Arkadaşlar Lütfen Yardım..

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Arkadaşlar Lütfen Yardım..

İleti mzffrpkr » 05 Mar 2016, 14:25

Arkadaşlar merhaba, dün aracımda bi tutukluk oldugunu hissettim kullanırken. 3.vitesin yediği devir aldığı bir yolda dün 3e attığımda biraz titretip öyle devir aldıgını hissettm anlık olmustur dedim fakat gün boyu öyle oldu normalde 2-3-yada 4.vitese attıgımda devir aldıgı her viteste geç aldı titretti arabayı ve gece evime dönerken sarı musluk işareti gibi olan işaret yanıp sönmeye basladı inanılmaz yağmurda yagıyordu tüm gün bi etkisi varmıdır bilinmez tabi ama eve geldm park ettim bıraktm arabayı. park ederkn geri vitese taktiğimde gaza basmama ragmen arabaha hareket dahi etmedi bir ara. Bu simge motor kontrol sistemiyle alakalı birşey sanırım en iisinide servis bilick bilgisayara baglayıp fakat servise gidene kadar sorun olurmu ne yapmalıyım. bu sorunu yaşayan varmıdır yada bir fikri olan??

Forza Göztepe!!
mzffrpkr
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Muzaffer Peker
Nereden: İzmir
Arabanız: Skoda Fabia

İleti mustklc » 05 Mar 2016, 23:21

Aracın yakıt tüketim sisteminde sıkıntı var, yani ateşlemede olabilir, manifoldda olabilir..vs bilgisayara bağlanarak arızanın okunması gerek.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti teksamet » 06 Mar 2016, 12:53

bu ışık yanıyorsa sıkıntı yok, acil durum sürüşe izin verir,

eğer yanıp sönmeye başladı ise muhtemelen ateşleme bobinlerinden biri yantı, veya bujilerin değişim zamanı gelmiştir.

en kısa sürede hem ateşleme bobinlerini hemde bujileri yenilemenizde fayda var.

geçmiş olsun.
teksamet
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ünal tek
Nereden: Ankara
Arabanız: roomster

İleti mzffrpkr » 11 Mar 2016, 10:00

Ateşleme bobini bitmiş ordan çıktı arıza bilgisayara bağlatınca, 130 tl ye yaptırdık sorun kalktı arkadaşlar teşekkürler ilginiz için.
Forza Göztepe!!
mzffrpkr
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Muzaffer Peker
Nereden: İzmir
Arabanız: Skoda Fabia

İleti simurg66 » 11 Mar 2016, 10:44

Arabanız 4 bobinli ise ve bobinlerden birini değiştirdiyseniz ve dahi başka da bir işlem yapılmadıysa (buji değişimi vb) biraz pahalı olmuş. Belki orjinal taktıklarından ücreti böyle olmuş olabilir ama ben 2-3 hafta önce Beru marka olanı (Tavsiye edilen, güvenilir bir marka) 80 TL'ye taktırdım.
Lakin arabanız tek bobinli ise fiyatla alakalı bilgim olmadığından birşey diyemeyeceğim.
simurg66
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: bozoklu
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1.4 Choice

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir