Motor Yağında Su Var Güvenilir Usta Tavsiyesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Motor Yağında Su Var Güvenilir Usta Tavsiyesi

İleti ihkymz » 25 Mar 2016, 20:42

Öncelikle merhabalar. Fabia 2012 1.2 ambiente aracımı 3 ay önce aldım aracı ustama ve ekspertize gösterdim bişey çıkmadı arıza lambası yanıyodu oksijen sensörü dediler tavsiye üzerine bıraktığım usta aynı motora sahip aracın oksijen sensörünü takıp deniyeceğim dedi beni aradığında bu aracın silindir conta kapağı yanık ve radyatör delik dedi. yani arabayı denerken çıraklar hararet yapıp contayı yakmış kavga dövüş 15 gün süren maceradan sonra aracı tamir edilmiş olarak aldımki 4-5 km sonra hararet yaptı kontağı kapatmadım arabayı yürütmedim ne yaptıysam hararet sönmedi devamlı su kaynatıp dışarı attı mecburen kontağı kapattım. Ustayla telefonla yine kavga ettikten sonra başka bir servise götürdüm aracı çekiciyle. Ustanın dediği motor yağına su karışmış çubuğu gösterdi ya conta çatlak eğer öyleyse 2 Bin tl, çatlak yoksa motor inecek tahmini 5-6 bin tl masraf var dedi. bana fiyat çok geldi Beylikdüzündeyim tavsiye edebileceğiniz başka usta varmıdır yoksa tahmini fiyat doğrumudur. Yetkili serviste bunun fiyatı nedir acaba.

ihkymz
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (Avr.)

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir