Acil yardım. Fabia 2006 airbag problemi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Acil yardım. Fabia 2006 airbag problemi

İleti Soguitar » 15 Arl 2015, 05:43

Merhaba arkadaşlar,
Yaklaşık 1 sene önce aldığım fabia 2006 model Arabanın, bir ufak kaza yapması sonrasında airbaglerinin daha önceden patlamış, dikilmiş ve muşamba çekildiğini öğrendim. Aldığım yer galeri. Adresi yeri belli. Almadan önce de Bostancı sanayi de eksper raporu Düzenleyen bir servisten ekspertiz raporu aldım ama bu konuyla alakalı hiçbirşey demedi. Sadece airbag daha önceden açmış dedi. Yolda giderken bile olabilir dediler. Bende bilemedim tabi. Hata ettik. Şimdi bu durumda ben ne yapabilirim? Iki ihtimal var ya kavga edicez, ya da mahkemeye vericem. Ailemin bindiği bir arabaydı. Allah korusun bir kazada açmadığında bizim basımıza gelebilecek sonuçların sorumlusu kim olacaktı? Bu Konuda bilgisi olan arkadaşlar bir yol gösterebilir mi? Saolun.

Soguitar
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Emrah köse
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Fabia

İleti fabıa34 » 15 Arl 2015, 08:48

Kavgaya dövüşe gerek yok yasal yollarla hakkını ara.VE LÜTFEN VE LÜTFEN O GALERİYİDE EKSPERTİZ YAPTIĞIN YERİDE BURADA VE TÜM OTOMOBİL FORUMLARINDA İFŞA ET ETKİ O HIRSIZLAR BAŞKASININ CANINI YAKMASIN
fabıa34
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: xskodacıx
Arabanız: arabam yok

İleti AhmetH » 15 Arl 2015, 09:06

Hicbisey yapacaginizi zannetmiyorum.
Sizde ilana koyup baskasina satin gitsin.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti mavisel my » 15 Arl 2015, 10:46

Yapılacak pek bir şey yok resmi kanıtlayabileceginiz bi belge varsa ayrı. Mesajınıza göre aracın daha önce airbag açtığını biliyormuşsunuz galericiler kan emicidir ama bu durumu saklasa gizlese ekspere çıkartmazdı aracı zaten eksperde gerekeni söylemiş. Tamir gören airbag belli eder kendini, kafaya takmayın tatınız kaçmasın yaptırın veya bu şekilde devam edin.
Kullanıcı avatarı
mavisel my
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mesut
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1.4 16V 101BG HB

İleti Soguitar » 15 Arl 2015, 11:15

Resmi olarak kanıtlayabileceğim belgeler bu kadar.eksper raporu. Bana sadece airbag açtığını söyledi tabi bizimde bilgisizliğimize geldi. Airbag açınca o şekilde tekrar geri yapıldığını söylemediler. En son gören usta airbag bu şekilde açmaz dahi dedi. O durumda yani. Aldığım yer MS car İstanbul'da. Eksperde Bostancı sanayi Kumral oto. Ilk defa ikinci el araba aldım. Basımıza gelmeyen kalmadı. Hesabını sormak içinde ne gerekiyorsa yapıcam. Sadece bilgisizlikten tekrar hata yapmamak için forumda da paylaştım.
Soguitar
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 15 Arl 2015, 13:02

Tekrar gecmis olsun, aracin evveliyatinda belli ki kaskosu yokmus hava yastiklari pahali parcalardir ve kaskosuz binilen araclarda acilirsa degisimi cok buyuk masraf onun yerine ayni basiniza gelen islem yapilir.

Ozetle biri kazali aracindan kurtulmus. Sizde muhtemelen emsallerinden bir nebze ucuz diye almissiniz. Durumu bu sekilde kabul edip binmeyecekseniz dedigim gibi sizde satacaksiniz.

Arac bir sekilde calisiyor ve kullaniliyorsa emin olun alicisi olacaktir. Esas konu maalesef bizlerin bu durumdaki aractan alabilecegi maksimum eder ne olacak sorusu.

Belli ki biri zarar etti akabinde en az kulfetle atlatmak icin sizi magdur etti.simdi Siz zarar ettiyseniz satarken vicdaniniz ile cuzdaniniz arasinda bir denge bularak satacaksiniz.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti DREkonometrisyen » 15 Arl 2015, 13:04

Soguitar yazdı:Resmi olarak kanıtlayabileceğim belgeler bu kadar.eksper raporu. Bana sadece airbag açtığını söyledi tabi bizimde bilgisizliğimize geldi. Airbag açınca o şekilde tekrar geri yapıldığını söylemediler. En son gören usta airbag bu şekilde açmaz dahi dedi. O durumda yani. Aldığım yer MS car İstanbul'da. Eksperde Bostancı sanayi Kumral oto. Ilk defa ikinci el araba aldım. Basımıza gelmeyen kalmadı. Hesabını sormak içinde ne gerekiyorsa yapıcam. Sadece bilgisizlikten tekrar hata yapmamak için forumda da paylaştım.

Öncelikle geçmiş olsun üzücü bir olay. Arkadaşın dediği gibi kendinizi üzmeyin ya yaptırıp binmeye devam edin yada satın yenisini alın. Çünkü benzer o kadar cok olay ve dava var ki daha sağlam belgelerle olmasına rağmen sonuçlanmamış. Basit ornek 4,5 sene once arkadaşım x marka dizel araç aldı. Arac 400 km de motor catlak olduğu tespit edildi. Mahkeme yeni sonuçlandı :/
DREkonometrisyen
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fatih ÇÖLGEÇEN
Nereden: Çanakkale
Arabanız: Octavia

İleti hsyn07 » 15 Arl 2015, 18:31

öncelikle geçmiş olsun.moralinizi yüksek tutun sonucta bir araba bu kandırılmış olmak kötü bseydir ama sizi ne kadar etkiledi ki 1000 tl mi yoksa 2000 mi. boşverin gitsin. ayrıca expertiz raporları resmi belge yerine geçmiyo benim bildiğim kadarıyla o yüzden unutun bu olayı onlar kandırmaya devam etsin bizde uyanık olmayı öğrenelim bide bu işler şanstır. o yüzden üzülmeyin
hsyn07
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hüseyin çetin
Nereden: Antalya
Arabanız: fabia 1.4 75 hp ambiente 2007

İleti Soguitar » 15 Arl 2015, 19:05

Öncelikle cevap yazan Arkadaşlara çok teşekkür ederim. Hep vaktinizi ayırdığınız için hemde samimiyetiniz için. Ben de çok öfkelendim. Parası değil durum. Sadece insanlar böyle bir noktada nasıl bu kadar onursuz olabiliyor orasını anlamıyorum. Çocuğum, ailem, Arkadaşlarım vs. Birçok insan biniyor arabımıza. Insan hayatı bu kadar ucuz mu? Artık para herşeyi mi satın alır oldu? Neyse. Herşeyde bir hayır vardır. Herkese tekrardan çok teşekkür ederim.
Soguitar
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir