Skoda Fabia 1.4 dizel 19.200 alinir mi ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Skoda Fabia 1.4 dizel 19.200 alinir mi ?

İleti ihtezci » 28 Mar 2016, 10:34

Arkadaslar gecende konu acmistim . Skoda fabia 1.4 tdi dizel var . 246 binde. Ancak motor durumu iyi gorünüyor . Cizige bagli sag tarafta ve on kaputta yerel boya var . Degiseni yok . Expertize sokamiyorum cunku motor testinde zorluyacakmis motoru sikinti yapabilir dedi bu kadar km de arac . Ancak sanayi de 3 yere gosterdim iyi diyorlar . Size napmaliyim

ihtezci
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Van
Arabanız: Skoda Fabia

İleti SKDFORMAN » 28 Mar 2016, 13:51

Alınır nie alınmasın. Ama kesinlikle comptest sonucunu görmelisiniz. Ezpertize sokunca motor zorlanacakmış ne demek yahu. İlk defa duydum böyle bişey. Motor güncel kullanımda cok daha fazla zorlanacak. Yokuşu var yükü var kışı var yazı var, var oğlu var. Ekspertiz testine giremeyecek motor normal hayatta ne kadar verimli olur bilemiyorum.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti AdigeFabia38 » 28 Mar 2016, 14:31

Kesinlikle ama kesinlikle ekspertize girmelisin, motor zorlanacak diye bir bahane olamaz. Motora bir şey olacaksa o an olsun, satın aldıktan sonra emin ol kat be kat daha zorlayacaksın motoru. O yüzden motor testine mutlaka girmelisin.
Kullanıcı avatarı
AdigeFabia38
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kayseri
Arabanız: FABİA 101BG ELEGANCE

İleti lestat » 29 Mar 2016, 15:29

motor zorlacak die ekspertize sokmamak ne kadar saçma sapan bir şey. O araç sanki hep düz yolda içinde tek kişiyle mi seyahat edicek. bu araçla içinde 7 kişi ile dik yokuşa tırmanmanız gerekicek. ne diyeceksiniz. Abi motoru zorlamıyalım. diye yolu mu değiştireceksiniz. Kaldı ki ekspertiz testinde çok kısa süre motora yük biniyor o kadar.

motor rodajını tamamlamadı diye mi öyle diyor acaba
Kullanıcı avatarı
lestat
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Hakan ÖZLER
Nereden: İzmir
Arabanız: Fabia Elegance

İleti BaTeRRiiSStt » 30 Mar 2016, 13:29

Ben oıllsam almam .. O kılometrede ustune sende yapacaksın arıza yapsa masrafı büyük olur. Satarken de kılometre yüksek dıye pek alıcı çıkmaz . . Ayrıca sana satacak olan eleman motor zorlanır vs dedıyse alma o arabayı.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti lestat » 31 Mar 2016, 23:33

BaTeRRiiSStt yazdı:Ben oıllsam almam .. O kılometrede ustune sende yapacaksın arıza yapsa masrafı büyük olur. Satarken de kılometre yüksek dıye pek alıcı çıkmaz . . Ayrıca sana satacak olan eleman motor zorlanır vs dedıyse alma o arabayı.

satıcının motor zorlanıcak diye mızmızlanması açıkçası beni de biraz şüpheşendirdi; ama gene de uzman birinin bakması ve fikir vermesi doğru olur die düşünüyorum.

fakat diğer söylediklerinize çok katıldığımı söyleyimicem.
1- motorun kmsinden ziyade nasıl bakıldığı önemlidir. siz bir motoru 100.000 i devirmeden de bitirebilirsiniz. 400 ve 500 bin kmyi de gösterebilrsiniz. o tamamiyle motorun bakımı ve nasıl kullanıldığı ile ilgili tabiki de kalkıp 500.000 devirmiş motora aynı şeylere söyliyememeyiz. Sonuçta belli bir yıpranma söz konusu. ama motor sağlığında tek ölçüt km değil bence. Ayrıca motorun o kmyi uzun yolda veya şehir içinde yapmış olup olmaması da önemli.
belli bir kmden sonra oluşak motorda en büyük sıkntı pistonların aşınması sonucu aracın motor istemesi -ki sanayide gördüğüm kadarıyla tdilar genellikle 400.000 kmden sonra yağ yakmaya falan başlıyorlar ve motor istiyorlar. motor bitmesi için erken bence.

2 satarken sorun çıkartır yüksek kmden dolayı diyorsunuz. tamam da nerdeyse 10-15 yaşında dizel araba. Kaç kmde olmasını bekliyebiliriz ki. dizel araç alan genellikle yol yapmak için alıyor bunu. o fiyata o yaş aralığında kalıp 50-100 bin km devirmiş dizel bana çok zor gibi geliyor. bulsanız bile fahiş fiyat istiyorlar. al arabaya sandık motor tak daha iyi .
Kullanıcı avatarı
lestat
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Hakan ÖZLER
Nereden: İzmir
Arabanız: Fabia Elegance

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir