HERKESE MERHABA

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

HERKESE MERHABA

İleti seckinsahin » 07 Nis 2016, 16:15

HERKESE MERHABA

Dün itibariyle bende Skoda kullanıcısı oldum. Bilgi sahibi olmak için misafir olarak forumda bulunuyordum. Fikirlerimin oluşmasında çok artınız var. Hepinize teşekkür ederim. Aldığım araç Skoda Fabia 1.4 Ambiante Dynamic. 2011 model. Ve LPG' li...

İlk Sorunum :)

Daha önce volkswagen grubu araç kullanmadığım için (Renault ve Peugeot) farların kapanması konusunu bilmiyordum. Yani diğer araçlarımdan alışkanlık olmuş sol kolu çevirmeye çalışıp bu dönmüyordu diyip indim :)

Az önce geldim doğal olarak akü bitmiş. Takviye yaptım. Camların otomatiği gitti. Yani tuşa bastıkça kapanıyor bırakınca kendisi aşağı inmiyor. Veya yukarı çıkmıyor. Bir süre çalıştırdıktan durdurum aracı. Tekrar çalıştırdıktan sonra sağ ön ve arka camlar düzeldi ama sol ön cam yine inmiyor. Sizce bunun sebebi ne olabilir?

Şimdiden herkese iyi forumlar.

seckinsahin
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: seçkin şahin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 Ambiante Dynamic ( lpg :) )

İleti seckinsahin » 07 Nis 2016, 16:19

Bir sorunum daha var .

Yani sorun mu buna da emin değilim. Sizin araçlarınızda da ikaz sesi yok mu? Giderken el frenini kaldırıyorum denemek için ikaz sesi yok, ışıklar açık kalıyor ikaz sesi yok, kontak üstünde kalıyor yine yok. Bu normal mi?
seckinsahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 08 Nis 2016, 07:29

seckinsahin yazdı:Bir sorunum daha var .

.................Giderken el frenini kaldırıyorum denemek için ikaz sesi yok, ışıklar açık kalıyor ikaz sesi yok, kontak üstünde kalıyor yine yok. Bu normal mi?

el freni switchi takılı kalmış ya da arızalanmış olabilir, normalde ışıklı ve sesli uyarı vermesi gerekli...

seckinsahin yazdı:..................... akü bitmiş. Takviye yaptım. Camların otomatiği gitti. Yani tuşa bastıkça kapanıyor bırakınca kendisi aşağı inmiyor. Veya yukarı çıkmıyor. Bir süre çalıştırdıktan durdurum aracı. Tekrar çalıştırdıktan sonra sağ ön ve arka camlar düzeldi ama sol ön cam yine inmiyor. Sizce bunun sebebi ne olabilir?

hoşgeldiniz, hayırlı olsun,
akü sonrası cam konfor ayarı gitmiş, çözümü için:
--- ilgili camı tam açın, sonra kapanana kadar düğmeyi basılı tutun, kapandıktan sonra 2 saniye daha çekmeyin,
sonra tersini, yani
---camı açma yönünde düğmeyi basılı tutun, açıldıktan sonra da 2 saniye daha basılı tutun,

hepsi bu kadar... kolay gelsin.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti seckinsahin » 08 Nis 2016, 08:10

hetepe yazdı:

.................Giderken el frenini kaldırıyorum denemek için ikaz sesi yok, ışıklar açık kalıyor ikaz sesi yok, kontak üstünde kalıyor yine yok. Bu normal mi?

el freni switchi takılı kalmış ya da arızalanmış olabilir, normalde ışıklı ve sesli uyarı vermesi gerekli...

seckinsahin yazdı:..................... akü bitmiş. Takviye yaptım. Camların otomatiği gitti. Yani tuşa bastıkça kapanıyor bırakınca kendisi aşağı inmiyor. Veya yukarı çıkmıyor. Bir süre çalıştırdıktan durdurum aracı. Tekrar çalıştırdıktan sonra sağ ön ve arka camlar düzeldi ama sol ön cam yine inmiyor. Sizce bunun sebebi ne olabilir?

hoşgeldiniz, hayırlı olsun,
akü sonrası cam konfor ayarı gitmiş, çözümü için:
--- ilgili camı tam açın, sonra kapanana kadar düğmeyi basılı tutun, kapandıktan sonra 2 saniye daha çekmeyin,
sonra tersini, yani
---camı açma yönünde düğmeyi basılı tutun, açıldıktan sonra da 2 saniye daha basılı tutun,

hepsi bu kadar... kolay gelsin.

Çok teşekkür ederim. Bugün bir deneyeyim.
seckinsahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti seckinsahin » 08 Nis 2016, 08:13

hetepe yazdı:

Sadece el freninde değil. Diğer tüm ikaz etmesi gereken durumlarda ikaz sesi yok. Araçta 2 gündür hiç ses duyamadım. Ekranda ışık olarak ikaz veriyor ama ses yok. Dün akünün bitmesine sebep oldu mesela. Beni uyarsaydı farın açık olduğunu anlardım. Acaba hoparlörü falan mı yok veya bozuldu?
seckinsahin
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir