aracım 80 km yi geçmiyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

aracım 80 km yi geçmiyor

İleti ufukdemir » 21 Şub 2016, 11:54

2004 1.4 100 hp aracı aldım fakat test surusunde farkedememişim aracım 2. viteste 80i goruyor fakat baska hızlanmıyor gaz kesiyor gibi oluyor benzinede aliyorum yine aynı 3 gundur servıste onlarda bulamadı varmı böyle bişeyle karşılaşan allah rızası için biri yardım etsin

ufukdemir
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ufuk
Nereden: Mersin
Arabanız: skoda fabia

İleti brkdmr38 » 21 Şub 2016, 15:47

Sorun 2. Vitestemi 80 i geçmemesi yoksa diğer viteslerdemi?
brkdmr38
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: M-Burak DEMİR
Nereden: Kayseri
Arabanız: Fabia 1.4 TDI CS

İleti ufukdemir » 21 Şub 2016, 16:10

hiç bi viteste gecmiyor. gaz yememe gıbı bi sorunu yok yani oyuzden 2. viteste sekseni görüyor dedim
ufukdemir
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mustklc » 21 Şub 2016, 17:28

Devir göstergesinde kırmızı bölgeye giriyor mu? Oraya girip de gaz kesmesi normal

4. ve 5. viteste de 80 km üstü gitmiyorsa, aracın başka sorunu var. ateşlemesinde ya da kelebekte sıkıntı olabilir.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti ufukdemir » 21 Şub 2016, 18:04

Kelebek temizlendi ateşleme sistemi kontrol edildi egzoz kontrol edildi servisteki ustalar çıldırmak üzere bende dahil. Bu modellerde hız sınırlayıcı varmı veya sonradan takiliyormu artık başka bisey düşünemez olduk
ufukdemir
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 22 Şub 2016, 14:00

Baskı-balatayı konttrol ettiniz mi?
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti mzffrpkr » 25 Şub 2016, 11:33

Arkadaşım geçmiş olsun bende de aynı araba var bundan 6-7 ay önce bende de ona yakın sorun olmuştu. Tüp vs yok bende ona rağmen olmustu bence tüple ilgili benzine geçmenle ilgili bir sorun değildir o. Ben servise götürdüğümde o durumundan bahsetmiştim birde genel rutin bakımları zamanı gelmişti 10bin falan baskı balata ve debriyaj seti değişti sonra marş müşürü kömürü değişti yağı suyu periyodik bakımı yapıldı sorun kalktı ortadan. Ama hangisinden ötürü oluyordu bilmiyorum acıkcası. Şirketimde kullandıgım araçtı o yuzden cok cokta detaylı ilgilenemedim. Bendeki sorun 80 km hızı geçmemesi değil benzin almaması gibi gaza basıyordum araç hızlanmak yerine sanki 20km hızla giderken 4.vitese atmışımda araba yememiş gibi 3.viteste kalkmaya calısmıs gibi titrettme gibi bi sorunu vardı hızlanmıyordu sonra bu bahsettiğim şekilde düzeldi bilmem yardımcı olurmu sana ama bende böyle düzelti, geçmiş olsun şmdiden görüşmek üzere.
Forza Göztepe!!
mzffrpkr
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Muzaffer Peker
Nereden: İzmir
Arabanız: Skoda Fabia

İleti peligroso » 02 Eyl 2016, 09:42

Ufuk bey . aynı sorun benim aracımda mevcut. arada bir yapıyor bu arızayı araç 80 km hızda devir 2000 de çalışıyor 3 4 5 vitese de atsanız araç 80 km üzerine çıkmıyor. kontağı kapatıp açınca düzeliyor . aracım sıfır fabia 2014 model 1.2 benzinli tüp yok. servis çözemedi beyin değişti yine aynı sorun var şimdi de fren lerde sorun çıktı . garantisi devan ediyor aracın değişim talebinde bulundum ama yüce outo ilgilenmiyor servise yönlendiriyor servis sorunu bulamıyor artık bilmiyorum nasıl olacak.
peligroso
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: peligroso
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: fabia

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir