Sigorta Hasar Vekaleti Hk.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Sigorta Hasar Vekaleti Hk.

İleti mzffrpkr » 15 Haz 2016, 14:22

Arkadaşlar selamlar, geçen hafta duran aracıma başka bi araç sürttü yanından geçerken eksper vs işlerini hallettk doğal olarak 100de100 karşı taraf çıktı suçlu 1.50civarı bi hasarı çıktı aracın bugün aracı bıraktm cuma alıcam yapılmış şekilde. Mevlaa yüksek olduğu için şuan hazırlıksız yakalandım o yüzden servise ben parasını verip sigorta hesabıma yatırınca zararsız kapatıcaktm olayı fakat sigorta geç yatırıyor cumaya kadar yatırmıyacağı için benden sigorta hasar vekaleti istedi servis bununla ilgili vekalet vermemde dikkat etmem gereken birşey varmıdır? Teşekkür ederim şimdiden. Mutlu günler..

Forza Göztepe!!
mzffrpkr
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Muzaffer Peker
Nereden: İzmir
Arabanız: Skoda Fabia

İleti simurg66 » 15 Haz 2016, 14:38

Keşke arabayı nazınızın geçtiği bir yere verseydiniz , o zaman belki vekalet istemezlerdi. Benim de başımdan böyle bir olay geçti ve benim usta böyle bir vekalet istememişti, sen sigorta parayı yatırınca bizim hesaba havale edersin demişti...
simurg66
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: bozoklu
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1.4 Choice

İleti hetepe » 16 Haz 2016, 07:25

mzffrpkr yazdı:Arkadaşlar selamlar, geçen hafta duran aracıma başka bi araç sürttü yanından geçerken eksper vs işlerini hallettk doğal olarak 100de100 karşı taraf çıktı suçlu 1.50civarı bi hasarı çıktı aracın bugün aracı bıraktm cuma alıcam yapılmış şekilde. Mevlaa yüksek olduğu için şuan hazırlıksız yakalandım o yüzden servise ben parasını verip sigorta hesabıma yatırınca zararsız kapatıcaktm olayı fakat sigorta geç yatırıyor cumaya kadar yatırmıyacağı için benden sigorta hasar vekaleti istedi servis bununla ilgili vekalet vermemde dikkat etmem gereken birşey varmıdır? Teşekkür ederim şimdiden. Mutlu günler..

Geçmiş olsun.
Vekalete, sadece o konuyla ilgili olduğunu belirtin noterde, yeterli...

Bununla beraber üstte yazdığınızı yazıda ''Mevla'' değil, ''meblağ'' olacak...

Yerine türkçe kelimeler kullanmanızı öneririm, ''Mevla'', ''Allah'' demektir,

Arapça bir kelime olan ''Meblağ'' ın Türkçe karşılığı, ''tutar'' dır, Tutar, rakam, masraf demek daha kolaydır..

iyi forumlar.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti lostar58 » 16 Haz 2016, 07:28

mzffrpkr yazdı:Arkadaşlar selamlar, geçen hafta duran aracıma başka bi araç sürttü yanından geçerken eksper vs işlerini hallettk doğal olarak 100de100 karşı taraf çıktı suçlu 1.50civarı bi hasarı çıktı aracın bugün aracı bıraktm cuma alıcam yapılmış şekilde. Mevlaa yüksek olduğu için şuan hazırlıksız yakalandım o yüzden servise ben parasını verip sigorta hesabıma yatırınca zararsız kapatıcaktm olayı fakat sigorta geç yatırıyor cumaya kadar yatırmıyacağı için benden sigorta hasar vekaleti istedi servis bununla ilgili vekalet vermemde dikkat etmem gereken birşey varmıdır? Teşekkür ederim şimdiden. Mutlu günler..

sigorta hasar vekaletinde bir sıkıntı olmaz gerekirse süreli verirsiniz sadece hasar vekaleti veriyorsunuz başka birey değil
lostar58
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: OKTAY
Nereden: İstanbul (Avr.)

İleti sainz » 16 Haz 2016, 09:30

Sigorta şirketine "vakti geldiğinde ... firmasının hesabına gönderilmesi" şeklinde bir talimat da verilebilir. Tabii böyle bir uygulaması var mı şirketin sorp öğrenmek lazım.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti mzffrpkr » 16 Haz 2016, 12:39

hetepe yazdı:

Geçmiş olsun.
Vekalete, sadece o konuyla ilgili olduğunu belirtin noterde, yeterli...

Bununla beraber üstte yazdığınızı yazıda ''Mevla'' değil, ''meblağ'' olacak...

Yerine türkçe kelimeler kullanmanızı öneririm, ''Mevla'', ''Allah'' demektir,

Arapça bir kelime olan ''Meblağ'' ın Türkçe karşılığı, ''tutar'' dır, Tutar, rakam, masraf demek daha kolaydır..

iyi forumlar.

Teşekkür ederim ilginiz için, elbette doğru kullanılması gerekli kelimelerin. Konuşma ağzıyla yazınca acele ile çıkmış öyle yazmışız. Noterede o konuyla alakalı olduğunu bildiririm o zaman sorun kalmaz.
Forza Göztepe!!
mzffrpkr
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Muzaffer Peker
Nereden: İzmir
Arabanız: Skoda Fabia

İleti SKDFORMAN » 16 Haz 2016, 16:21

Vaktiniz varsa hiç bu vekalet işleriyle felan uğraşmasaydınız. Sizin kendi hesabınıza yatsın ücret, sonra siz gidin istediğiniz yere pazarlık ederek içinize sinen biyerde yaptırın. Çoğu zaman 500tl lik işlemi 1500tl gösterip ücretinde araç sahibinin hesabına yattığından alamayacaklarını düşünüp kendilerini garanti altına alma yöntemi. Tabi bu işlemi siz uğraşmayın diye pazarlıyorlar :) Sözde bize iyilik yapıyorlar.

Sigorta şirketine ücretin direk "X" firmasına gönderin diye bi talimat verilmez. Çünkü sigorta şirketi bi nebze araç sahibini koruyor. Araç sahibinin hesabına yatırıyor ki ücreti fazla şişirme olmasın. Sonuçta şirketlerde kendilerini koruyor :)
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Arabanız: Forman LX

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir