu siz kendiniz tartıp düşünün sorun ona göre yaptırın yada yaptırmayın.
Bu arada trigeride düşünün degiştiyse problem yok ama degişmediyse vakti gelmiş.
Kullanıcı avatarı
mavisel my
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mesut
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1.4 16V 101BG HB

İleti SKDFORMAN » 27 Kas 2015, 15:06

Mavisel mesut abi, bu silecek konusunda 5 tl ye silecek var doğru. Bende senelerce bu sileceklerden kullandım. yeni taktığımızda 1 hafta içinde ötmeye başlıyodu. Max. 1 ay içinde de değiştirmek zorunda kalıyordum. Şimdiki aracımda silecekleri yeni takmışlardı. 2 yaz ve bu kışla 2 kış olacak. İnanın en ufak ötme, camda cazırdama yok. Şimdi marka ve modelini araştırıyorum. Bulabilirsem 100 tl deseler alırım.
Fazla ucuza kaçmamak lazım bazı şeylerde. Hem konfor hem kalite hem uzun ömür hemde parasal olarak avantaj sağlıyor kaliteli ürünler bazen. 5 tl lik silecekler uzun yolda ve yüksek hızlarda asla bi işe yaramıyor.
Ben şahsen senelerce araç kullandım. Bu kadar kaliteli bi silecek olduğunu bilmiyordum.
Bu arada silecek öneriniz varsa merakla bekliyorum.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Arabanız: Forman LX

İleti hetepe » 27 Kas 2015, 15:09

Araç 105 binde periyodik bakım (motor yağı, yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi için 250 tl çok

işçilik için 250 tl çok

motor filtresi için 50 tl nedir?

debriyaj setinin ömrü bitmiş onun için 500 tl normal

kaloriferin motorunda sıkıntı varmış 50 tl normal

viraj demir lastikleri aşınmış 50 tl çok

silecekler için 50 tl çok

çamurlukta 2-3 santimlik bir kısımda hafif bir darbe vardı düzeltilmesi için 50 tl ucuz
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti mavisel my » 27 Kas 2015, 16:41

skdforman mustafa hocam 2012 nin kasım gibi aldıgım inwells marka muz silecegi 1 ay önce degiştirdim ki degiştirene kadar ne ötme ne ses vs. yaşamadım 2,5-3 yıl içinde(yüksek hızlarda bile 190km/h) . O gacırt sesine bende sinir olurum alırken gittigi yere kadar demiştim ama gayet iyi çıktı. Hala iyi durumdayken nette yine inwells marka bulunca birkaç şeyle beraber yine aldım 4 tl'den.
Yenilerde kullanalı 1 ay oldu geçti sayılır yağ gibi kayıyor.
Sonuçta saglam kalite malın kalitesi tartışılmaz tabiki ücretide ona göre. Ben bu 10 liralık kalite demiyorum ama siliyorsa iş yapıyorsa sıkıntı yok. Bana göre 100 tl yi bırak 50 bile çok fazla evin yolunu bulamayız sonra.Kullandıgımız araç da belli mereles mi bu :D
Kullanıcı avatarı
mavisel my
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mesut
Arabanız: Fabia 1.4 16V 101BG HB

İleti skodacandir » 28 Kas 2015, 11:38

Hepinize çok teşekkür ederim. Bugün arkadaşımla gideceğiz sanayiye. Pazarlıkla ne kadara yaparlar bakalım. Ayrıca araçta herhangi bir farklılık olup olmadığını da sizinle paylaşırım. Aslında bu haliyle de bana sorunlu bir araba gibi görünmüyor ama yine de uyarıları dikkate almakta fayda vardır diye düşünüyorum.

Tekrar teşekkürlerimle.
skodacandir
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacandir » 09 Oca 2016, 09:53

Merhaba Skoda dostları.
Forumlara balıklama dalıp, cevabını aldıktan sonra ortadan kaybolanlar gibi oldum. Kusura bakmayın.

Gelişmeleri paylaşayım. Araçta daha önce saydığım hususları sanayide yaptırdık. Düz hesap, yan hesap derken 1100'e bağladık.

farklılıklar:

1. Debriyaj sanki yokmuş gibi çok yumuşak.
2. Düşük devirde sarsıntı yok.
3. Kaportadaki ufak izler kaybolmuş.

Bunlar olumlu gördüklerim.

Bana göre olumsuz durumlar da var.
1. Aracı soğukta çalıştırdığımda kırmızı bir ikaz uyarısı (motor suyu ile ilgiliymiş.) gelmeye devam ediyor. Kontağı kapatıp, tekrar açarsam yanmıyor.

2. Klima çalıştığında gelen tuhaf ses (klimadan değil, ön panelin altından) devam ediyor. Ayrıca klima çalışırken içeri yanık yağ kokusu gibi bir koku geliyor. Kaynak kokusu, zamanla geçer dediler de neyin kaynağı anlamadım ? Filtreyi değiştirip değiştirmediklerinden emin değilim.

3. Aracı genelde yüksek devirli kullanıyorum. Yakıt tüketimi bana fazla gibi geliyor. şehir içi 45 lt. 650 km. civarında gidiyor.

Durum bundan ibaret. hepinize kazasız, keyifli sürüşler.
Bu arada tüm bunlara rağmen Fabia'dan memnun muyum ? Evet.
skodacandir
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir