Fabia 1.4 dizel 240 binde alınır mı ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia 1.4 dizel 240 binde alınır mı ?

İleti ihtezci » 25 Mar 2016, 19:32

Arkadaşlar öncelikle merhaba size sormam istediğim bir konu var. Ben bir araç almayı düşünüyorum. Bütçem maksimum 20 21 . Baya bir süredir incelemelrde bulunuyorum . Kafayı da tırlatmak üzereyim. Öncelikle vw polo 2001 e yogunlastım . Şimdi de önüme fabia tdi 1.4 dizel geldi . Araç 240 binde . Ancak motor sıfırlanmış . boya değişen yok. Araç alınır mı sizce değeri nedir Ne kadar vermeliyim ? Şimdiden teşekkürler . Ya da düşünebileceğim başka bir araç var mı ?

ihtezci
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Van
Arabanız: Skoda Fabia

İleti mustklc » 25 Mar 2016, 23:06

bu motorlar kolay kolay arıza yapan motorlar değildir. Yani hararet, conta yakma..vs gibi birşey hiç duymadım.
bu yüzden neden sıfırlamışlar motoru onu bilmek lazım. Turbo değişti dese tamam ama durup dururken neden motoru indirmişler. Ben sıcak bakmazdım. bakarsam da vereceğim max 18 bin.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti ihtezci » 26 Mar 2016, 00:20

Suan neden degistiyle ilgili bilgim yok yarin sanayiye goturucem orada cikar heralde adam 22 istiyor ben suan 20 ye alir gibi duruyorum . :) ne yapsam bilemedim
ihtezci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BaTeRRiiSStt » 26 Mar 2016, 08:24

hiç bulaşma arkadaşım .
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti lestat » 26 Mar 2016, 12:09

motor neden sıfırlanmış o önemli
240 binde motor bitiktir. yağ yakıyordur. adam açtırmış piston segman değiştirmiş tekrar toplamıştır. öyle ise tamam hatta daha iyi sıfır motoru olmuş olucak aracın. ama gerçekten böyle masumane bir sebebi var mı o önemli

benim de başıma geldi araç 189 binde triger sıyırdı. üst kapağı açtık subaplar değişti dedim usta hazır açmışken pistonları da değiştirelim zaten biraz aşınma var bloğun içinideki su kanalları da kontrol ettik paas var mı diye pas sökücü ile temizledik güzelce. sonra topladık. ha motor oldu saat.
1.4 101lik motor yağ bile eksiltmiyor.
ama ben bu aracı satmaya kalaksam motor sıfırlandı diye arabayı öldürcekler. o yüzden ben de satmıyorum.
arabaya o kadar uğraşmışım sıfır motor yapmışım keyfini ben sürerim neden satayım.

ha böyle bir şey geçiridiyse motor al. ama öteki türlü çok başın ağrıyabilir. iyi anlıyan birine baktırman lazım. bir de motoru kim sıfırlamış onu bir sor olmadı sıfırlayanla konuş servis kayıtlarını iste.
Kullanıcı avatarı
lestat
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Hakan ÖZLER
Nereden: İzmir
Arabanız: Fabia Elegance

İleti ihtezci » 26 Mar 2016, 23:59

Arkadaslar motor yenilenmemis yeniymis 19.500 e anlastim . Motor cok iyi durumda local boya var sag da . Pts de expertize sokucam
ihtezci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mustklc » 27 Mar 2016, 21:05

yeni motor mu takmışlar? durduk yere neden yeni motor? önden büyük bir kazası olmasın? neyse experde ne çıkacak bakalım
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti lestat » 28 Mar 2016, 12:31

mustklc yazdı:yeni motor mu takmışlar? durduk yere neden yeni motor? önden büyük bir kazası olmasın? neyse experde ne çıkacak bakalım

o kadar ön yargılı olmayın. o motor döküm. kaza da bile kolay kolay zarar görmez.
onun dışında motor rektifiyesinde tercihen böyle bir yola başvurmuş olabilirler. çünkü yakın rakamlara çıkıyor. hatta sanayi de çoğu usta motor yapma işine yanaşmak istemiyor. yanaşsa bile işçiliği yüksek tutuyor. durum böyle olunca çıkma veya sandık motor mantıklı oluyor haliyle.
Kullanıcı avatarı
lestat
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Hakan ÖZLER
Nereden: İzmir
Arabanız: Fabia Elegance

İleti SKDFORMAN » 28 Mar 2016, 13:42

Konu kapanmış. Yeni konu açmış arkadaş.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE